Zavrieť

Porady

ročný odpis za 1/2 decembra?

Vedel by mi niekto poradiť v polovičke decembra kupujeme auto v hotovosti. V internej smernici mýáme že účtovné odpisy sa rovnajú daňovým. Môžem dať odpis za auto daňový, alebo až v roku 2008?

Ďakujem za odpvoeď
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KEJKA Pozri príspevok
sme sa minuli ........... prečítaj si môj príspevok vyššie. Ľakáš sa zbytočne.
hm...mám tému na ďalší BLOG.
Lidka, s tebou sa mi už tretíkrát stalo, že "sme sa stretli" a vtedy mne vždy "zamrzne" klávesnica na 10-15 sekúnd
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Rozalka Pozri príspevok
...
Nehnevaj sa, ale som rada, že to, čo si napísala, neplatí.
ved prave v tom je ten for ... ze oprava mojej chybnej odpovede je vlastne DOBRA sprava, nie zla ... tak sa cudujem niektorym reakciam (ale nie tvojej) ale aj tak sa vobec nehnevam, ano... zmylila som sa, len ten "trest" sa mi zda trosku neprimerany ... nevadi

v poslednej dobe som si vsimla, ze casto su niektore odpovede skoro jednoslovne ... co niekedy moze byt na skodu, ... ked citam nejaku otazku, tak sa snazim pochopit, preco ju ten clovek polozil ... a az potom odpovedat, lebo jednoslovnymi (alebo jednovetovymi) odpovedami sa potom vela tem pretahuje na vela prispevkov, cim sa podla mna straca prehladnost ...

ale ako vidno, aj ten moj pristup moze obcas poriadnu paseku narobit ... este raz sa ospravedlnujem, ale uz fakt neviem, co mam este urobit...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

emgeton Pozri príspevok
Prepáčte, nechcel som sa nikoho dotknúť. Poznámka bola myslená v dobrom. Ak by však mala byť predmetom búrlivej diskusie tak ju vymažem. Stačí napísať.

PS: neberte osobne nič čo píšem, nemám v úmysle nikoho napádať.
nechaj uz tak teraz si tuto diskusiu zabookujem a pred kazdym odpovedanim si to povinne zase precitam a az potom nieco napisem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya Pozri príspevok
ved prave v tom je ten for ... ze oprava mojej chybnej odpovede je vlastne DOBRA sprava, nie zla ... tak sa cudujem niektorym reakciam (ale nie tvojej) ale aj tak sa vobec nehnevam, ano... zmylila som sa, len ten "trest" sa mi zda trosku neprimerany ... nevadi

v poslednej dobe som si vsimla, ze casto su niektore odpovede skoro jednoslovne ... co niekedy moze byt na skodu, ... ked citam nejaku otazku, tak sa snazim pochopit, preco ju ten clovek polozil ... a az potom odpovedat, lebo jednoslovnymi (alebo jednovetovymi) odpovedami sa potom vela tem pretahuje na vela prispevkov, cim sa podla mna straca prehladnost ...

ale ako vidno, aj ten moj pristup moze obcas poriadnu paseku narobit ... este raz sa ospravedlnujem, ale uz fakt neviem, co mam este urobit...
Nič, lebo nikto Ti tu nič nevyčíta. Od toho sme tu všetci, ak sa niekomu stane, že sa pomýli /čo sa napríklad stalo dnes i mne s DzMV/, druhí ho opravia, a v tom je to super. Reakcie neboli neprimerané, myslím, že si to tak zbytočne zobrala-tam išlo skôr o ponuku, ak niekto nechápe nech sa ešte radšej opýta....ale už je všetko jasné takže ideme ďalej....
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

Zostatková cena : 200 000,-Sk

Predaj : 190 000,- Sk

Účtujem : 311 / 641 ..... 190 000,-Sk
541 / 082 .... 200 000,- Sk
082 / O22 ..... 200 000,- Sk

?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
gabina Pozri príspevok
Zostatková cena : 200 000,-Sk

