Zavrieť

Porady

Príjem z nájmu PO a DÚ

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ako to je, keď som právnická osoba a prenajímam nehnuteľnosti, no nie je to moja hlavná činnosť. Na daňovom úrade mi povedali, že od septembra som povinná nahlasovať DÚ všetky nájmy a doniesť im nájomné zmluvy. Myslela som si, že je to povinnosť iba pre fyzické osoby.
Vie mi niekto poradiť?
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak aj nie je hlavná činnosť, ale v predmete činnosti nájom existuje?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    KEJKA Pozri príspevok
    ak aj nie je hlavná činnosť, ale v predmete činnosti nájom existuje?
    Ak poskytuje len prenájom nehnuteľnosti, ktorú má v evidencii majetku /bez súvisiacich služieb/, nemusí mať prenájom v predmete činnosti.

    Veronika77 je offline (nepripojený) Veronika77

    Veronika77
    Máme prenajatý nejaký majetok od iného prenajímateľa, pričom ho na základe zmluvy môžeme prenajímať iným osobám so súhlasom pôvodného prenajímateľa. Napr. máme v prenájme od prenajímeteľa budovu, v ktorej sú kanc. priestory, ktoré my ďalej prenajímame iným osobám. Nemáme to však uvedené ako činnosť v registri. Zaoberáme sa úplne niečim iným, tieto kancelárie nevyužívame, preto ich prenajímame. Ale mňa by zaujímalo, či to musíme nahlasovať DÚ.

    monarch je offline (nepripojený) monarch

    monarch
    Prosím o vysvetlenie, čo sa rozumie pod živnosťou : "...prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb-obstarávateľské služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti"...

    Ďakujem za odpoveď

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Myslím, že keď popri prenájme priestorov sprostredkúvaš aj dodávku energií, upratovanie, a pod.

    Príjem z nájmu PO a DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.