Zavrieť

Porady

odpis akcii už zlikvidovanej firmy

ahojte,

spoločnosť eviduje na 06x akcie avšak firma bola už zlikvidovaná a vymazaná z OR...to jest podľa mňa treba zlikvidovať tieto akcie pričom my vychádza že pôjde o nedaňový výdavok. Alebo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite ako nedaňový odpis majetku. podiely - tam sa sleduje a uznáva výdavok na obstaranie len do výšky príjmu.
    .............................
    človiečik Vladimír Ozimý
    ja si tiež myslím a podľa mňa už nemajú žiadnu hodnotu keďže firma neexistuje ....ale ako ich odpísať cez 561 asi ani nie ...skôr ako škodu nie?

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ja si tiež myslím a podľa mňa už nemajú žiadnu hodnotu keďže firma neexistuje ....ale ako ich odpísať cez 561 asi ani nie ...skôr ako škodu nie?
    Účtoval by som 568.
    Škoda z hľadiska zákona o účtovníctve to nie je (nejde o neodstrániteľné poškodenie alebo zničenie majetku). Aj keď sa rozhodnem vyradiť dlhodobý hmotný majetk z dôvodu nepoužiteľnosti, naúčtujem to ako škodu ale vykonám mimoriadny odpis.

    Daňovo to samozrejme nebude uznané.

    odpis akcii už zlikvidovanej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.