Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie zálohovej faktúry

Prosím o radu,
na základe zálohovej fa sme v septembri uhradili 1000,- následne na to nám tiež v septembri prišiel daňový doklad k prijatej platbe kde bol vyčíslený, základ dane a DPH (840,30+159,70) DPHčku v tejto výške sme si uplatnili v 9/07. Teraz mám pred sebou vyúčtovaniu konečnú fa po dodávke tovaru s dátumom dodania 30.11.07

základ dane 1900 ,- DPH 361,- Spolu 2261,-
zaplatený preddavok - 1000,-
celkom k úhrade 1261,-

je takáto vyúčtovacia faktúra správna z hľadiska odpočtu DPH?

nemalo to vyzerať takto?:
základ dane 1900,- _________________DPH 361,- __________Spolu 2261-
už uplatnené - 840,30_____už uplatnené - 159,70_____už uplatnené -1000,-
rozdiel 1059,70________________ rozdiel 201,30 __________k úhrade 1161,-
Naposledy upravil blondy : 12.12.07 at 10:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    blondy Pozri príspevok
    Prosím o radu,
    na základe zálohovej fa sme v septembri uhradili 1000,- následne na to nám tiež v septembri prišiel daňový doklad k prijatej platbe kde bol vyčíslený, základ dane a DPH (840,30+159,70) DPHčku v tejto výške sme si uplatnili v 9/07. Teraz mám pred sebou vyúčtovaniu konečnú fa po dodávke tovaru s dátumom dodania 30.11.07

    základ dane 1900 ,- DPH 361,- Spolu 2261,-
    zaplatený preddavok - 1000,-
    celkom k úhrade 1261,-
    je takáto vyúčtovacia faktúra správna z ohľadu odpočtu DPH?

    nemalo to vyzerať takto?:
    základ dane 1900,- DPH 361,- Spolu 2261-
    už uplatnené - 840,30 už uplatnené - 159,70 už uplatnené 1000,-
    rozdiel 1059,70 rozdiel 201,30 k úhrade 1161,-
    základ dane 1900
    DPH 361
    spolu 2 261
    záloha - 840.30
    DPH - 159,70
    k úhrade 1 261,-
    Ak zaúčtuješ na 343 361 a zároveň 159,70 odúčtuješ ostane v DPH k doplateniu a uplatneniu odpočtu automaticky automaticky 201,30

    Alebo ako aj ty píšeš...
    Naposledy upravil evina : 12.12.07 at 10:15 Dôvod: doplnenie

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    účtovanie je mi jasné, o to mi nešlo. Len si myslím že suma zostávajúceho nároku na odpočet dane (teda základ dane 1059,70+201,30) by mala byť vyčíslená(zobrazená)na vyúčtovacej faktúre. V mojom prípade to tak nie je

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    blondy Pozri príspevok
    účtovanie je mi jasné, o to mi nešlo. Len si myslím že suma zostávajúceho nároku na odpočet dane (teda základ dane 1059,70+201,30) by mala byť vyčíslená(zobrazená)na vyúčtovacej faktúre. V mojom prípade to tak nie je
    Ja si to myslím tiež, a tam smeroval môj príspevok.
    Tú sumu tam dostaneš odpočtom ako som napísala, resp. tak ako si ty napísala.

    P.s. Ja osobne len odpočtom zálohy 1 000 SK nedostanem rozdiel, ktorý ostáva do DPH a považujem za správnejšie uvedený odpočet v ntto aj DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dievčatá súhlasím s príspevkom č.2 od evina , avšak veľa krát mám aj ja problém v ALFE dodržať tento rozpis , ktorý uviedla evina . Nepáči sa mi systém , kedy sa mi na vyučtovacej FA neobjaví DPH so znamienkom mínus /čo bolo už zaplatené v rámci zálohy/....a neviem to ovplyvniť , mne sa to tam nejako schová . Takže to bude tento problém zrejme softwérom .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5 Pozri príspevok
    Dievčatá súhlasím s príspevkom č.2 od evina , avšak veľa krát mám aj ja problém v ALFE dodržať tento rozpis , ktorý uviedla evina . Nepáči sa mi systém , kedy sa mi na vyučtovacej FA neobjaví DPH so znamienkom mínus /čo bolo už zaplatené v rámci zálohy/....a neviem to ovplyvniť , mne sa to tam nejako schová . Takže to bude tento problém zrejme softwérom .
    Ak sa nedá dať znamienko mínus , postačí slovíčko odpočet a odmínusuje sa to spôsobom zaúčtovania.
    Skús vytlačiť vyúčtovaciu faktúru takto, daj tlač fa, a vyber zostavu s názvom"Pre neplatcu DPH" v tejto zostave ti rozpíše všetko, pričom obsahuje všetky náležitosti , je to len názov zostavy. Skús

    Vyúčtovanie zálohovej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.