Zavrieť

Porady

Internet cez iny PC

Caute. Velmi rad by som poprosil o radu. Mam PC a do Internetu sa pripajam WiFi - antena, kabel, sietovka. Je nejaka moznost, aby som sa cez tento PC mohol pripojit na Internet inym pocitacom (notebookom)???
Da sa to bez toho, aby som musel kupovat router???

Za kazdu odpoved vopred velmi pekne dakujem!!!!!!!!!!!
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Katabaticky Pozri príspevok
Dakujem odskusam dam vediet ako som dapodol
hehe... aj ty sa bavis? aj ja sa bavim, tiez tu srandu vnimam ale chlapci, chcela som vam nieco ine povedat, ... podla slangacu je vidno, ze sa vyznate... tak budte taki dobri a pouzivajte tlacitko "cituj" (dokonca tu mame aj multicitaciu) lebo tu robite "mrnik" a kto sa v tom ma vyznat, odkial pokial je moralizacia, kde zacina otazka, na ktoru odpovedate a co je (a komu) vlastne vasa odpoved ...

a naopak - za toto !!! jedine musim niektorych pochvalit, ze citacie pouzivaju, aspon si potom nikto prispevkoch nepopletie citaciu a vlastnu tvorbu vdaka za pochopenie
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ale aj tak sa chcem este nieco spytat, comu nerozumiem:

robovi Pozri príspevok
.... Ad hoc je jedna k jednej. ap je jedna ku kazdemu, kto sa chce pripojit.
v normalnom zivote vyraz "ad hoc" znamena kocikto s hocikym, alebo ktorykolevek ku ktoremukolvek ... a v IT to plati opacne? teda: jedna k jednej? prosim, dovysvetlujete to? uz dopredu vdaka ...
pytam sa preto, lebo mne amaterovi tym "pletiete" hlavu a to ja nemam moc rada
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

ayya Pozri príspevok
ale aj tak sa chcem este nieco spytat, comu nerozumiem:



v normalnom zivote vyraz "ad hoc" znamena kocikto s hocikym, alebo ktorykolevek ku ktoremukolvek ... a v IT to plati opacne? teda: jedna k jednej? prosim, dovysvetlujete to? uz dopredu vdaka ...
pytam sa preto, lebo mne amaterovi tym "pletiete" hlavu a to ja nemam moc rada
Ad hoc (čítaj ad hok) je latinské slovné spojenie, ktoré znamená „na toto“, „na tento účel“. Vo všeobecnosti označuje riešenie navrhnuté na konkrétny účel

treba kusok postudovat aj cudzie slova
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LubosP Pozri príspevok
Ad hoc (čítaj ad hok) je latinské slovné spojenie, ktoré znamená „na toto“, „na tento účel“. Vo všeobecnosti označuje riešenie navrhnuté na konkrétny účel
treba kusok postudovat aj cudzie slova
dik za radu, ale ked seriozne nieco prestudovat, tak rozhodne by som nedavala link na wikipediu, sorry

v pravnickom slovniku je vysvetlenie:

"Ad hoc (lat.) znamená iba pre tento účel, sporadicky alebo náhodne."

a to vysvetlenie podla mna neznamena, ze je to jedna k jednej, ale ze to moze byt sporadicky cize neusporiadane (aj ked iba pre tento ucel) ale rozhodne nie usporiadane, co asi "jedna k jednej" je ... imho ... ale som rada, ze som si mrkla ten pravnicky slovik, aspon som si preverila, ze aj v hlave mam ten vyraz zaradeny ok ...

preverujem si taketo veci, lebo som sa na vlastnej kozi presvedcila, aky uzasny rozdiel je medzi prikazom
format a: ... alebo format c:
a to bolo len jedno jedine !!! pismenko ine a hoci je to uz asi 16 rokov, tak nikdy na to nezabudnem

p.s.: ale odpoved som tusim od teba nedostala, alebo ze by som bola nieco prehliadla?
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

ayya Pozri príspevok
dik za radu, ale ked seriozne nieco prestudovat, tak rozhodne by som nedavala link na wikipediu, sorry

v pravnickom slovniku je vysvetlenie:

