Zavrieť

Porady

Daň

Prajem pekný deň.
Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
predaj daru.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    violaA Pozri príspevok
    Prajem pekný deň.
    Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
    predaj daru.
    Ďakujem.
    Nemali v tom byte trvalý pobyt nahlásený?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    violaA Pozri príspevok
    Prajem pekný deň.
    Rada by som sa dozvedieť, či nie je možné urobiť taký krok, aby sa neplatila daň z príjmu, že kúpený byt pred dvoma rokmi rodičia darujú synovi a ten následne predá darovaný byt a je oslobodený od platenia dane, lebo je to
    predaj daru.
    Ďakujem.
    Nie, nedá, ....nešpekulujme, .....
    Rodičia vlastnia byt majú TP 2 roky, darujú synovi a on predá. Nejde o oslobodenie od dane podľa par.9.


    Nešlo by ani o oslobodenie podľa 9/c ak by nebodaj išlo napr. o dedenie v priamom rade, lebo poručiteľ nebol vlastníkom nehnuteľnosti viac ako 5 rokov...

    violaA je offline (nepripojený) violaA

    violaA
    Ďakujem Vám za odpovede.
    Veselé Vianoce a šťastný Nový rok- prajem všetkým na PORADE.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    protekčná Pozri príspevok
    chcela by som vedieť aké sú sadzby na dan z nehnuteľností
    Na daň z nehnuteľnosti má každé mesto, obec svoje vlastné sadzby podľa VZN.
    Ak máš na mysli daň pri predaji, teda daň z príjmu pri predaji tak Slovensko má jednu sadzbu a to 19%.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Sadzby dane nájdeš v Zákone o miestnych daniach a miestnom poplatku,
    každá obec si ich však v rámci zákonných možností upravuje všeobecne záväzným nariadením ...
    Osobne by som hľadala na www stránke konkrétnej obce .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.