Zavrieť

Porady

uplatnenie pokladničných dokladov z vlastnej regist.pokladne

Može si s.r.o, platca DPH, prevádzkovateľ čerpacej stanice dať do účtovnictva ( do nákladov a uplatniť DPH) bloček z nákupu z vlastnej registračnej pokladne? ...nákup PHM, tuškové baterky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SAIVI Pozri príspevok
    Može si s.r.o, platca DPH, prevádzkovateľ čerpacej stanice dať do účtovnictva ( do nákladov a uplatniť DPH) bloček z nákupu z vlastnej registračnej pokladne? ...nákup PHM, tuškové baterky...
    Nie lebo by si to mal dvakrát v nákladoch. Raz pri nákupe tovaru, a raz ako to chceš urobiť ty, že zaúčtovať ERP bloček.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ..ale mám to aj v tržbe, kedže to na tej ČS predali, je to na tržbovej páske z registračky...

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    smith Pozri príspevok
    Nie lebo by si to mal dvakrát v nákladoch. Raz pri nákupe tovaru, a raz ako to chceš urobiť ty, že zaúčtovať ERP bloček.
    Ale keď to bude bloček z ERP, tak to bude aj vo výnosoch (tržba).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    SAIVI Pozri príspevok
    ..ale mám to aj v tržbe, kedže to na tej ČS predali, je to na tržbovej páske z registračky...
    Lenže by si to mal v nákladoch v predajnej cene. Podľa správnosti by sa to malo napr. každý mesiac, koncom mesiaca preúčtovať pomocou interného dokladu z nákupu tovaru na spotrebu materiálu.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    SAIVI Pozri príspevok
    Može si s.r.o, platca DPH, prevádzkovateľ čerpacej stanice dať do účtovnictva ( do nákladov a uplatniť DPH) bloček z nákupu z vlastnej registračnej pokladne? ...nákup PHM, tuškové baterky...
    Odpočítanie dane podľa §49 Zákon o dani z pridanej hodnoty je možné len ak je daň voči nemu uplatnená iným platiteľom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Denda Pozri príspevok
    Odpočítanie dane podľa §49 Zákon o dani z pridanej hodnoty je možné len ak je daň voči nemu uplatnená iným platiteľom.
    Ja som sa zameral na daň z príjmov (uznateľnosť do nákladov), to DPH som si ani neuvedomil.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    SAIVI Pozri príspevok
    ..ale mám to aj v tržbe, kedže to na tej ČS predali, je to na tržbovej páske z registračky...
    Mal si to opraviť.
    Nemá to byť vôbec v tržbe ani v DPH na výstupe.
    Čo sa týka nákladov, súlasím s tým, že sa to malo preúčtovať z 504 predaný tovar na 501 spotrebovaný materiál (v skladových cených).

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Oživujem uvedenú tému.
    Ja mám rovnaký problém. Máme 40 prevádzok a predavačky si občas kúpili toal.papier ,alebo tužkové baterky. Našťastie neišlo o veľké sumy. Zaúčtovala som to na 501. Pravdu poviem, ani som sa moc nesnažila nad tým rozmýšľať. Dávam im uvedený spotrebný materiál cez výdajky do spotreby mat. Ale občas sa predsa stalo. Až Poraďáci mi dali chrobáka do hlavy a ja som napísala na DRSR. Tu je vyjadrenie:


    Váš dopyt:

    Na základe § 49 ods.2 písm.a) Zákona o DPH mám na Vás takúto otázku:


    Môže si s.r.o., platiteľ DPH odpočítať DPH z bločku z vlastnej ERP?
    Ide o prípady, kedy predavačky v našej predajnej sieti v prípade potreby zakúpia toaletný papier a baterky do zdroja pokladne priamo v našom stánku, a takýto bloček z ERP pošlú na preplatenie do učtárne spoločnosti. Je značne zložité zabezpečiť pre celú predajnú sieť napr. uvedené baterky do zdroja pokladne, lebo predavačka nevie určiť dobu, kedy záložný zdroj zahlási chybu. Ak by som sa striktne držala uvedeného §, tak by som všetky predavačky musela poslať na nákup ku konkurencii.
    Za odpoveď ďakujem.


    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Vo veci uplatňovania zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o DPH).

    Platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane po splnení vecných a časových podmienok uvedených v § 49 až § 51 zákona o DPH.

    V súlade s § 49 ods. 2 písm. a) zákona o DPH platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa § 49 ods. 3 a 7 zákona o DPH, za podmienky ak je daň voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku. Právo na odpočítanie dane v súlade s citovaným ustanovením zákona o DPH môže platiteľ uplatniť v zmysle § 51 ods. 1 písm. a) zákona o DPH, za podmienky ak má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71 zákona o DPH.

    Z vyššie uvedeného vyplýva, že platiteľovi dane nevzniká právo na odpočítanie dane z dokladov, ktoré sám vystaví, nakoľko daň voči nemu nebola uplatnená iným platiteľom dane. V prípade, že platiteľ dane použije nakúpený tovar nie za účelom predaja ale na svoje podnikanie nepôjde o dodanie v zmysle zákona o DPH ale o vnútropodnikovú spotrebu.


    uplatnenie pokladničných dokladov z vlastnej regist.pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.