Zavrieť

Porady

vedlajší príjem na materskej

Od noveho roku by som chcela nastúpiť do roboty. Zaroven som este na materskej dovolenke. Mozem sa teda zamestnat na hlavny pracovny pomer, tak aby som nestratila prijem z materskej? Dieta by som do skolky zatial nedala. Viem ze boli nejake obmedzenia casove, alebo financne, ze zena po prekroceni tychto obmedzeni o matersku prisla. Plati stale tento zakon? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik

    Napriek tomu odpovedám - predpokladám, že už nepoberáš materské, ale rodičovský príspevok. Ten sa neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení. V prípade, že sa o dieťa bude starať napríklad niekto z rodiny, alebo ho umiestniš v súkromnej škôlke, rodičovský príspevok sa Ti bude vyplácať aj popri vykonávaní zárobkovej činnosti až do 3 rokov veku dieťatka.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Len sa ešte doplním - v prípade, že by predsa išlo o poberanie materského - t.j. tých prvých 28, resp. 37 týždňov, nesmie mať príjem, ktorý by bol vymeriavacím základom pre nemocenské poistenie. T.j. môže mať príjmy napr. na dohodu o vykonaní práce, nie však pravidelné príjmy z činnosti zamestnanca.

    vedlajší príjem na materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.