Zavrieť

Porady

danove vydavky testovane na zaplatenie

ahojte, viete mi prosim poradit ci sa niake naklady v uctovnictve testuju na zaplatenie do 31.12. Čo je potrebné uhradiť do 31.12 aby to bolo daňovým nákladom roku 2007. potrebujem to vediet urgentne
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    §19 ods.4 Zákon o dani z príjmov:

    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

    §17 ods.21 Zákon o dani z príjmov

    (21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 14.12.07 at 05:50

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    Dakujem, jedná sa mi hlavne náklady na reklamu.

    Spotrostredkovanie na základe mandátnych zmlúv mame ale od právnických osôb, takze sa to nas netyka, ak som to správne pochopila.

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    Paula Pozri príspevok
    Čo sa ukrýva pod pojmom "testuju"?
    Slovko "testuju" je len moj taky vyraz. Islo mi hlavne o tom, ktoré náklady r.2007 budú danovo uznané až po zaplatení, teda ak ich zaplatím do 31.12. tak budú uznaným danovym nakladom r.2007 a ak ich zaplatím az v roku 2008, tak budú uznaným danovým nákladom az v r.2008 a v r2007 su nedanové.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    MS77 Pozri príspevok
    Slovko "testuju" je len moj taky vyraz. Islo mi hlavne o tom, ktoré náklady r.2007 budú danovo uznané až po zaplatení, teda ak ich zaplatím do 31.12. tak budú uznaným danovym nakladom r.2007 a ak ich zaplatím az v roku 2008, tak budú uznaným danovým nákladom az v r.2008 a v r2007 su nedanové.
    a Ty účtuješ v JÚ alebo v PÚ?

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Tak potom platí príspevok č. 3, kde máš spomenuté pokuty, poplatky a úroky z omeškania.

    + treba pozrieť aj §56 Postupov účtovania:
    § 56
    Účty časového rozlišovania
    (6) Časovo sa nerozlišujú, napríklad náklady na prípravu a zábeh výkonov, náklady spojené so zlúčením, splynutím a rozdelením spoločností a so zmenou ich právnej formy, náklady na získanie vlastného imania, napríklad upisovanie nových akcií a iné zvyšovanie vlastného imania a s tým súvisiace náklady ako napríklad notárske poplatky a súdne poplatky, provízie maklérom, prospekt emitenta cenných papierov, náklady na školenia a semináre, náklady na marketingové a iné štúdie, náklady na prieskum trhu, náklady na získanie noriem a certifikátov, náklady na uvedenie výrobkov na trh, náklady na reštrukturalizáciu a reorganizáciu podniku alebo časti podniku, náklady na rozšírenie výroby, náklady na reklamu a propagáciu, pokuty, penále, manká a škody, ako aj ostatné náklady podobného charakteru, účtujú sa do nákladov v tom účtovnom období, v ktorom vznikli. Ak tieto služby sú vopred platené, napríklad platené nájomné reklamných plôch, vysielacieho času, inzertného priestoru, časovo sa rozlišujú

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    V nadväznosti na predchádzajúci príspevok by som si chcela ujasniť, či napr. umiestnenie reklamy na zimnom štadióne /jedná sa o dosť vysokú čiastku/ sa účtovne časovo rozlíši a daňovo je tá časť sumy, ktorá sa týka budúceho obdobia, neuznateľná v tomto roku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cloe Pozri príspevok
    V nadväznosti na predchádzajúci príspevok by som si chcela ujasniť, či napr. umiestnenie reklamy na zimnom štadióne /jedná sa o dosť vysokú čiastku/ sa účtovne časovo rozlíši a daňovo je tá časť sumy, ktorá sa týka budúceho obdobia, neuznateľná v tomto roku?
    Ako je to uvedené na faktúre, resp. v zmluve. Ak sa uvádza ako nájom plochy za obdobie, tak sa časovo rozlišuje.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No práve, že na faktúre nie je uvedené obdobie. Je tam:
    Faktúrujeme vám v zmysle Zmluvy o reklamnej činnosti za umiestnenie grafického obrazuVašej spoločnosti v priestoroch zimného štadióna ... Takže budem musieť preskúmať tú zmluvu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cloe Pozri príspevok
    No práve, že na faktúre nie je uvedené obdobie. Je tam:
    Faktúrujeme vám v zmysle Zmluvy o reklamnej činnosti za umiestnenie grafického obrazuVašej spoločnosti v priestoroch zimného štadióna ... Takže budem musieť preskúmať tú zmluvu.
    Určite si pozri tú zmluvu, ak sa to zle zaúčtuje, tak kontrolóri si zgustnú.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Teraz mi napadlo, že niečo podobné mám aj u jednej SZČO. Takže v JU to bude detto? Teda za predpokladu, že by to mala v tomto roku celé zaplatené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.