Zavrieť

Porady

Vyslanie zamestnancov do zahraničia, kde platiť daň zo závislej činnosti

Firma vysiela zamestnancov na prácu do Belgicka / nie je to jej prevádzkareň a nie je ani daňovým rezidentom toho štátu/.
V mesiaci zamestnanec 2-3 týždne odrobí v Belgicku a zvyšok odrobí na Slovensku.
Zamestnanci majú vybavené formuláre E 101, poistné odvádzajú na Slovensku.
Doteraz sa aj daň zo závislej činnosti platila na Slovensku.
Ale už nám pre niektorých vychádza, že sa v Belgicku zdržujú viac ako 183 dní v kalendárnom roku.
Mali by sme začať odvádzať daň do Belgicka?Vôbec si neviem predstaviť ten mechanizmus, keďže zamestnanec časť mesiaca odrobí aj na Slovensku. Výplatu dostávajú spolu v slovenských korunách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    britta je offline (nepripojený) britta

    britta
    Nie som az taka podkuta v kramflekoch, ale mna tato vec pred casom tiez zaujímala a zistila som , ze po presiahnuti tych 183 dni Ti vyplyva povinnost zalozit prevadzku v danom cudzom state ale to neznamena, ze uz budes aj danovym rezidentom daneho statu - pri urcovani rezidentury sa prihliada na vela veci a velmi individualne (vraj).
    A udajne to vobec nie je take strasne byt dan. rez. ineho statu. Napr. v Nem. si oslobodeny od dane az do vysky 10 000 eur - ale sorry, neviem uz ci zisku alebo prijmu.
    Azda sa ozvu aj nejaki podkutejsi poradaci.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Skús preštudovať zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Belgickom
    http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluv...nenia-belgicko

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Zmluvu som čítala, ale, ako som už písala, neviem si predstaviť jej uplatnenie v praxi, keďže
    -zamestnanec robí časť mesiaca na Slovensku a časť v Belgicku/ mzda by sa potom rozdelila na belgickú a slovenskú? Ako?/ poistné, sviatky, dovolenka /
    -zamestnanci tam nerobia rovnako dlhú dobu, čiže niektorým by sme odvádzali daň na Slovensku a niektorým v Belgicku?
    -tiež sa mi nezdá, ako má zamestnávateľ odsledovať, koľko sa tam dní zamestnanec zdržuje/ za vlasy pritiahnuté, čo keď tam chodí aj na súkromné návštevy/
    Pozdával by sa mi brittin názor - byť daňovým rezidentom a neplatiť daň. Dúfam, že ten svoj zákon o dani z príjmu preložili už do angličtiny, pred časom ho mali len vo francúzštine

    Vyslanie zamestnancov do zahraničia, kde platiť daň zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.