Zavrieť

Porady

Faktúra splatná v r.2007, zaplatená v r.2008

Chcela by som sa informovať. Faktúra vystavená za november 2007, ale vyplatená bude až január 2008 a faktúra vystavená za december 2007 a vyplatená január 2008, započítavajú sa aj tieto príjmy k daňovému priznaniu za rok 2007 alebo to pôjde až do DP za rok 2008. Mám i tieto dve faktúry uviesť do evidencie pohľadávok k DP za rok 2007?
Za poradenie vopred veľmi pekne ďakujem.
TINČA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tinča Pozri príspevok
    Chcela by som sa informovať. Faktúra vystavená za november 2007, ale vyplatená bude až január 2008 a faktúra vystavená za december 2007 a vyplatená január 2008, započítavajú sa aj tieto príjmy k daňovému priznaniu za rok 2007 alebo to pôjde až do DP za rok 2008. Mám i tieto dve faktúry uviesť do evidencie pohľadávok k DP za rok 2007?
    Za poradenie vopred veľmi pekne ďakujem.
    TINČA
    Ten príjem bude zahrnutý do r. 2008. A neuhradené faktúry sa vo výkazoch uvádzajú v pohľadávkach.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    tinča Pozri príspevok
    Chcela by som sa informovať. Faktúra vystavená za november 2007, ale vyplatená bude až január 2008 a faktúra vystavená za december 2007 a vyplatená január 2008, započítavajú sa aj tieto príjmy k daňovému priznaniu za rok 2007 alebo to pôjde až do DP za rok 2008. Mám i tieto dve faktúry uviesť do evidencie pohľadávok k DP za rok 2007?
    Za poradenie vopred veľmi pekne ďakujem.
    TINČA
    V JÚ = jednoduchom účtovníctve príjem sa zarátava vtedy, kedy je platba prijatá.
    Každá faktúra sa eviduje
    - tebou vystavená - v knihe pohľadávok
    - došlá - obdržaná - v knihe záväzkov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ozaj nevieme, či ide o JÚ alebo PÚ. V PÚ sa zdaňuje aj neuhradená pohľadávka. V JÚ ako bolo uvedené vyššie.

    Augustin je offline (nepripojený) Augustin

    Augustin
    mám na vás otazku ohladne splatnosti faktur 2007 vyplatenych 2008 podnikam v auto doprave a učtujem JU ,dočital som sa tu ,že príjem bude zahrnutý v roku 2008 za služby urobené v roku 2007 , v auto doprave sa niekedy čaká na splatnosť faktury aj 3 mesiace ,neviem potom ako mám dať náklady za PHM a km v roku 2007 tiež v roku 2008? Veď potom budem mať príjmy o tie faktury v roku 2008 vyšie a odpisy na PHM a Km žiadne?Ďakujem za radu.Začiatočník v JU

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Augustin Pozri príspevok
    mám na vás otazku ohladne splatnosti faktur 2007 vyplatenych 2008 podnikam v auto doprave a učtujem JU ,dočital som sa tu ,že príjem bude zahrnutý v roku 2008 za služby urobené v roku 2007 , v auto doprave sa niekedy čaká na splatnosť faktury aj 3 mesiace ,neviem potom ako mám dať náklady za PHM a km v roku 2007 tiež v roku 2008? Veď potom budem mať príjmy o tie faktury v roku 2008 vyšie a odpisy na PHM a Km žiadne?Ďakujem za radu.Začiatočník v JU
    Pochopil si to správne. V JU účtuješ POZD do toho roku, v ktorom ich prijmeš a VOZD do toho roku, v ktorom ich zaplatíš. Aj výdavky za PHM. Dáš ich len do roku 2007, hoci príjmy budeš mať až v roku 2008...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Augustin Pozri príspevok
    Ďakujem , ale aj tak som z toho jeleň.
    V JÚ Ti vchádzajú výdavky a príjmy do účtovníctva vždy vtedy, keď sa zaplatia, okrem nájomného a záloh...

    Augustin je offline (nepripojený) Augustin

    Augustin
    lebo daň budem platiť za rok 2008 o faktury za 2007 a odpisy žiadne ,ja by som to potreboval zúčtovať v roku 2007 ,lebo tam mám výdavky ďakujem

    Slongo je offline (nepripojený) Slongo

    Slongo
    Mám podobný problém.

    Faktúra s dátumom splatnosti 31.12.2007 došla 2. januára 2008, zdaňovacie obdobie 15. december – 31. december 2007. Môžem si takúto faktúru zapísať do záväzkov roku 2007, ale s tým, že DPH z tejto faktúry sa mi premietne až do prvého štvrťroka 2008, keď ju skutočne uhradím? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.



    Ďakujem za odpovede.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Augustin Pozri príspevok
    lebo daň budem platiť za rok 2008 o faktury za 2007 a odpisy žiadne ,ja by som to potreboval zúčtovať v roku 2007 ,lebo tam mám výdavky ďakujem
    Daň budete za rok 2007 platiť za skutočný príjem , ktorý ste v danom roku prijali či už v hotovosti alebo na BU a účtovali ako úhrada pohľadávok za Vaše poskytnuté služby .To s odpisom nemá nič spoločné .Výdavky taktiež Vám vstupujú do výdavkov OVZ v deň nákupu t.j.zaplatenia a zúčtovania .Takže nekomplikujte si to .

    Faktúry vystavené v roku 2007 a uhradené v roku 2008 budú príjmom v roku 2008, ak budú uhradené napr. v roku 2009 tak budú Vašim príjmom v roku 2009 .

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Slongo Pozri príspevok
    Mám podobný problém.

    Faktúra s dátumom splatnosti 31.12.2007 došla 2. januára 2008, zdaňovacie obdobie 15. december – 31. december 2007. Môžem si takúto faktúru zapísať do záväzkov roku 2007, ale s tým, že DPH z tejto faktúry sa mi premietne až do prvého štvrťroka 2008, keď ju skutočne uhradím? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.



    Ďakujem za odpovede.
    Pri uplatňovaní odpočtu DPH nie je podmienka zaplatenia fa. DPH možno uplatniť v XII. 2007...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    tinča Pozri príspevok
    Faktúra vystavená za november 2007, ale vyplatená bude až január 2008 a faktúra vystavená za december 2007 a vyplatená január 2008, započítavajú sa aj tieto príjmy k daňovému priznaniu za rok 2007 alebo to pôjde až do DP za rok 2008.
    A ako v prípade PÚ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    janaGT Pozri príspevok
    A ako v prípade PÚ?
    Princíp PÚ - odberateľské faktúry /vyšlé/ vystavené v danom roku sú príjmami súvisiacimi s týmto rokom, t.j. sú to príjmy r. 2007 bez ohľadu na úhradu. Sú to pohľadávky r. 2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.