Zavrieť

Porady

ročný odpis za 1/2 decembra?

Vedel by mi niekto poradiť v polovičke decembra kupujeme auto v hotovosti. V internej smernici mýáme že účtovné odpisy sa rovnajú daňovým. Môžem dať odpis za auto daňový, alebo až v roku 2008?

Ďakujem za odpvoeď
Usporiadat
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Už v roku 2007 môžete odpisovať.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ak automobil bude v účtovníctve k 31.12. 2007 - máte nárok na celý daňový odpis za rok 2007. Daňový odpis nealikvotizuje.
Ak máte v internej smernici, že daň. odpisy = účtovným odpisom, potom aj účtovný odpis bude taký istý ako daňový.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Janinkaaa Pozri príspevok
Ak automobil bude v účtovníctve k 31.12. 2007 - máte nárok na celý daňový odpis za rok 2007. Daňový odpis nealikvotizuje.
Ak máte v internej smernici, že daň. odpisy = účtovným odpisom, potom aj účtovný odpis bude taký istý ako daňový.

jaj - normálne sa mi to páči - čože nerobí?
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

A ako je to v prípade, ak predáme auto 28.12.2007 v 3. roku odpisovania a počas celého roku slúžilo na vytváranie príjmu.
Môžme dať ročný daňový odpis ???
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

gabina Pozri príspevok
A ako je to v prípade, ak predáme auto 28.12.2007 v 3. roku odpisovania a počas celého roku slúžilo na vytváranie príjmu.
Môžme dať ročný daňový odpis ???
Nie, nemôžete uplatniť daňový odpis. Majetok nie je v evidencii k 31.12.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

gabina Pozri príspevok
A ako je to v prípade, ak predáme auto 28.12.2007 v 3. roku odpisovania a počas celého roku slúžilo na vytváranie príjmu.
Môžme dať ročný daňový odpis ???
spytam sa: a preco konkretne ta to zaujima? preto, ze teraz robis odpisy a zaujima ta metodika? alebo z hladiska dane z prijmu? v zmysle: odpisy idu do nakladov a znizuju tym zaklad dane ...

ak ta to zaujima kvôli tomu druhemu, tak nie je dovod na paniku, za predpokladu, ze to auto predate za cenu rovnu polovici obstaravacej ceny, alebo vyssiu ...

lebo: vynos z predaja auta ti cely "skoci do prijmu" a od tej sumy sa odpocitava zostatkova cena auta ... cize: pretoze bude odpisane iba dva roky, zostatkova cena bude vyssia a tym vam viac znizi zaklad dane pripadajuci na tento predaj ... takze tu sumu (vo vyske odpisov za 3. rok) v nakladoch budete mat, ale v trosku "inom supliku" ... ako zostatkovu cenu, nie ako odpisy

ak by ste ho ale predavali za nizsiu cenu ako je zostatkova, tak naozaj nejake naklady z odpisov "prepadnu" - nebudu sa dat uplatnit, lebo znizit vynos z predaja auta si mozete len "po nulu" a nie "do minusu" ...

neviem, ci sa tomu da dobre rozumiet, pripadne sa ohlas este, ok?

aj tu sa hned ospravedlnim za tu STRASIDELNU nespravnu informaciu - pri predaji auta sa da ist aj do straty ... sorrryyyy
Naposledy upravil ayya : 30.12.07 at 16:47
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ayya Pozri príspevok
ak by ste ho ale predavali za nizsiu cenu ako je zostatkova, tak naozaj nejake naklady z odpisov "prepadnu" - nebudu sa dat uplatnit, lebo znizit vynos z predaja auta si mozete len "po nulu" a nie "do minusu" ...
dovolím si nesúhlasiť so zvýrazeným textom.
Pri predaji sa uplatní daňovo celá zostatková cena, aj keby sa jednalo o predaj so stratou.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ayya Pozri príspevok
ak by ste ho ale predavali za nizsiu cenu ako je zostatkova, tak naozaj nejake naklady z odpisov "prepadnu" - nebudu sa dat uplatnit, lebo znizit vynos z predaja auta si mozete len "po nulu" a nie "do minusu" ...
Ayya, prosím ťa, naozaj? bola som v tom, že zostatková cena pri predaji a vyradení je daňový výdavok. Idem študovať, lebo si ma vyľakala. Veľmi.

