Zavrieť

Porady

Internet cez iny PC

Caute. Velmi rad by som poprosil o radu. Mam PC a do Internetu sa pripajam WiFi - antena, kabel, sietovka. Je nejaka moznost, aby som sa cez tento PC mohol pripojit na Internet inym pocitacom (notebookom)???
Da sa to bez toho, aby som musel kupovat router???

Za kazdu odpoved vopred velmi pekne dakujem!!!!!!!!!!!
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

1. musíš použiť tzv. "krížový" sieťový kábel
2. musíš nastaviť ručne IP adresy oboch PC ..... postup:

Štart - Ovládací panel - Sieťové pripojenia - klik pravým tlačítkom myši na sieťovú kartu - Vlastnosti - záložka "všeobecné - vyroluj v okne Internet protokol (TCP/IP) - klik Vlastnosti

Klikni na "Použiť túto IP adresu" a zadaj IP .... napr. 192.168.1.1 (počítač 1) a 192.168.1.2 (počítač 2)
Maska podsiete: 255.255.255.0 - pre oba PC rovnaká

a tiež by mali mať obe PC rovnakú doménu ... to nájdeš v názve PC - ak klikneš na "Tento počítač" pravým tlačítkom myši a dáš vlastnosti

reštart PC
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rosomaaack rosomaaack

rosomaaack je offline (nepripojený) rosomaaack

Ručne IP adresu na prvom PC nenastavím na uvádzanú, pretože je daná MAC adresou a navyše s inou IP ma nepripoji na Net.
Resp. Mohol by som pouzit existujucu adresu na PC 1 a na PC 2 nastavit identicku.... ?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Bastian Pozri príspevok
1. musíš použiť tzv. "krížový" sieťový kábel
2. musíš nastaviť ručne IP adresy oboch PC ..... postup:

Štart - Ovládací panel - Sieťové pripojenia - klik pravým tlačítkom myši na sieťovú kartu - Vlastnosti - záložka "všeobecné - vyroluj v okne Internet protokol (TCP/IP) - klik Vlastnosti

Klikni na "Použiť túto IP adresu" a zadaj IP .... napr. 192.168.1.1 (počítač 1) a 192.168.1.2 (počítač 2)
Maska podsiete: 255.255.255.0 - pre oba PC rovnaká

a tiež by mali mať obe PC rovnakú doménu ... to nájdeš v názve PC - ak klikneš na "Tento počítač" pravým tlačítkom myši a dáš vlastnosti

reštart PC
chvalis sa cudzim perim a pritom tomu rozumies.
Naposledy upravil robovi : 03.01.08 at 20:12 Dôvod: oprava urazky Bastiana
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Musis mat v tom kompe, do ktoreho mas pripojeny internet aspon dve sietove karty. Ta wifi sietovka, ku ktorej mas pripojeny net musi ostat tak, ako je. Ale na tej druhej sietovke, ktoru mas v tom pocitaci musis vytvorit inu siet a rovnaku siet,s rovnakym nastavenim skupiny ip adries musis nastavit aj v tom notebooku. Musis pouzit, ako uz bolo povedane krizovy sietovy kabel. Dalej musis nastavit na pripojeni, tej wifi sietovky moznost, aby bolo to pripojenie zdielane aj pre dalsie sietove pripojenia. A samozrejme, pokial chces, aby Ti internet potom isiel aj v dalsich kompoch, napr. notebook, musis mat zapnuty primarny pc, cez ktory to prechadza. Asi tolko vskratke.
0 0
rosomaaack rosomaaack

rosomaaack je offline (nepripojený) rosomaaack

Vďaka. Toto sú infošky na nezaplatenie.
Už len to vyskúšať a dúfať, ze to pôjde. Ešte raz dík.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

rosomaaack Pozri príspevok
Vďaka. Toto sú infošky na nezaplatenie.
Už len to vyskúšať a dúfať, ze to pôjde. Ešte raz dík.
este pripadne podakuj aj tomuto cloveku ten si to tiez zasluzi, alebo skus nabuduce trosku vyhladavat imho, ale ked si novy, nic strasneho sa neudialo
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Rosomaack prepáč za zlú radu. Len dodám, že som sem hodil radu, ktorú mi napísal robovi, keď som riešil podobný problém - chcel som prepojiť notebook s PC, aby som mohol niektoré dáta stiahnuť do PC - chcel som len pomôcť. Mne totižto práve po nastavení spomínaných vecí na II. PC išiel internet (dáta som stiahol cez USB kľúč).
Fakt mi je to ľúto.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Bastian Pozri príspevok
Rosomaack prepáč za zlú radu. Len dodám, že som sem hodil radu, ktorú mi napísal robovi, keď som riešil podobný problém .....
Bastian, Bastian, trochu spomaľ, buď menej roztržitý a skontroluj si, či informácie, ktoré poskytuješ, sú správne
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Už si na to dám veľký pozor.
0 0
sylar22 sylar22

