Zavrieť

Porady

zaradiť do majetku alebo nie

Podnik si objednal u zhotoviteľa vypracovanie "Agrárneho geoinformačného systému",ten sa skladá z dodania jednotlivých aplikačných softvérov (grafický softvér,softvér kataster nehn. a pod.) ich inštalácií a importu iných údajov a dát. Hodnota jednotlivých aplikačných softvérov nepresahuje hodnotu 40 tis.,avšak ako celok je to viac. Urobím správne ak posudím dodávku systému ako celok včetne činnosti s tým súvisiacimi ,alebo to hodnotiť ako dodanie služby? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    halmir Pozri príspevok
    Podnik si objednal u zhotoviteľa vypracovanie "Agrárneho geoinformačného systému",ten sa skladá z dodania jednotlivých aplikačných softvérov (grafický softvér,softvér kataster nehn. a pod.) ich inštalácií a importu iných údajov a dát. Hodnota jednotlivých aplikačných softvérov nepresahuje hodnotu 40 tis.,avšak ako celok je to viac. Urobím správne ak posudím dodávku systému ako celok včetne činnosti s tým súvisiacimi ,alebo to hodnotiť ako dodanie služby? Ďakujem za radu.
    Ak tie jednotlivé časti sú funkčné aj samostatne, a dajú sa použiť aj na iný účel, tak sa môžu samostatne účtovať. Ak to funguje iba ako celok tak to bude dlhodobý majetok a treba zaradiť do príslušnej odpisovej triedy.

    halmir je offline (nepripojený) halmir

    halmir
    No , práve o to ide, že podľa mňa sa jednotlivé SW dajú použiť aj samostatne , ale jednotlivé SW sú akousi skladačkou zakúpených 4 licencií jednotlivých SW ,aby systém ako celok splňal svoj účel.
    Uvažoval som nad možnosťou celý systém aj vrátane služieb (tvorba mapového diela) zaradiť do majetku.Dúfam že tým nič nepokazím.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite nič nepokazíte, pritom odpisovanie si môžete zvoliť podľa vlastných potrieb - rovnomerne podľa mesiacov 13-60, alebo 2-3-4 roky aj dlhšie.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som jednorazovym odpisom neriskovala, ze pripadne kontrolorky danoveho uradu to napadnu. Mam skusenost, ze radi vidia taketo investicie ako SUBOR.

    zaradiť do majetku alebo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.