Zavrieť

Porady

Odmeny členom výboru v NO

Vedel by mi niekto poradiť, akou formou vyplatiť odmenu členom výboru v neziskovej organizácii, aby sa nejednalo o príjem podľa §5 ale podľa §8?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Viete mi aspoň povedať, ako to vyplácate Vy? Viem, že niekto to zdaňuje ako záv.činnosť - píšu sa dohody. Iní si napíšu menoslov, pri vyplatení odmeny podpíšu prevzatie sumy a zdaňujú si to každý individuálne Mne to stále vychádza na §5 ods. 1 písm. d):
    odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a
    v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev, 10) ak nejde o príjmy podľa písmena a) alebo písmena b), alebo odmeny za výkon funkcie, ak nejde o príjmy uvedené v písmenách a), b) a g).
    Jeden člen výboru tvrdí, že zdaňovanie na základe dohody nie je správne, nevedel však povedať že prečo. Preto by som chcela vedieť Váš názor. Ďakujem!

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je to tak ako píšete: §5 ods. 1 písm. d), odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev.

    Ak má niekto uzatvorenú aj dohodu, malo by to byť na inú činnosť, ako činnosť funkcionára, či člena výboru NO.

    Odmeny členom výboru v NO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.