Teraz vidím, že ma Lidka predbehla, ale som sa aspoň upokojila, že som mala správne info. Ď.
Naposledy upravil Rozalka : 30.12.07 at 16:37
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sme sa minuli ........... prečítaj si môj príspevok vyššie. Ľakáš sa zbytočne.
hm...mám tému na ďalší BLOG.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

§19 odst. 3
3/ Daňovými výdavkami sú aj :
......
b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku; zostatková cena likvidovaného stavebného objektu alebo jeho časti v súvislosti s výstavbou nového stavebného objektu alebo technickým zhodnotením stavby sa zahrnie do obstarávacej ceny,
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Ayya, prosím ťa, naozaj? bola som v tom, že zostatková cena pri predaji a vyradení je daňový výdavok. Idem študovať, lebo si ma vyľakala. Veľmi.
Ja si myslím, že je to tak, ako hovorí Rozalka.
Zákon o dani z príjmu
§19
...
(3) Daňovými výdavkami sú aj
a) odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku (§ 22 až 29), b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku; zostatková cena likvidovaného stavebného objektu alebo jeho časti v súvislosti s výstavbou nového stavebného objektu alebo technickým zhodnotením stavby sa zahrnie do obstarávacej ceny, 1) ...

§25
...
(3) Zostatkovou cenou na účely tohto zákona je rozdiel medzi vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku a celkovou výškou odpisov z tohto majetku zahrnutých do daňových výdavkov [§ 19 ods. 3 písm. a)].
...

Pri tomto predaji sa proste "prerobí".
Je to podobné, ako keď predáte zásoby tovaru za polovičnú cenu pri výpredaji.
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

AYYA...ďakujem za odpoveď....
Samozrejme, že predávajú za nižšiu cenu ako je zostatková cena ( ale len o trošku :-) ). Takže ten rozdiel bude pripočítateľná položka :-(
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

prepacte babenky, ... asi som vylakala viacerych... sorry, mala som si to najprv pozriet ... tak ako som to napisala, je to iba pri skodach, nie pri predaji ... uz aj to idem opravit a vam vsetkym sa straaaaasne ospravedlnujem ...


---------------
kurnik, to som si zas narobila !!! viete ako sa to vravi: iniciativny blbec je horsi ako triedny nepriatel
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

gabina Pozri príspevok
AYYA...ďakujem za odpoveď....
Samozrejme, že predávajú za nižšiu cenu ako je zostatková cena ( ale len o trošku :-) ). Takže ten rozdiel bude pripočítateľná položka :-(
nie GABI .... uz aj to opravujem, kocenky predo mnou maju pravdu... da sa ist aj do straty ... mala som si to preverit pred pisanim, nie az potom
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

gabina Pozri príspevok
AYYA...ďakujem za odpoveď....
Samozrejme, že predávajú za nižšiu cenu ako je zostatková cena ( ale len o trošku :-) ). Takže ten rozdiel bude pripočítateľná položka :-(
Prečítajte si poriadne príspevky. Ak Vám to z nich nebude jasné, opýtajte sa znovu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

gabina Pozri príspevok
AYYA...ďakujem za odpoveď....
Samozrejme, že predávajú za nižšiu cenu ako je zostatková cena ( ale len o trošku :-) ). Takže ten rozdiel bude pripočítateľná položka :-(
Nie nebude....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

emgeton Pozri príspevok
Prečítajte si poriadne príspevky. Ak Vám to z nich nebude jasné, opýtajte sa znovu.
ano, urobila som chybu... priznavam, ale Gabi mohla ten prispevok pisat dlhsie a nemusela este vidiet opravne prispevky... takze si myslim, ze toto bola zbytocne ostra poznamka na jej adresu ... cele som to spachala ja, Gabi je v tom nevinne .... imho ...
-----
co teraz so mnou? zabit hned? alebo najprv do basy? vylucit z porady na pol roka? ci ako?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ayya Pozri príspevok
viete ako sa to vravi: iniciativny blbec vo vlastných radoch je horsi ako triedny nepriatel
vo vlastných radoch, ayya, vo vlastných radoch

Je to ako tá železná košeľa, dlhé roky to tak platilo, nevieme zabudnúť.
Nehnevaj sa, ale som rada, že to, čo si napísala, neplatí.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya Pozri príspevok
ano, urobila som chybu... priznavam, ale Gabi mohla ten prispevok pisat dlhsie a nemusela este vidiet opravne prispevky... takze si myslim, ze toto bola zbytocne ostra poznamka na jej adresu ... cele som to spachala ja, Gabi je v tom nevinne .... imho ...
-----
co teraz so mnou? zabit hned? alebo najprv do basy? vylucit z porady na pol roka? ci ako?
myslím si, že emgeton to vôbec nemyslel ostro...takže s nikým nič neurobíme a všetko je o.k.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

ayya Pozri príspevok
ano, urobila som chybu... priznavam, ale Gabi mohla ten prispevok pisat dlhsie a nemusela este vidiet opravne prispevky... takze si myslim, ze toto bola zbytocne ostra poznamka na jej adresu ... cele som to spachala ja, Gabi je v tom nevinne .... imho ...
-----
co teraz so mnou? zabit hned? alebo najprv do basy? vylucit z porady na pol roka? ci ako?
Prepáčte, nechcel som sa nikoho dotknúť. Poznámka bola myslená v dobrom. Ak by však mala byť predmetom búrlivej diskusie tak ju vymažem. Stačí napísať.

PS: neberte osobne nič čo píšem, nemám v úmysle nikoho napádať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať