Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet DPH



Prevzala som účtovníctvo a teraz som zistila niektoré veci, s ktorými si neviem poradiť. V II.Q.2006 nebola uplatnená DPH za nákladný automobil a v IV.Q.2006 tiež nebola uplatnená nejaká DPH na vstupe. V II.Q.2006 mala firma nadmerný odpočet, v IV.Q.2006 bola daňová povinnosť.
Mám hneď niekoľko otázok: 1.Môžem podať dodatočné priznanie DPH, a požiadať o vrátenie DPH aj takto dozadu? 2.Aké pokuty nás čakajú od Daňového úradu? 3. Ako to všetko zaúčtovať a kedy? Zo srdca Vám vopred ďakujem za Vaše rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    GamaGa Pozri príspevok


    Prevzala som účtovníctvo a teraz som zistila niektoré veci, s ktorými si neviem poradiť. V II.Q.2006 nebola uplatnená DPH za nákladný automobil a v IV.Q.2006 tiež nebola uplatnená nejaká DPH na vstupe. V II.Q.2006 mala firma nadmerný odpočet, v IV.Q.2006 bola daňová povinnosť.
    Mám hneď niekoľko otázok: 1.Môžem podať dodatočné priznanie DPH, a požiadať o vrátenie DPH aj takto dozadu? 2.Aké pokuty nás čakajú od Daňového úradu? 3. Ako to všetko zaúčtovať a kedy? Zo srdca Vám vopred ďakujem za Vaše rady!
    1. Podať DDP za II. štvrťrok a uvedený preplatok /nebol uplatnený vstup, t.j. zvýšil by sa NO/ požiadať písomne DÚ o vrátenie. Nevracia sa automaticky je to preplatok v zmysle § 63 zákona o správe daní a poplatkov -511/1992 v znení neskorších predpisov.

    2. Dtto podáš DDP za IV. kvartál a požiadaš o vrátenie preplatku /znižuješ daňovú povinnosť/.

    3. Pokuty Vás nečakajú žiadne, lebo ani v jednom prípade nezvyšuješ svoju DP voči štátu.
    4. Zaúčtuješ všetko na základe DDP v čase kedy ho podávaš, ako aj vrátenie preplatkov, kedy ich DÚ pošle na účet...

    GamaGa je offline (nepripojený) GamaGa

    GamaGa
    Ďakujem pekne za odpoveď. Ešte jedna otázka: Môžem vlastne podávať dodatočné DP ešte za obdobie II.Q/2006? 12 mesiacov späť platí/neplatí?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    GamaGa Pozri príspevok


    Prevzala som účtovníctvo a teraz som zistila niektoré veci, s ktorými si neviem poradiť. V II.Q.2006 nebola uplatnená DPH za nákladný automobil a v IV.Q.2006 tiež nebola uplatnená nejaká DPH na vstupe. V II.Q.2006 mala firma nadmerný odpočet, v IV.Q.2006 bola daňová povinnosť.
    Mám hneď niekoľko otázok: 1.Môžem podať dodatočné priznanie DPH, a požiadať o vrátenie DPH aj takto dozadu? 2.Aké pokuty nás čakajú od Daňového úradu? 3. Ako to všetko zaúčtovať a kedy? Zo srdca Vám vopred ďakujem za Vaše rady!
    V tomto prípade by som sa najprv spýtala klienta, prečo nebolo uplatnené právo na odpočet dane. Možno neboli splnené všetky podmienky .... možno to bol zámer ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podmienka 12 mesiacov neplatí... ale treba zvážiť.
    Ak nebola DPH odpočítaná, bola zahrnutá do OC majetku a počítané vyššie odpisy, čo má vplyv na ZD z príjmu.
    A čo koeficient? Ak je pri DPH počítaný koeficient,.... aj to treba upraviť.
    Dodatočné opravy je potrebné zvážiť zo všetkých strán....

    Nadmerný odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.