"Ad hoc (lat.) znamená iba pre tento účel, sporadicky alebo náhodne."

a to vysvetlenie podla mna neznamena, ze je to jedna k jednej, ale ze to moze byt sporadicky cize neusporiadane (aj ked iba pre tento ucel) ale rozhodne nie usporiadane, co asi "jedna k jednej" je ... imho ... ale som rada, ze som si mrkla ten pravnicky slovik, aspon som si preverila, ze aj v hlave mam ten vyraz zaradeny ok ...

preverujem si taketo veci, lebo som sa na vlastnej kozi presvedcila, aky uzasny rozdiel je medzi prikazom
format a: ... alebo format c:
a to bolo len jedno jedine !!! pismenko ine a hoci je to uz asi 16 rokov, tak nikdy na to nezabudnem

p.s.: ale odpoved som tusim od teba nedostala, alebo ze by som bola nieco prehliadla?
ad1: Kvalitou a chybovosťou je internetová encyklopédia Wikipedia porovnateľná so svetoznámou Encyclopaediou Britannica, napísal renomovaný vedecký časopis Nature. - co viac k tomu dodat, nemam moc rad ludi ktori si myslia, ze ich vzdelanost resp. vzdelanost inych je automaticky kvalitnejsia ako suma mensich vzdelanosti inych viacerych ludi, nadavat na Wikipediu je dnes uz klise, pritom seriozne vyskumy ukazuju pravy opak, sko som spomenul vyssie

ad2: no neviem mne sedliacky rozum hovori ze aj nieco len na tento ucel tak to nemoze byt hocikto s hocikym - je to len na tento konkretny ucel jedneho spojenia s inym pocitacom
ja myslim ze som to aj predtym povedal jasne - ze ano ad hoc znamena pripojenie len jedneho pocitaca
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LubosP Pozri príspevok
ad1: Kvalitou a chybovosťou je internetová encyklopédia Wikipedia porovnateľná so svetoznámou Encyclopaediou Britannica, napísal renomovaný vedecký časopis Nature. - co viac k tomu dodat, nemam moc rad ludi ktori si myslia, ze ich vzdelanost resp. vzdelanost inych je automaticky kvalitnejsia ako suma mensich vzdelanosti inych viacerych ludi, nadavat na Wikipediu je dnes uz klise, pritom seriozne vyskumy ukazuju pravy opak, sko som spomenul vyssie

ad2: ...
ja myslim ze som to aj predtym povedal jasne - ze ano ad hoc znamena pripojenie len jedneho pocitaca
to je v pohode, nie sme tu preto, aby sme sa hlavne mali radi iba som prekvapena, ze nature ma prehlad aj o slovenskej verzii wikipedie, (na ktoru si mi poslal link) ... a pretoze sa nepovazujem za vzdelanu a hodne sa riadim vlastnymi skusenostami ... a sledovala som jeden cas tie vyzivne flejmy, ktore tam (aj na ceskej wikipedii) prebiehali ... a sama som tam nasla chyby v realiach a hlavne v nedavnej historii, a jednu dokonca aj podla mojho mailu adminovi opravili ... tak som si dovolila vyjadrit sa, ako som sa vyjadrila skratka: ja si info z wikipedie preverujem

a predtym si nic moc jasne nepovedal ty, ale nick robovi, ze je to jedna k jednej ... a v tvojom prispevku nachadzam iba vseobecne vyjadrenie a tvoje doporucenie prestudovat si nejake cudzie slova ... ale vdaka za tvoj cas, preverim si to pre istotu pripadne aj niekde inde, myslim, ze mam kde
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LubosP Pozri príspevok
...
- ze ano ad hoc znamena pripojenie len jedneho pocitaca
ale pre istotu: takze podla teba v IT vyraz "jedna k jednej" a "ad hoc" su vlastne synonyma? lebo to som z tvojej odpovede vyrozumela...
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

ayya Pozri príspevok
ale pre istotu: takze podla teba v IT vyraz "jedna k jednej" a "ad hoc" su vlastne synonyma? lebo to som z tvojej odpovede vyrozumela...
neviem ci v celom IT - ale konkretne v bezdrotovych sietach urcite ano
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LubosP Pozri príspevok
neviem ci v celom IT - ale konkretne v bezdrotovych sietach urcite ano
dakujem, ... a len pre info, odstavcek priamo z pomocnika:

"Sieť ad hoc. Počítač so systémom Windows Vista Starter nemôže byť súčasťou siete ad hoc (označuje sa aj ako sieť medzi dvoma počítačmi). Sieť ad hoc je dočasná sieť počítačov a zariadení, ktorá slúži na špecifické účely, napríklad na hranie počítačových hier s viacerými hráčmi."

a kedze katabaticky spomenul vistu sunt tak som to sem dala...ale nie som si ista, ci je to na nieco dobre...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ayya Pozri príspevok
ale pre istotu: takze podla teba v IT vyraz "jedna k jednej" a "ad hoc" su vlastne synonyma? lebo to som z tvojej odpovede vyrozumela...
Myslím, že za typickú "ad hoc" sieť možno považovať blutooth spojenie zariadení. Jedno zariadenie Bluetooth (napr. BT kľúč do PC) dokáže nadviazať aktívne spojenie naraz so 7 zariadeniami. Teda dokáže komunikovať súčasne s týmito zariadeniami, ale tie zariadenia navzájom nekomunikujú, preto je to jedna k jednej sieť (aj keď je to v podstate jedna /PC/ k siedmim /zariadeniam/ - ale samostatne).

Keby to bola počítačová WiFi sieť, tak v prípade napojenia 4 počítačov na jeden router tieto môžu komunikovať ktorýkoľvek s ktorýmkoľvek navzájom. Toto je už Access point (teda ten WiFi router).

Dúfam, že tento príklad je dobrý a názorný.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Chobot Pozri príspevok
Dúfam, že tento príklad je dobrý a názorný.
ano, velmi dobry... prave preto, ze nazorny... imho ... vdaka
myslim, ze teraz to chapem, predtym som z toho mala gulas ...
0 0
rosomaaack rosomaaack

rosomaaack je offline (nepripojený) rosomaaack

To je v pohode. Ako som povedal, "ocenujem kazdu radu!"
0 0
rosomaaack rosomaaack

rosomaaack je offline (nepripojený) rosomaaack

AKO VYTVORIM ACCESS POINT??? Skusam, akosi mi to vsak nejde
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

rosomaaack Pozri príspevok
AKO VYTVORIM ACCESS POINT??? Skusam, akosi mi to vsak nejde
Podľa mňa najjednoduchšie bude predsa len kúpiť ten router. Veď tie ceny nie sú až tak vysoké, WiFi router zoženieš za niečo cez 2 tisícky.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Chobot Pozri príspevok
Podľa mňa najjednoduchšie bude predsa len kúpiť ten router. Veď tie ceny nie sú až tak vysoké, WiFi router zoženieš za niečo cez 2 tisícky.
To si trochu prehnal. ide to aj za 1126.- skk http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=0007100391
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

rosomaaack Pozri príspevok
AKO VYTVORIM ACCESS POINT??? Skusam, akosi mi to vsak nejde
To sa nevytvára, to sa nastaví do takého módu sieťová karta. teda wifi sieťová karta. Tá môže pracovať v troch módoch.
1. client
2. acess point
3. a tolko rozoberaný ad hoc
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám takú laickú otázku, nakoľko sa vôbec nerozumiem počítačom.
Šéf mi povolil kúpiť notebook, aby som si mohla robiť aj doma napr. keď som chorá, alebo keď sa nudím .... bolo to na základe mojej požiadavky.
A teraz tá laická otázka - akým spôsobom sa môžem pripojiť na internet? V práci máme cez telecom, ale keď budem napr. mimo práce?
Nejakou kartou? Možno som teraz napísala blbosť, fakt neviem ... preto sa chcem poradiť.
0 0
Ali 33 Ali 33

Ali 33 je offline (nepripojený) Ali 33

WIFI trebárs
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ali 33 Pozri príspevok
WIFI trebárs
napísala soml, že som laik - takže to je ako wifi
0 0
Ali 33 Ali 33

Ali 33 je offline (nepripojený) Ali 33

bezdrôtové mikrovlné. takže môžeš chodiť s notebookom kade tade pokial maš signál
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať