Zavrieť

Porady

generalny pardon a SP

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Asi pred týždňom som zaregistrovala informáciu o generálnom pardone ohľadom dlžnych odvodov do SP. Kto zaplatí istinu do konca februára budúceho roku, budú mu odpustené penále.
Nenašla som však nič bližšie, vygooglilo mi len koncesionarske poplatky, ale to je o inom.
Neviete niekto niečo bližšie o tom? Či to už platí, alebo sa len pripravuje a pod.
Zaujíma ma to v súvislosti s klientom, ktorý už má na krku exekúciu a v jeho prípade penále tvoria asi 2/3 celkového dlhu voči SP.
Usporiadat
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Lydka R Pozri príspevok
Asi pred týždňom som zaregistrovala informáciu o generálnom pardone ohľadom dlžnych odvodov do SP. Kto zaplatí istinu do konca februára budúceho roku, budú mu odpustené penále.
Nenašla som však nič bližšie, vygooglilo mi len koncesionarske poplatky, ale to je o inom.
Neviete niekto niečo bližšie o tom? Či to už platí, alebo sa len pripravuje a pod.
Zaujíma ma to v súvislosti s klientom, ktorý už má na krku exekúciu a v jeho prípade penále tvoria asi 2/3 celkového dlhu voči SP.
Nikto?
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Generálny pardón SP je zahrnutý v novele zákona o sociálnom poistení 461/2003, ktorú parlament po vrátení prezidentom schválil 27.11.2007...
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Infarkt Pozri príspevok
Generálny pardón SP je zahrnutý v novele zákona o sociálnom poistení 461/2003, ktorú parlament po vrátení prezidentom schválil 27.11.2007...
Ďakujem, našla som to v §293 ap. Teraz, ak účinnosť zákona je od 1.1.2008 znamená to, že ak klient vyrovná dlžné poistné do konca roka bude sa na neho vzťahovať odpustenie penále?
Lenže exekútor žiada istinu + penále a samozrejme trovy exekúcie (ale to je ok). Dá sa vôber ešte teraz počítať s možnosťou odpustenia penále, ak už je vydaný exekučný príkaz?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lydka R Pozri príspevok
Ďakujem, našla som to v §293 ap. Teraz, ak účinnosť zákona je od 1.1.2008 znamená to, že ak klient vyrovná dlžné poistné do konca roka bude sa na neho vzťahovať odpustenie penále?
Lenže exekútor žiada istinu + penále a samozrejme trovy exekúcie (ale to je ok). Dá sa vôber ešte teraz počítať s možnosťou odpustenia penále, ak už je vydaný exekučný príkaz?
Ak je to už v rukách exekútora , tak to treba čo najskôr zaplatiť . Na SZČO sa v tomto prípade generálny pardón ťažko bude vzťahovať .

Pokiaľ by nemal exekútora , je možnosť o odpustenie penále požiadať , ale aj to nie je isté , či mu generálny pardón pomôže ,alebo by mu pomohol .

To je môj názor .
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Pôjdem na to tzv. sedliackym rozumom...

Trovy exekúcie sa MUSIA zaplatiť...a pochybujem, že by ich platila SP... takže to ho asi neminie

V prípade, že zaplatí dlžné poistné SP do konca januára 2008, tak SP mu môže, ale nemusí odpustiť penále a pokuty...
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Infarkt Pozri príspevok
Pôjdem na to tzv. sedliackym rozumom...

Trovy exekúcie sa MUSIA zaplatiť...a pochybujem, že by ich platila SP... takže to ho asi neminie

V prípade, že zaplatí dlžné poistné SP do konca januára 2008, tak SP mu môže, ale nemusí odpustiť penále a pokuty...
No tak nejak rozmýšľame aj my. S exekútorom má dohodnuté platby na 3 splátky. Jednu už zaplatil, čo je skoro celá istina. Hneď zajtra sa za ním chystá, popýtať sa o tie penále (ide o cca 100 tis.). A poslala som ho aj do SP, nech si to ide overiť aj tam. Tak uvidíme.
Trovy exekúcie ho neminú, to je jasné.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Dobry den. Mam otazku.Ja som v auguste roku 2003 dostala zo Soc.poist.rozhodnutie,kde mi predpisali uhradu poistneho v sume 11748, pricom som hned isla na SP uznat svoj dlh, kde mi dali vyplnit splatkovy kalendar, podla kt.som sumu splacala 12 mesiacov, pricom sa vtedy vyjadrili v takom zmysle, ze som pochopila, ze penale uz nebudem musiet zaplatit. Presne o 3 roky neskor, v auguste roku 2006 mi poslali list- vyzvu pred podanim na vykon exekucie, co ma patricne nasrdilo a stiplavo, ale slusne som odpisala, ze som to uz vsetko splatila a ziadala som, aby mi potvrdili, ze uz mam vsetky zavazky vyrovnane. Samo, ze sa nikto neozval. V oktobri tohto roku mi poslali rozhodnutie, kde mi predpisuju penale vo vyske 11754,- naco som 18.oktobra poslala ziadost o odpustenie penale, na ktoru mi dodnes odpoved neprisla. Viete mi niekto poradit, ci sa aj na mna bude vztahovat ten generalny pardon? Do kedy je Soc.poistovna povinna reagovat,resp. rozhodnut, ci ziadosti vyhovie. Dakujem.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

