Zavrieť

Porady

dph v JU

Ahojte, možno sa opýtam blbosť, ale robí sa niečo v JU s dph, lebo v PU ju preúčtovávam a prevádzam KS do budúceho roka. Či sa prevádzajú konečné stavy aj v JU do ďalšieho roku, myslím, že nie. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Pru Pozri príspevok
    Ahojte, možno sa opýtam blbosť, ale robí sa niečo v JU s dph, lebo v PU ju preúčtovávam a prevádzam KS do budúceho roka. Či sa prevádzajú konečné stavy aj v JU do ďalšieho roku, myslím, že nie. ďakujem
    V JU sa s DPH nerobí žiadne preúčtovávanie

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Takže len evidujem v denníku, príjem, výdaj, potom úhradu a do ďalšieho roka sa neprevádza ale začína sa od nuly? dík

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pru Pozri príspevok
    Takže len evidujem v denníku, príjem, výdaj, potom úhradu a do ďalšieho roka sa neprevádza ale začína sa od nuly? dík
    Čo sa DPH týka áno, začína sa od nuly.

    Keďže si do toho dala i pojmy ako príjem a výdaj, tak v denníku sa prenášajú do ďalšieho roka stav pokladne a stav na peňažnom účte.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nemáš náhodou na mysli.....??

    Ak máš vlastnú daňovú povinnosť, prenesie sa Ti to do výkazu PaZ - ako závazok voci DU.
    Ak máš odpočet-v MaZ- pohľadávka voči DU.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Vo výkazoch to mám prenesené v záväzkoch. A pokladňa a banka viem, že sa prenášajú koneč.stavy do bud.roka, len som nevedela, čo sa robí s dph na konci štvrťroka alebo roka, dík

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pru Pozri príspevok
    Vo výkazoch to mám prenesené v záväzkoch. A pokladňa a banka viem, že sa prenášajú koneč.stavy do bud.roka, len som nevedela, čo sa robí s dph na konci štvrťroka alebo roka, dík
    Viem presne, čo máš na mysli. Ja si porovnám celkovú sumu z priznaní so sumou, koľko mi vychádza z evidencie DPH a halierové rozdiely na konci roka v rámci uzávierkových zápisov zaúčtujem ako "iné príjmy" alebo "prev.réžia", samozrejme OZD. Sú to len haliere, ale už som mala rozdiel aj 20 korún (u mesačného), a keďže sa základ dane nezaokrúhľuje na stovky nadol ale na koruny, tak aj tých pár korún hrá rolu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.