Predaj : 190 000,- Sk

Účtujem : 311 / 641 ..... 190 000,-Sk
541 / 082 .... 200 000,- Sk
082 / O22 ..... 200 000,- Sk

?
Je to správne predkontované.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gabina Pozri príspevok
Zostatková cena : 200 000,-Sk

Predaj : 190 000,- Sk

Účtujem : 311 / 641 ..... 190 000,-Sk
541 / 082 .... 200 000,- Sk
082 / O22 ..... 200 000,- Sk tu musí byť obstarávacia cena.
?
nesúhlasím, ak platí zadanie...zvýraznila som.
ak ide o to isté auto, už ide o 3.rok odpisovania.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nesúhlasím, ak platí zadanie...zvýraznila som.
ak ide o to isté auto, už ide o 3.rok odpisovania.
Kejka máš pravdu, tie čisla som ani nevšimol. 082/022 by mala byť obstarávacia cena.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina Pozri príspevok
Len upozorňujem, že ZS je cenou k 31.12.2006. Za rok 2007 neuplatňuješ odpis
Kejka asi mysli danove a uctovne ? ... ale: nemam byt radsej ticho?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya Pozri príspevok
Kejka asi mysli danove a uctovne ? ... ale: nemam byt radsej ticho?
ja som to dala preč, aby sme to nekomplikovali.... Kejka to vyššie upresnila presne..
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

Ano ...všetko mi je už jasné.....

Ďakujem všetkým
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ayya Pozri príspevok
Kejka asi mysli danove a uctovne ? ... ale: nemam byt radsej ticho?
myslela som samozrejme účtovné, keďže som sa vyjadrila k účtovaniu.
predkontácia správna, číslo nesprávne.
a, nebuď ticho, rada ťa vidím na Porade, keď už nechodíš na ICQ ani na skype..... aspoň takto ťa "vidím".
a tvoju jemnú narážku som pochopila - je to už 18 mesiacov, že? Medzičasom Richard zaviedol BLOG, takže sa realizujem radšej tam.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý večer mám prosbu na tých, čo sa snažia pomôcť aj v čase keď ostatní lebedia
22.12 bolo kúpené motorové vozidlo do OM zatiaľ však nemôže byť nahlásené ani na DI ani na DÚ DzMV pretože bol zle vystavený technický preukaz MV nieje na leasing môže sa v takomto prípade riadne odpísať 1/4 ceny, alebo čo mi poradíte oznámenie na DÚ má ísť do 15 dní ak sa nemýlim a zaplatí sa za rok 2007 len alikvotna čiastka a za rok 2008 celá, alebo sa to berie rok s rokom t.z. 22.12-21.12. nie som si istá za pochopenie ďakujem
ani neviem či ten TP vôbec bude do 15 dní dúfam, že som to veľmi nepoplietla
Anika
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poprosím v mene ostatných poraďákov, otázku formulovať vo vetách. Viem, že času je málo ale číta sa to ťažko....
TP máš?
Auto používaš?
Ide asi o JÚ, že?
Ak auto využívaš, odpis môžeš uplatniť vo výške 1/4.
DMV platíš v alikvotnej čiastke na dni do 31.12.2007.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ospravedlňujem sa
TP nemá zatiaľ auto funguje len na prevozných značkách
a je zaplatená Fa za auto
je to JU
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
DMV zaplatíš na základe prevozných značiek, lebo využívať ho môžeš, chceš a musíš,......
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Anik Pozri príspevok
ospravedlňujem sa
TP nemá zatiaľ auto funguje len na prevozných značkách
a je zaplatená Fa za auto
je to JU
Takže prevozná značka je zvláštne evidenčné číslo, na to podaj daňové priznanie z motorových vozidiel za rok 2007 do 15 dní odkedy ste auto začali používať. Keď budete mať TP a normálne EVČ, oznámiš to listom daňovému úradu. Zmenu čísla.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=547
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dievčence ďakujem dnes je to splnené prajem šťastného a veselého Silvestra a zdravie do nového roka a všetko len to naj
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať