Zavrieť

Porady

Nákup DHM z ČR pre občana SR

Zdravím všetkých, potrebovala by som poradiť ohľadne nákupu strojov z ČR. Zariaďujem pneuservis a budem nakupovať stroje z ČR. Zatiaľ ešte nemám živnosť. Plánujem ju založiť neskôr, ale to je vedľajšie. Kvôli lacnejším cenám strojov chcem nakupovať v českých firmách. Keď som im volala a pýtala sa, či mi budú ako občanovi SR fakturovať tovar "s" alebo "bez" DPH, povedali mi, že je jedno, či som občan alebo podnikateľ platca /neplatca, tak mi dajú ten tovar vždy bez DPH. Nie som si istá, či je to správne, lebo oni ako platcovia tú DPH musia niekde zaplatiť. Nebudem to potom musieť zaplatiť ja? Podotýkam, že nemám živnosť, chcem to kúpiť na meno a adresu, a potom neskôr, keď založím živnosť, si ten majetok vložím do firmy z osobného vlastníctva. Môžu mi to Češi takto fakturovať? Čo z toho vyplýva pre mňa ako nepodnikateľa zo strany DPH? Mám nejakú povinnosť voči SR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ak nakúpiš stroje v ČR bez DPH ako súkromná osoba, musíš na Slovensku zaplatiť daň z DPH.

    Nákup DHM z ČR pre občana SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.