BRATISLAVA 26. decembra (SITA) - Sociálna poisťovňa (SP) v budúcom roku odpustí povinnosť zaplatiť penále, ktoré sa viaže na dlžné poistné a dlžné príspevky na starobné dôchodkové sporenie za obdobie pred 1. januárom 2007. Podmienkou tohto odpustenia penále je, aby fyzické alebo právnické osoby povinné odvádzať poistné a príspevky na starobné dôchodkové sporenie toto dlžné poistné a dlžné príspevky zaplatili najneskôr do 31. januára 2008. Sociálna poisťovňa tak urobí na základe novely zákona o sociálnom poistení, ktorá nadobudne účinnosť 1. januára 2008.

Ako ďalej informovala riaditeľka odboru komunikácie s verejnosťou Sociálnej poisťovne Lýdia Výborná, fyzické a právnické osoby, ktoré spĺňajú podmienky na odpustenie povinnosti zaplatiť penále budú miestne príslušnou pobočkou Sociálnej poisťovne o tejto skutočnosti písomne informované, pričom poisťovňa bude v prípade splnenia podmienok konať bez ich žiadosti. Odpustenie povinnosti zaplatiť penále sa však nevzťahuje na penále, ktoré sa viaže na dlžné poistné a dlžné príspevky na starobné dôchodkové sporenie za obdobie po 1. januári 2007.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Adriane Pozri príspevok
... Do kedy je Soc.poistovna povinna reagovat,resp. rozhodnut, ci ziadosti vyhovie. Dakujem.
Jeden klient dával žiadosť o odpustenie penále niekedy v máji, druhý asi v septembri. Všetko bolo za neskoro uhradené poistné do 2004 (novšie sa už nedalo odpustiť) a dodnes neprišlo žiadne vyjadrenie, ale ani výzva na zaplatenie. Tak ďalej čakáme a podľa vyššie spomenutého by sa mal na to už vzťahovať generálny pardon.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mandula Pozri príspevok
BRATISLAVA 26. decembra (SITA) - Sociálna poisťovňa (SP) v budúcom roku odpustí povinnosť zaplatiť penále, ktoré sa viaže na dlžné poistné a dlžné príspevky na starobné dôchodkové sporenie za obdobie pred 1. januárom 2007.
Tu sú podrobnosti:
http://www.socpoist.sk/index/index.p...605&prm2=13168
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dlžníci SP predpokladám vedia počítať, a so splatením svojich dlžôb čakajú až na január...

http://mihal.blog.sme.sk/c/125630/Ma...ovom-roku.html
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

V prípade že dlžné poistné je uhradené a penále vymerané s tým že ich splácame na splátky. Dá sa s tým ešte niečo urobiť?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Obávam sa že nič. Darebáci opäť raz vyhrali.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Jozef Mihál Pozri príspevok
Obávam sa že nič. Darebáci opäť raz vyhrali.

0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Zase sa nám platiacim môžu darebáci vyrehotať , že ako dobre robia, keď neplatia načas. Nemuseli roky platiť a teraz len tak doplatia v správnej chvíli a žiadne následky.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A keby Vám na sociálke aspoň naškrtli čo bude nasledovať. A tak isto to bolo aj na DÚ..
Naposledy upravil Ninna : 27.12.07 at 20:15
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ninna, "na sociálke" = pár vystresovaných úradníkov(čiek), ktorí(é) čakajú na nejaké metodické pokyny...ktoré možno o týždeň - dva začnú písať vyhorení metodici na ústredí, po konzultáciách s inými úradníkmi na ministerstve...ktorí už dlho nedýchali vzduch reálneho života a tej ozajstnej praxe...ďalej nemá význam pokračovať...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ninna, "na sociálke" = pár vystresovaných úradníkov(čiek), ktorí(é) čakajú na nejaké metodické pokyny...ktoré možno o týždeň - dva začnú písať vyhorení metodici na ústredí, po konzultáciách s inými úradníkmi na ministerstve...ktorí už dlho nedýchali vzduch reálneho života a tej ozajstnej praxe...ďalej nemá význam pokračovať...
Pekne kvetnato vypovedané..
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odpozorované zo života...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A ako sa dá kvetnato opísať človek ktorý platí a druhý nemusí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať