Zavrieť

Porady

Môžeme predĺžiť dohodu o prac.činnosti?

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či môžeme predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti alebo sa to môže len pri pracovnej zmluve. Pôvodne bola dohoda o pracovnej činnosti uzatvorená do 31.12.2007. V podstate od 1.1.2008 by pokračovala. Musí sa uzatvoriť nová dohoda alebo len stačí predľžiť tú starú.

K tomu ešte potrebujem vedieť ako je to potom s prihlasovaním a odhlasovaním do SP. Ak uzatvoríme novú dohodu musím odhlásiť 31. 12. 2007 a prihlásiť nanovo zamestnanca deň dopredu (to už nestihnem ) alebo nie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzy Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem
    DoPČ môže byť na dobu určitú, alebo neurčitú.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Zuzy Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem
    Predlžovanie a zmena doby určitej na dobu neurčitú sa týka pracovného pomeru na dobu určitú - § 48 ZP a nie dohôd.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Môžete dohodu predĺžiť, ak tak urobíte, nemusíte dohodára odhlasovať a znova prihlasovať v SP.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Dobrý deň, prosím Vás koľkokrát za sebou môžem predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Ja som zvykla vždy na jeden rok, je to v poriadku? alebo už treba zmeniť na neurčitú dobu? za odpovede ďakujem

    Môžeme predĺžiť dohodu o prac.činnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.