Zavrieť

Porady

Vykaz o majetku a zavazkoch

V roku 2003 som previedol z osobneho vlastnictva do majetku PC s nulovou hodnotou ako HIM. Obstaravacia cena v r. 1997 bola 35 000 Sk. V roku 2003 bolo technicke zhodnotenie 20 000 Sk, v roku 2004 znova 20 000 Sk. Poradte mi prosim aku hodnotu mam uviest vo vykaze o majetku a zavazkoch za rok 2005. A co dalsie roky?
Usporiadat
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

opravujem sa... co mam uviest za rok 2004 a dalsie roky...?
0 0
Kači Kači

Kači je offline (nepripojený) Kači

nič zaujímavé - manželka, mamka, účtovníčka ...viac
Netreba nič uvádzať, lebo ak je technické zhodnotenie na odpísanom majetku (čo ten PC je) do 30.000,- môže ísť všetko priamo do nákladov. Takže vo výkaze nebude žiadny majetok.
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

super. vdaka.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Mám k tejto téme jednu otázočku: ak nemám majetok, treba "Výkaz o majetku a záväzkoch" prikladať ako prílohu ku DP prázdny, alebo s nulovými hodnotami, alebo ho nebudem prikladat vôbec? Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Určite pridaj aj výkazy aj keby boli všetky nulové.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ked sme pri výkazoch o majetku,mám otázočku. Dávam do hmotného majetku
sumu majetku v obstarávacej cene,ktorý je už dávno odpísaný,lebo tam potrebujem určitú sumu pre živnostenský úrad,aký problém môže z toho byť pri kontrole?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Mám k tejto téme jednu otázočku: ak nemám majetok, treba "Výkaz o majetku a záväzkoch" prikladať ako prílohu ku DP prázdny, alebo s nulovými hodnotami, alebo ho nebudem prikladat vôbec? Ďakujem
A nemáš ani žiadne peniaze v pokladni a na účte?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evina
A nemáš ani žiadne peniaze v pokladni a na účte?
Nemám žiadne peniaze v pokladni ani na účte. Musím vykázať stratu. Prečo?
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Janka6685
Nemám žiadne peniaze v pokladni ani na účte. Musím vykázať stratu. Prečo?
Lebo aj peniaze v hotovosti alebo na BÚ sú majetok a idú do výkazu.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Mala by som takúto otázku: Mám evidovať v knihe záväzkov v roku 2004 vzniknutú daňovú povinnost za rok 2004 a uvádzať ju aj do výkazu o majetku a záväzkoch?
Nemôžem tento záväzok zaevidovať až v roku 2005, kedy mi reálne vznikne a dozviem sa jeho výšku?

Ak som daň za rok 2004 neuviedla do výkazu o majetku a záväzkoch k 31.12.2004 je to závažná chyba? Mám podať opravný výkaz?
Ďakujem
jednoduché účtovníctvo - pre mňa zložité
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

petra:-)
Mala by som takúto otázku: Mám evidovať v knihe záväzkov v roku 2004 vzniknutú daňovú povinnost za rok 2004 a uvádzať ju aj do výkazu o majetku a záväzkoch?
Nemôžem tento záväzok zaevidovať až v roku 2005, kedy mi reálne vznikne a dozviem sa jeho výšku?

Ak som daň za rok 2004 neuviedla do výkazu o majetku a záväzkoch k 31.12.2004 je to závažná chyba? Mám podať opravný výkaz?
Ďakujem
jednoduché účtovníctvo - pre mňa zložité
Daň z príjmu si mala podľa mňa uviesť do záväzkov. Ona ti reálne vznikla v roku 2004. Ty si ju len počítala v r. 2005 ale jej výšku si vedela do podania výkazu o majetku a záväzkoch. Podala by som opravný výkaz, máš ešte dosť času.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evina, a to potom v JÚ dávaš do záväzkov aj nevyplatené mzdy, zrážky za zamestnancov, fondy, DZČ, pohľadávky za stravné tak ako pri PÚ keď sa účtuje mzdový doklad? Tie sa stávajú v JÚ účtovnou položkou až pri ich úhrade. V zákone o účtovníctve som to určite nenašla.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ondrejvla
Evina, a to potom v JÚ dávaš do záväzkov aj nevyplatené mzdy, zrážky za zamestnancov, fondy, DZČ, pohľadávky za stravné tak ako pri PÚ keď sa účtuje mzdový doklad? Tie sa stávajú v JÚ účtovnou položkou až pri ich úhrade. V zákone o účtovníctve som to určite nenašla.
Áno účtovnou položkou sa stanú až pri ich úhrade, ale záväzkom sa stali ešte pred ich úhradou.- vyplývajú z činnosti 2004. Veď do záväzkov dávame napr. i neuhradené faktúry a to je podľa mňa to isté. Takže áno ja to do výkazov dávam
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No, možno sa nám ešte niekto ozve, ja síce JÚ účtujem len s nevôľou, ale podľa mňa by tam mali byť len obchodné záväzky firmy. Síce by mohli byť aj ostatné, lenže to by malo byť niekde v programe, kde si to zapíšeš a eviduješ. Tak potom aj záväzky zo mzdového dokladu!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ondrejvla
No, možno sa nám ešte niekto ozve, ja síce JÚ účtujem len s nevôľou, ale podľa mňa by tam mali byť len obchodné záväzky firmy. Síce by mohli byť aj ostatné, lenže to by malo byť niekde v programe, kde si to zapíšeš a eviduješ. Tak potom aj záväzky zo mzdového dokladu!
Súhlasím s názorom na jednoduché účtovníctvo, tiež ho nerada robím, ale to čo som vyššie písala hore je tak napr. aj uvedené v časopisoch Jednoduché účtovníctvo, ktoré som odoberala od Poradcu podnikateľa s.r.o. niekoľko rokov, od t.r. už nevychádza, a tam napr. v záväzkoch uvádzajú aj DPH za december, resp. štvrtý kvartál. Ja ich mám možnosť zaevidovať v programe a vypisujem ich zvlášť aj vo worde keď treba.
Naposledy upravil evina : 09.03.05 at 15:46
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

prosím Vás a v prípade že mám príjem zo závislej činnosti aj živnosť,

podám DP , zo živnosti si uplatním výdavky percentom - 25%.
Nemusím prikladať výkazy - o majetku a záväzkoch , príjmoch a výdavkoch?
Díky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lenuška
prosím Vás a v prípade že mám príjem zo závislej činnosti aj živnosť,
podám DP , zo živnosti si uplatním výdavky percentom - 25%.
Nemusím prikladať výkazy - o majetku a záväzkoch , príjmoch a výdavkoch?
Díky.
Nie nemusíš, musíš mať len evidenciu príjmov
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
M0NIKA
Lebo aj peniaze v hotovosti alebo na BÚ sú majetok a idú do výkazu.
Áno, ale nie náhodou do výkazu príjmov a výdavkov?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Áno, ale nie náhodou do výkazu príjmov a výdavkov?
+

Nie -peniaze v pokladni a na účte sú Tvojím finančným majetkom - riadky 9, 10, 11 výkazu o majetku a záväzkoch. Myslí sa tým stav k 31.12. , ty to máš na účte a v pokladni - je to tvj majetok.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
A ako to bude v tomto prípade. SZČO má príjmy zo živnosti a tiež príjmy podľa autorského zákona (teda mimo živnosti), to mám akože tú daň z daňového priznania rozpočítať, koľko sa týka jednej a koľko druhej činnosti, a do knihy záväzkov a do výkazu o majetku a záväzkoch zapísať len tú čo sa týka živnosti? Nemôžem predsa dať do výkazu niečo, čo nie je v účtovníctve.
Naposledy upravil petra:-) : 09.03.05 at 17:02
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať