Zavrieť

Porady

dohoda o brig.práci štud. - koľko hodín môže odpracovať

Dobrý deň,
prosím Vás o radu:
vo firme je týždenný pracovný čas ustanovený na 40 hod týždenne,len momentálne sú zamestnaní len pracovníci na trvalý pracovný pomer na 22,5 hod týždenne.
Zamestnanci na dohodu o brigádnickej práci študentov môžu odpracovať maximálne polovičnú dĺžku pracovného času - tzn. polovicu z 22,5 hod alebo z 40 hod?

jedná sa o spočítaný pracovný čas za celý mesiac?
Ďakujem pekne za všetky príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Študenti môžu na dohodu o BPŠ v tejto firme odpracovať v priemere 20 hod týždenne.

    Tento priemer sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie za rok.
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Študenti môžu na dohodu o BPŠ v tejto firme odpracovať v priemere 20 hod týždenne.

    Tento priemer sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie za rok.

    mám tomu rozumieť tak,že dohoda o brig.práci študentov môže byť uzatvorená iba na 1 rok?
    vopred Vám ďakujem za odpoveď

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie- to len priemer sa posudzuje najdlhšie za rok.

    DoBPŠ môže byť uzavretá pokojne na dobu dlhšiu ako rok, dokonca môže byť uzavretá na neurčitú dobu.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Dobrý deň prajem, chystá sa k nám pracovať jeden zamestnanec a neviem aký typ dohody mám zvoliť. Je to študent VŠ ktorého vyhodili zo školy, ale ževraj do septembra bude vedený ako študent. V našej firme by mal robiť nejaké vizualizácie, niečo kresliť a navrhovať. Aký typ dohody mám zvoliť a kde všade ho mám nahlásiť? díky

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    nech mu dáš akýkoľvek druh dohody, musíš ho prihlásiť na sociálku ako dohodára..
    ak mu dáš dohodu o práci/tá sa dáva pri jednorazovej činnosti na krátky časový úsek/ môže odrobiť maximálne 300 hodín...
    ak mu dáš dohodu o činnosti, môže robiť len 10 hod týždenne...
    a ked ti donesie papier že je študent, tak mu správíš študentskú dohodu, to je na 20 hod týždenne...

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    A keď mi papier nedonesie, ale hovorí, že do septembra je na vysokej škole evidovaný ako študent?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miriza Pozri príspevok
    A keď mi papier nedonesie, ale hovorí, že do septembra je na vysokej škole evidovaný ako študent?
    Prílohou DoBPŠ je potvrdenie o návšteve školy, ak ho mať nebude, nemôže pracovať na tento typ dohody.

    dohoda o brig.práci štud. - koľko hodín môže odpracovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.