sylar22 je offline (nepripojený) sylar22

mam taky maly problem, potrebovala by som poradit, ako rychlo by som sa mohla naucit program excel, je to zlozity program alebo da sa to zvladnut za niekolko dni?...dakujem za odpovede..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

sylar22 Pozri príspevok
mam taky maly problem, potrebovala by som poradit, ako rychlo by som sa mohla naucit program excel, je to zlozity program alebo da sa to zvladnut za niekolko dni?...dakujem za odpovede..
Záleží od toho, do akej miery chceš vedieť Excel ovládať. Odhadujem, že bežný užívateľ ovláda tak cca. 10-20% možností, čo ponúka Excel. Na základné funkcie ti postačí pár dní, na dokonalé ovládanie treba dôkladnejšie štúdium a najmä praktické cvičenia.

Pozri si na internete nejaké školenia. Bývajú tak 2-3 dňové až týždňové, kde naučia základy Excelu plus pár nejakých dodatočných funkcií.

A mimochodom, otázku si zadala úplne .
Naposledy upravil Chobot : 07.01.08 at 11:19
0 0
tisan tisan

tisan je offline (nepripojený) tisan

ahoj,
no ak by to vsetko neslo...skus router tam mas pripojok ovela viac (min na 4 pocitace). A slape to jednoduchsie ako cez krizeny kabel...vyhoda ze nemusis mat zapnuty pc len kvoli internetu
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

A pripajas sa teda s velkym pocitacom cez kabel alebo wifi?

z tvojej otazky som mierne zmateny ...ten slovosled :-D

inak myslim ze ti uz dobre poradili...

EXCEL na basic uzivatelstvo co staci vacsine je asi 2 % programu a za 2 noci to zvladnes ;-)

A este by som sa chcel spytat nechce sa mi zakladat novy topic

Potreboval by som vytvorit siet medzi kompami...
Mam notebook napojeny cez kabel na siet a snazil som sa z neho spravit pristupovy bod pre dasie booky pomocou wifi setovice...

nastavil som ad hoc bez problemov som sa pripojil na pristupovy bod (notas na sieti) ale nepustil ma dalej.. nepridelil mi ani branu ani domain a netusim preco...

Ma niekto nejake skusenosti rady?

ps: potreboval by som to aj pre pripojenie Vista sunt aj Xp sunt... pristupovy bod je notas s Vistami
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

chlap Pozri príspevok
... trochu spomaľ, buď menej roztržitý a skontroluj si, či informácie, ktoré poskytuješ, sú správne
haloooo .... neda sa do jedneho prispevku vlozit vytknutie dvoch chyb naraz, musis po-ma-ly ... niektori ludia tu povazuju "kriticke myslenie" za nadavku odhadujem, ze ten tvoj bold zostal nepovsimuty
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

ayya Pozri príspevok
haloooo .... neda sa do jedneho prispevku vlozit vytknutie dvoch chyb naraz, musis po-ma-ly ... niektori ludia tu povazuju "kriticke myslenie" za nadavku odhadujem, ze ten tvoj bold zostal nepovsimuty
Ayya ukazuješ v čom nachádzaš potešenie...
Mimochodom ten bold neostal nepovšimnutý. Ani ty si si nevšimla že to je nick "robovi"? Snažíš sa domýšľať a pritom nevieš ani pozorne čítať. Ešte raz si to prečítaj - a ako ty hovoríš pekne po-ma-ly a potom prídeš na to, že si v honbe za úlovkom trocha prestrelila. Daj si pohov a oddýchni si.

Ja viem, v predošlej téme si zostala sklamaná (keď si ma nahlásila), lebo ma Richard nemal za čo potrestať. Ale bolo by na čase aby si sa začala venovať aj iným činnostiam...

