Zavrieť

Porady

Otázka - ročné zučtovanie - potvrdenie

Vedeli by ste mi poradiť, či potrebujem napísať nejakú žiadosť, pokiaľ sa chcem dostať od bývalého zamestnávaľa k tomuto tlačivu "
P O T V R D E N I E o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2007. ????

Je na to nejaká oficiálna žiadosť?
ĎAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Vedeli by ste mi poradiť, či potrebujem napísať nejakú žiadosť, pokiaľ sa chcem dostať od bývalého zamestnávaľa k tomuto tlačivu "
    P O T V R D E N I E o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2007. ????

    Je na to nejaká oficiálna žiadosť?
    ĎAkujem
    Zo zákona ti to má vydať po ukončení pracovného pomeru, takže netreba žiadosť, ale to jeho "psia" povinnosť.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    smith Pozri príspevok
    Zo zákona ti to má vydať po ukončení pracovného pomeru, takže netreba žiadosť, ale to jeho "psia" povinnosť.
    Až na to, že pracovný pomer skončil v marci tohto roku...pravdepodobne si to nechávajú na budúci rok, kedy sa tieto tlačivá budú vystavovať všetkým zamestnancom...za rok 2006 som dostala...
    čo v prípade, ak mi ho nedajú?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Až na to, že pracovný pomer skončil v marci tohto roku...pravdepodobne si to nechávajú na budúci rok, kedy sa tieto tlačivá budú vystavovať všetkým zamestnancom...za rok 2006 som dostala...
    čo v prípade, ak mi ho nedajú?
    Stačí im pripomenúť porušovanie zákona. Osobne si myslím, že ak v priebehu roka skončí prac.pomer tak by nemali čakať až do nasledujceho roka. To potvrdenie predsa bývalý zamestnanec môže potrebovať a počas roka, pri nástupe do ďalšieho zamestnania.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    smith Pozri príspevok
    Stačí im pripomenúť porušovanie zákona. Osobne si myslím, že ak v priebehu roka skončí prac.pomer tak by nemali čakať až do nasledujceho roka. To potvrdenie predsa bývalý zamestnanec môže potrebovať a počas roka, pri nástupe do ďalšieho zamestnania.
    Dobre, ďakujem za odpoveď, vlastne som si potvrdila, čo už viem, len neviem, čo v prípade, ak mi to nevydá, alebo to bude naschvál držať a dá mi ho až po zákonnej lehote na podanie DP? momentálne od skončenia PM podnikám a myslím si, že ho budem potrebovať.
    Nemáte s tým skúsenosti?

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Paula Pozri príspevok
    Ešte máš možnosť použiť pri výpočte výplatné pásky .
    Takž evýpletné pásky môžu tiež dokladovať to isté, ako to tlačivo?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nevidím inú možnosť, ak sa nebude dať dopracovať k potvrdeniu. Napokon aj príjmy zo zahraničia sa niekedy takto dokladujú, pretože nie každý zahr. zamestnávateľ potvrdenie nášho vzhľadu vydáva.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Takž evýpletné pásky môžu tiež dokladovať to isté, ako to tlačivo?
    Áno môžu, ale k daňovému priznaniu potrebuješ priložiť práve to spomýnané tlačivo.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    smith Pozri príspevok
    Áno môžu, ale k daňovému priznaniu potrebuješ priložiť práve to spomýnané tlačivo.
    No ak nebudem mať na výber budem musieť niečo spraviť..
    Myslíte si, že je to daňovo uznateľné, resp. či to daňový úrad uzná?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    K DP prilož vyhlásenie, že Ti bolo odmietnuté vydať potvrdenie, preto dokladuješ svoj príjem iba výpl. páskami.

    zudlicek je offline (nepripojený) zudlicek

    zudlicek
    Dobry den, mam presne tento isty problem az na to, ze byvaly zamestnavatel (dohoda o brigade) mi aj napriek pisomnej vyzve potvrdenie o prijmoch nevydal. Nic v zlom ale preco si mam ja teraz kvoli jeho nezodpovednosti a jesitnosti komplikovat zivot a danove priznanie? Neviete niekto poradit co s tym? Naco je to potom povinnost, ked v konecnom dosledku sa nic nedeje ked ho nevyda?

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    zudlicek Pozri príspevok
    Dobry den, mam presne tento isty problem az na to, ze byvaly zamestnavatel (dohoda o brigade) mi aj napriek pisomnej vyzve potvrdenie o prijmoch nevydal. Nic v zlom ale preco si mam ja teraz kvoli jeho nezodpovednosti a jesitnosti komplikovat zivot a danove priznanie? Neviete niekto poradit co s tym? Naco je to potom povinnost, ked v konecnom dosledku sa nic nedeje ked ho nevyda?


    Skús ho upozorniť, že v prílohe k svojmu DP uvedieš, že ti odmietol potvrdenie vydať, čím si nesplnil svoju zákonnú povinnosť. Myslím, že keby si to v skutočnosti uviedla, niečo by sa dialo. Daňový úrad veľmi rád dáva pokuty za nesplnenie povinností. Ja mám skúsenosti, že po takomto upozornení zamestnávateľ urýchlene potvrdenie vydal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.