Zavrieť

Porady

cestak (kde najdem ceny PHM?)

Ahojte,
robim prave jeden cestak. Je trosku starsieho datumu a nemam blocek od tankovania. VIETE MI PORADIT KDE PRESNE NAJDEM CENY PHM Z KONKRETNEHO DATUMU? Uz som to hladal na www.slovnaft.sk aj na www.statistics.sk, ale nenasiel som to. Dakujem za rychlu odpoved.
Dakujem
Ahoj a krasne sviatky praje...
Karol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Karol29 Pozri príspevok
    Ahojte,
    robim prave jeden cestak. Je trosku starsieho datumu a nemam blocek od tankovania. VIETE MI PORADIT KDE PRESNE NAJDEM CENY PHM Z KONKRETNEHO DATUMU? Uz som to hladal na www.slovnaft.sk aj na www.statistics.sk, ale nenasiel som to. Dakujem za rychlu odpoved.
    Dakujem
    Ahoj a krasne sviatky praje...
    Karol
    Skús tu

    http://www.natankuj.sk/?go=vyhladava...merne_ceny_tab
    alebo
    http://www.finance.sk/firmy/cenyphm/
    Naposledy upravil Lydka R : 20.12.07 at 20:50 Dôvod: doplnenie

    midu je offline (nepripojený) midu

    midu
    Možno sa mýlim ale myslím že ak máš vozidlo zaradené v majetku firmy tak si výdavok bez „bločeka“ aj tak nemôžeš uplatniť. Ak používaš súkromné vozidlo stačia ti priemerné mesačné ceny ktoré vydáva Štatistický úrad.
    http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=5645
    Ahojte, viete o niečom takom, že od 1.1.2008 sa zmenil zákon, že pri použití vlastného motorového vozidla, sa musí zdokladovať bločikom nakup PHM v ten istý den, kedy bol zamestnanec na služobnej ceste?
    Či je to len mydná informácia...Dakujem za odpoved

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    *Emma Lehotská* Pozri príspevok
    Ahojte, viete o niečom takom, že od 1.1.2008 sa zmenil zákon, že pri použití vlastného motorového vozidla, sa musí zdokladovať bločikom nakup PHM v ten istý den, kedy bol zamestnanec na služobnej ceste?
    Či je to len mydná informácia...Dakujem za odpoved
    Nie je to mylné info ale pravda.
    Ano? A kde by som to mohla nájsť, v zákone som nenašla nič také, jedine nová sadzba stravného od 1.1.2008.
    A čo v prípade, ked zamestnanec má plnú nádrž v den kedy pojde na prac. cestu? Alebo ked si chce natankovať den pred prac, cestou? Zdá sa mi to pritiahnute a vlasy...Vďaka

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Aj tam mi to nie je detailne jasné.Veď napr. natankuje v pondelok, nikam nechodí a v piatok pošlú zamestnanca na služ.cestu,nebude predsa zase tankovať.A to platí aj pre SZČO? Čiže všetky cesty sa musia vmestiť do natankovania?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    smith Pozri príspevok
    Nie je to mylné info ale pravda.
    V tejto časti sa zákon o cest. náhradách predsa nemenil. Stále platí ustanovenie § 7 ods. 4:

    "(4) Náhrada za spotrebované pohonné látky patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla, prepočítaných podľa spotreby pohonných látok (ďalej len "spotreba") uvedenej v technickom preukaze cestného motorového vozidla takto:"


    Ja si toto ustanovenie vysvetľujem tak, že pokiaľ išiel na SC v piatok a tankoval v pondelok, tak môže predložiť bloček pre výpočet z pondelka, pokiaľ sa medzitým cena PHM nemenila. Teda nemusí preukazovať bloček z tankovania v rovnaký deň, ako sa uskutočnila SC.



    U SZČO je to ešte jednoduchšie, od 1.1.2008 bol pridaný text "podľa cien platných v čase ich nákupu" do § 19 ods. 2 písm.e, takže tam je to jasné, že mohol tankovať aj 2 týždne predtým:

    "ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)"

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    midu Pozri príspevok
    stačia ti priemerné mesačné ceny ktoré vydáva Štatistický úrad.
    http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=5645
    Na margo ŠU
    Skutočne portál Štatistického úradu je z pohľadu zistenia priemernej ceny PHM k nezaplateniu. Stavím sa, že ešte v apríli tam nebudú priemerné ceny za február. Ak by som sa mala spoliehať na ŠU, tak vyplácam cestovné náhrady s dvojmesačným oneskorením.

    cestak (kde najdem ceny PHM?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.