Zavrieť

Porady

zmena trvaleho bydliska, prehlasenie vozidla z jedneho do druheho okresu?

chcela by som Vas poprosit o radu.
Mam osobny automobil.
trvale bydlisko mam v okrese dunajska streda- auto je zahlasene do dunajskej stredy SPZ mam DS _____
teraz som sa rozviedla, trvale bydlisko - teraz som nahlasila do okresu Galanta.
potrebujem prepisat osobny automobil z jedneho do druheho okresu , teda z DS do GA.
zmena trvaleho bydliska, a zmena stavu z vydatej na rozvedenu.

mojou otazku je ako mam postupovať,,
musi sa najprv vozidlo odhlasit z dunajskej stredy, alebo staci ist priamo do galanty?
a priblizne kolko budem platit za prihlasenie vozidla do galanty?
dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kittike23 Pozri príspevok
    chcela by som Vas poprosit o radu.
    Mam osobny automobil.
    trvale bydlisko mam v okrese dunajska streda- auto je zahlasene do dunajskej stredy SPZ mam DS _____
    teraz som sa rozviedla, trvale bydlisko - teraz som nahlasila do okresu Galanta.
    potrebujem prepisat osobny automobil z jedneho do druheho okresu , teda z DS do GA.
    zmena trvaleho bydliska, a zmena stavu z vydatej na rozvedenu.

    mojou otazku je ako mam postupovať,,
    musi sa najprv vozidlo odhlasit z dunajskej stredy, alebo staci ist priamo do galanty?
    a priblizne kolko budem platit za prihlasenie vozidla do galanty?
    dakujem za rady.
    Podľa informácií KR PZ BA musíš ísť najprv na DI toho okresu, kde auto odhlasuješ (staré bydlisko) a potom na novom ho prihlásiť. Budeš platiť pri prihlasovaní v kolkoch 1150,- (keby sa menil majiteľ, tak 2000).

    Auto musíš odhlásiť zo starého okresu, aj keď sa nemení majiteľ, lebo ho musia zrušiť z evidencie. Značky potom odovzdáš pri prihlásení do nového okresu a dostaneš nové značky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len najprv treba si vybaviť zmenu v OP, trvalého bydliska. Rodinný stav sa neuvádza v dokladoch.

    banker je offline (nepripojený) banker

    banker
    Ja by som mal takuto otazku..:
    jeden znamy predava auto, avsak len jednej osobe je ochotny ho dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
    Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...
    Naposledy upravil banker : 24.02.08 at 19:50

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    banker Pozri príspevok
    Ja by som mal takuto otazku..:
    jeden znamy predava auto, avsak len jednej osobe je ochotny ho dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
    Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...
    Otázku si zadal 2x, tu máš odpoveď:

    http://www.porada.sk/t74064-prehlaso...im-o-radu.html

    CHIMA je offline (nepripojený) CHIMA

    CHIMA
    Mam otazku:kupila som auto z autobazaru tam sa postaraju o to,ze to auto odhlasia(v tomto pripade z PK) a ja si ho mam prihlasit na seba.No problem je v tom,ze to auto som nestihla prihlasit na seba kedze je momentalne havarovane(nepojazdne).takze mam stale znacky PK aj tech.preukaz v kt.figurujem ako vlastnik a drzitel MV no nema to prihlasene.Teraz chcem to auto predat ako havarovane(kedze sa neoplati jeho oprava)no a chcela by som vediet ci aj v tomto pripade musim auto na seba prihlasit,ci to nie je zbytocne,alebo to vyplyva z nejakeho zakona?Lebo to auto uz nebude pouzivat....Viete mi niekto poradit.Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    CHIMA Pozri príspevok
    Mam otazku:kupila som auto z autobazaru tam sa postaraju o to,ze to auto odhlasia(v tomto pripade z PK) a ja si ho mam prihlasit na seba.No problem je v tom,ze to auto som nestihla prihlasit na seba kedze je momentalne havarovane(nepojazdne).takze mam stale znacky PK aj tech.preukaz v kt.figurujem ako vlastnik a drzitel MV no nema to prihlasene.Teraz chcem to auto predat ako havarovane(kedze sa neoplati jeho oprava)no a chcela by som vediet ci aj v tomto pripade musim auto na seba prihlasit,ci to nie je zbytocne,alebo to vyplyva z nejakeho zakona?Lebo to auto uz nebude pouzivat....Viete mi niekto poradit.Dakujem
    V každom prípade najprv musíš auto prihlásiť na seba, pokiaľ s ním chceš niečo robiť. Bez prihlásenia ho nemôžeš odhlásiť ani predať.

    pete.ba je offline (nepripojený) pete.ba

    pete.ba
    Chobot Pozri príspevok
    Podľa informácií KR PZ BA musíš ísť najprv na DI toho okresu, kde auto odhlasuješ (staré bydlisko) a potom na novom ho prihlásiť. Budeš platiť pri prihlasovaní v kolkoch 1150,- (keby sa menil majiteľ, tak 2000).

    Auto musíš odhlásiť zo starého okresu, aj keď sa nemení majiteľ, lebo ho musia zrušiť z evidencie. Značky potom odovzdáš pri prihlásení do nového okresu a dostaneš nové značky.
    Myslim, ze to odhlasenie zo stareho okresu nie je potrebne.

    Tu je link s informaciami:
    ww.minv.sk/?prestaahovanie-do-ineho-okresu

    Držiteľ vozidla je povinný umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle a dopravné inšpektoráty požadujú predložiť:
    • vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
    • osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla,
    • pôvodné tabuľky s evidenčným číslom (TEČ),
    • potvrdenie o poistení zodpovednosti z pôvodného okresu alebo predbežné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
    • platný doklad totožnosti so zapísaným novým trvalým pobytom,
    • ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra, živnostenský list so zapísaným novým sídlom,
    • splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
    • kolok v hodnote 1 150,- Sk.
    Praktická rada : Nie je potrebné vykonať odhlásenie vozidla v pôvodnom okrese.

    Luci je offline (nepripojený) Luci

    Luci
    Dobrý deň.

    Zmenila som trvalé bydlisko z BA do SC.
    Podľa informácií musím prehlásiť i motorové vozidlo, ktorého som majiteľkou.
    Keďže nejde o zmenu majiteľa, ale len presťahovanie z okresu do okresu, tak som išla na dopravný inšpektorát v SC, policajt mi urobil obhliadku a do technického preukazu urobil "fajky" a dal tam pečiatku s dátumom.
    V ten istý deň ma však na inšpektoráte nevybavili, pretože som musela po 2 hodinách čakania odísť na rodičovské združenie a keď som sa vrátila späť, boli hodinu a pol pred ukončením otváracích hodín rozdané poradové čísla, takže na mňa už nevyšlo.
    Pýtam sa:
    - čo sa môže stať, ak by som vozidlo neprehlásila do SC (trvalé bydlisko tam budem mať max. rok a zdá sa mi zbytočné to neskôr zase absolvovať)?
    - koľko môžem dostať pokutu za to, že som to neprehlásila?
    - nevadí, že mám v technickom preukaze tie fajky a pečiatky?

    Ďakujem.
    Luci

    zmena trvaleho bydliska, prehlasenie vozidla z jedneho do druheho okresu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.