Zavrieť

Porady

Dovoz ojazdených os.automob. z Rakúska

Ahojte, potrebujem poradiť ako postupovať pri vyplnaní v daňovom priznaní DPH a následnom účtovaní
Ide o autobazár, ktorý je platcom DPH a dováža autá z Rakúska (fa je bez dPh) na faktúre je napísane Innergemeinschaftliche, steuerbefreite Lieferung It.Art 6 (1) UStG. hladala som asi dve hodiny po príspevkoch ale som sa nedopracovala k ničomu konkrétnemu tak potrebujem poradiť. Mám to zahrnúť ako samozdanenie t.j. do riadku 07 a 08 a následne do r.19. alebo postupovať podľa osobitnej úpravy , ale potom neviem čo sa uvádza do daňového priznania a taktiež keď by som postupovala podľa osob.úpravy ako zaúčtovať opravu auta ktorá bola vykonaná v tuzemsku u platcu dPH, môžem si tú DPH vynárokovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

    zolik2001
    Poradil ti niekto????? aj mna to zaujima


    mariapap Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť ako postupovať pri vyplnaní v daňovom priznaní DPH a následnom účtovaní
    Ide o autobazár, ktorý je platcom DPH a dováža autá z Rakúska (fa je bez dPh) na faktúre je napísane Innergemeinschaftliche, steuerbefreite Lieferung It.Art 6 (1) UStG. hladala som asi dve hodiny po príspevkoch ale som sa nedopracovala k ničomu konkrétnemu tak potrebujem poradiť. Mám to zahrnúť ako samozdanenie t.j. do riadku 07 a 08 a následne do r.19. alebo postupovať podľa osobitnej úpravy , ale potom neviem čo sa uvádza do daňového priznania a taktiež keď by som postupovala podľa osob.úpravy ako zaúčtovať opravu auta ktorá bola vykonaná v tuzemsku u platcu dPH, môžem si tú DPH vynárokovať?

    vlastula1 je offline (nepripojený) vlastula1

    vlastula1
    Ja som mala niečo podobné, ale auto bolo kupované v Nemecku. Je tam potrebné urobiť samozdanenie, ale daň na odpočet nie je-je to predsa osobné auto.

    Danuška43 je offline (nepripojený) Danuška43

    kto som?...obyčajný človek, ktorý sa snaží uživiť vlastnou prácou ...viac Danuška43
    mám podobný problém, stretla som sa s názorom, že DPH sa platí len zo získanej marže...čo je na tom pravdy?

    Danuška43 je offline (nepripojený) Danuška43

    kto som?...obyčajný človek, ktorý sa snaží uživiť vlastnou prácou ...viac Danuška43
    na doklade o zakúpení automobilu v Rakúsku na aukcii, DPH nefiguruje, podlieha samozdaneniu?

    Dovoz ojazdených os.automob. z Rakúska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.