Zavrieť

Porady

DP za zamestnancov

Začala som pracovať pre občianske združenie, ktoré zamestnávalo a aj zamestnáva 3 - 5 zamestnancov. Chcem sa opýtať, ako im mám spracovať DP a ako ho podať. Na DP za určitého zamestnanca mám uviesť jeho číslo účtu, aby to poslali priamo jemu na účet, alebo mám uviesť číslo účtu združenia a potom mu následne v ďalšej výplate vyplatiť vrátenie dani? A čo u tých, s ktorými OZ v priebehu roku 2007 rozviazalo prac. pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    i&g Pozri príspevok
    Začala som pracovať pre občianske združenie, ktoré zamestnávalo a aj zamestnáva 3 - 5 zamestnancov. Chcem sa opýtať, ako im mám spracovať DP a ako ho podať. Na DP za určitého zamestnanca mám uviesť jeho číslo účtu, aby to poslali priamo jemu na účet, alebo mám uviesť číslo účtu združenia a potom mu následne v ďalšej výplate vyplatiť vrátenie dani? A čo u tých, s ktorými OZ v priebehu roku 2007 rozviazalo prac. pomer?
    Nebudeš robiť daňové priznanie, ale ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.
    Pozri tu:
    http://www.porada.sk/t68245-dp-zo-zc.html

    i&g je offline (nepripojený) i&g

    i&g
    Musí ma o to zamestnanec požiadať? Čo ak ma o vykonanie ročného zúčtovania nepožiada? Aké povinnosti potom vyplývajú pre mňa?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    i&g Pozri príspevok
    Musí ma o to zamestnanec požiadať? Čo ak ma o vykonanie ročného zúčtovania nepožiada? Aké povinnosti potom vyplývajú pre mňa?
    Áno požiadať musí zamestnanec. Ak nepožiadá, tak si povinná vydať potvrdenie o zdanených príjmoch zo závislej činnosti, a na základe toho zamestnanec bude musieť sám podať daňové priznanie. Požiadať musí najneskôr do 15.02.2008 o vykonanie roč.zúčt.dane.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    http://www.porada.sk/t45413-zuctovan...ok-2006-a.html

    aj táto téma bude napr. ešte vyhľadávaná

    odpoveď bola možno aj tu: http://www.porada.sk/t61717-rocne-zu...n-spravne.html


    ďakujem smith za upozornenie
    Naposledy upravil ekopo : 03.01.08 at 15:08 Dôvod: reakcia smitha v ďaľšom príspevku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ekopo ide o dane za rok 2007 a nie o RZ ZP 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.