Len aby si ty v budúcnosti neostala neprekvapená...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Bastian Pozri príspevok
...Mimochodom ten bold neostal nepovšimnutý. Ani ty si si nevšimla že to je nick "robovi"?....
booooze, ty fakt nevies precitany text aj pochopit! ... ved presne na to som upozornovala, ja som si to vsimla hned ... okrem toho, ze si sproste opajcoval prispevok od ineho, a nielen v tejto teme ... este aj v "ospravedlneni" urobis chybu ... preto ti to chlap napisal boldom, mne zmysel textu neunika tak casto ako tebe a ani nepajcujem prispevky bez uvedenia zdroja ako ty ... sorry ... a mimochodom, ten prispevok na ktory odpovedas vobec nebol urceny tebe... nie ze by si nesmel odpovedat aj na ine prispevky, kludne pis ... ja iba, ze ci ti to nahodou zase neutieklo
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ayya stále ukazuješ v čom nachádzaš potešenie...
Viem čo ti nedalo pokoja...
Aby si vedela kľudne spať, tak ti to vysvetlím. Keď sa ozval robovi, tak som mal pocit, že to mi on písal...keď to vnímal tak citlivo.

K tomu príspevku ešte malé vysvetlenie. Ja som riešil podobný problém ako Rosomaack. Vďaka radám, ktoré mi napísal chlap, sa mi podarilo spustiť internet v oboch počítačoch. Hneď ako som čítal, že Rosomaack potrebuje spustiť internet aj v druhom počítači, tak ma napadlo ako som to vtedy ja nastavil v mojom PC. Nakoľko som si to už presne nepamätal, tak som si to pozrel a skopíroval. To čo mne pomohlo pri prepojení, som chcel odporučiť aj druhému. Zdôrazňujem bol to postup, ako som si ja nastavil PC (nebolo to iba niečo čo som si prečítal). Za to, že to v rosomaackovom prípade nebol dobrý nápad, som sa mu hneď ospravedlnil a som tiež napísal, že si na to v budúcnosti dám už veľký pozor. Je to, že som radu, ktorá v mojom prípade fungovala, podal ďalej v domnení že pomôže aj druhému, až taký hriech (okrem toho za čo som sa aj ospravedlnil)? Ak píšeš že som „opajcoval“ príspevok od iného a aj v iných témach, tak ich sem prosím ťa aj napíš. Rád sa o nich dozviem. Skús sa obzrieť na tvoje staršie príspevky, či tam nenájdeš zopár takých, kvôli ktorým by si sa práve ty mohla hanbiť. Bola si schopná doslova si pýtať od druhých súhlas či bod a teraz sa tu ideš hrať na čestnú strážkyňu.

Už chápem prečo misomiso ignoruje tvoje príspevky... Mal by som k nim pristupovať rovnako.

Vždy tu píšeš, aby sa ľudia nenechali vyprovokovať a aby si nenechali pokaziť dobrú náladu... pritom práve ty tu vytváraš tvojimi originálnymi príspevkami atmosféru vhodnú na vytvorenie napätia.
Naposledy upravil Bastian : 08.01.08 at 12:22
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Ide vam dobre. Ako zadarmo. len ste trochu mimo . Nerozoberame medziludske vztahy, ale spojenie dvoch pc pomocou sietoveho kabla.

Pre katabatický:
Potreboval by som vytvorit siet medzi kompami...
Mam notebook napojeny cez kabel na siet a snazil som sa z neho spravit pristupovy bod pre dasie booky pomocou wifi setovice...

nastavil som ad hoc bez problemov som sa pripojil na pristupovy bod (notas na sieti) ale nepustil ma dalej.. nepridelil mi ani branu ani domain a netusim preco...

Ma niekto nejake skusenosti rady?


Mal by si nastavit acces point. Ad hoc je jedna k jednej. ap je jedna ku kazdemu, kto sa chce pripojit. Bud sa musi wifina v notase spravat ako dhcp server, alebo si dhcp server spusti pod oknami v notase. a samozrejme, pripojenie LAN, cez ktore mas internet do notasu musi byt zdielane pre tu wifinu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

robovi Pozri príspevok
... musi byt zdielane pre tu wifinu.
a vies, ze mas pravdu s tou debatou? ...
--------------------

hadam by mal Katabaticky omrknut aj utilitku na wifinu, nebolo by to vynimocne, keby tam bol problem ...
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Dakujem odskusam dam vediet ako som dapodol
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať