Zavrieť

Porady

daň z príjmu

Moj manzel ako SZCO na zaklade E101 vycestoval do zahranicia. Podnika v oblasti stavebníctva.Nie je platcom dane a odvody si plati na Slovensku.
Vie mi niekto poradit, kde si ma vlastne zdanovat svoj prijem, v ktorom state?
Dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fialakatka Pozri príspevok
    Moj manzel ako SZCO na zaklade E101 vycestoval do zahranicia. Podnika v oblasti stavebníctva.Nie je platcom dane a odvody si plati na Slovensku.
    Vie mi niekto poradit, kde si ma vlastne zdanovat svoj prijem, v ktorom state?
    Dakujem za vsetky odpovede.
    Nevieme v ktorom štáte je? Podniká tam, alebo je zamestnaný? Má príjmy aj zo Slovenska z podnikania?
    Najprv treba chýbajúce informácie doplniť, a potom sa dá kvalifikovane odpovedať. Vo všeobecnosti ale platí, že celosvetové príjmy sa zdaňujú na Slovensku.


    P.S. Môj 6000. príspevok.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    smith Pozri príspevok

    P.S. Môj 6000. príspevok.
    G R A T U L U J E M !
    Manzel pracuje v Anglicku ako SZCO na zaklade Zmluvy o dielo, zivnost na Slovensku nezrusil a v Anglicku nie je nikde evidovany, nakolko vsetky odvody si plati na Slovensku.Vycestoval do Anglicka na zaklade E101.
    Pomoze niekto?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fialakatka Pozri príspevok
    Manzel pracuje v Anglicku ako SZCO na zaklade Zmluvy o dielo, zivnost na Slovensku nezrusil a v Anglicku nie je nikde evidovany, nakolko vsetky odvody si plati na Slovensku.Vycestoval do Anglicka na zaklade E101.
    Pomoze niekto?
    Ak tá zmluva o dielo je podpísaná s podnikateľom a nie s občanom (toto treba rozlíšiť), potom je to príjem podnikateľa na slovenský živn.list. A zdaňuje sa na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.