Zavrieť

Porady

Odpis automobilu - 12/2007

Ahojte, potrebujem poradiť. Spol. s r.o. zakúpila 10.12.2007 osobný automobil v hodnote 120.000,- Sk. Dňa 17.12.2007 ho prihlásila na Polícií a taktiež na daňovom úrade a súčasne zaplatila daň z mot. vozidla (17.12. - 31.12.2007). Prosím o radu, či si môže uplatniť odpisy v hodnote 30.000,- Sk za rok 2007.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môže .
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ak je auto zakúpené v 12/2007 a tiež mu bolo pridelené ŠPZ v 12/2007 som povinná podať DP, alebo podľa nového znenia zákona ho podám až do 31.01.2009? Čo v prípade, že za 12/2007 nebudem mať zaplatenú daň z MV možem si uplatniť odpis? ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
4326 Pozri príspevok
Ak je auto zakúpené v 12/2007 a tiež mu bolo pridelené ŠPZ v 12/2007 som povinná podať DP,
áno, alikvotnú časť k 31.12.2007 a potom podľa novej úpravy ......
alebo podľa nového znenia zákona ho podám až do 31.01.2009?
Čo v prípade, že za 12/2007 nebudem mať zaplatenú daň z MV
možem si uplatniť odpis? áno, môžeš
ďakujem
DMV a odpisy spolu nesúvisia - nepodmieňuje sa jedno s druhým.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Podanie DP za 12/2007 musím realizovať do 15 dní alebo do 30 dni? Ďakujem za pomoc
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
do 15 dní .
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Ahojte.Aj ja by som poprosila male utvrdenie. Kupili sme uzitkovy automobil , ale az 31.12.07. DPH - uplatnim?!odpisy - nie??!!Nemame zaplatene ani Dan z MV ani pridelenú SPZ. Ako to bude prebiehat s odpismi?Vlastne v 2007 nic a v 2008 1.rok odpisu?
Dakujem.
0 0
zpaul zpaul

zpaul je offline (nepripojený) zpaul

Ja by som sa chcela opýtať, že keď sme 3.12. zakúpili prívesný vozík za automobilom, aj sme ho hneď prihlásili a dostali ŠPZ, musím ho dať do majetku od toho dátumu a aj vyrátať odpisy za december alebo by som mohla zaradiť až od roku 2008 do používania. V tom prípade by to bolo jednoduchšie s odpismi. Ale asi sa to nedá však? Lebo faktúra je z 3.decembra. Neviem potom ako s daňovými a účtovnými odpismi. Sme malá organizácia.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

prívesný vozík si zaradíš do majetku až v tedy, keď ho začnejš používať na podnikanie. Kľudne sa môžeš tváriť, že ste ho v decembri nepoužívali ale až v januári.
Môj názor...
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

maska4 Pozri príspevok
Ahojte.Aj ja by som poprosila male utvrdenie. Kupili sme uzitkovy automobil , ale az 31.12.07. DPH - uplatnim?!odpisy - nie??!!Nemame zaplatene ani Dan z MV ani pridelenú SPZ. Ako to bude prebiehat s odpismi?Vlastne v 2007 nic a v 2008 1.rok odpisu?
Dakujem.


Nikto?Dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

maska4 Pozri príspevok
Ahojte.Aj ja by som poprosila male utvrdenie. Kupili sme uzitkovy automobil , ale az 31.12.07. DPH - uplatnim?!odpisy - nie??!!Nemame zaplatene ani Dan z MV ani pridelenú SPZ. Ako to bude prebiehat s odpismi?Vlastne v 2007 nic a v 2008 1.rok odpisu?
Dakujem.
Ak spĺňaš podmienky na uplatnenie DPH z úžitkového automobilu, tak môžeš DPH uplatniť za XII. 2007.
Ak si automobil nevyužívala v roku 2007 a zaradíš ho do užívania až v roku 2008, tak ho vtedy začneš aj odpisovať...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maska4 Pozri príspevok
Ahojte.Aj ja by som poprosila male utvrdenie. Kupili sme uzitkovy automobil , ale az 31.12.07. DPH - uplatnim?! áno, môžeš ale a nemusíš, môžeš posunúť o jedno zdaňovacie obdobie.

odpisy - nie??!! ak si ho použila na podnikanie , ale hlavne ho máš v majetku k 31.12., tak môžeš uplatniť daňové odpisy. Teda mala by si mať aspň prevozné značky, inak je to sila......
účtovné by som však v každom prípade účtovala až od januára 2008.

Nemame zaplatene ani Dan z MV ani pridelenú SPZ. teda nemáš TP?
Dakujem.
.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

maska4 Pozri príspevok
Ahojte.Aj ja by som poprosila male utvrdenie. Kupili sme uzitkovy automobil , ale az 31.12.07. DPH - uplatnim?!odpisy - nie??!!Nemame zaplatene ani Dan z MV ani pridelenú SPZ. Ako to bude prebiehat s odpismi?Vlastne v 2007 nic a v 2008 1.rok odpisu?
Dakujem.
Ak máš auto k 31.12.2007 zaevidované v majetku firmy a použila si ho v súvislosti s podnikaním , odpis môžeš uplatniť.
Na zaplatenie dane z MV máš lehotu 15 dní /po starom/, teda zaplatíš za 1 deň.
Podľa môjho názoru lehota na pridelenie ŠPZ je 7 dní od prevzatia vozidla.
Tak auto sa mohlo použiť na podnikanie aj s prepravnou značkou.No toto je len moja úvaha. Možno ma opravia.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Veľmi pekne ďakujem
0 0
veronika713 veronika713

veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

Dobrý podvečer...čítam si práve Vaše príspevky na problematiku - odpis automobilu...mohla by som Vám položiť otázku?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronika713 Pozri príspevok
Dobrý podvečer...čítam si práve Vaše príspevky na problematiku - odpis automobilu...mohla by som Vám položiť otázku?
... skús.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronika713 Pozri príspevok
Dobrý podvečer...čítam si práve Vaše príspevky na problematiku - odpis automobilu...mohla by som Vám položiť otázku?
Mohla si hneď položiť otázku, nepotrebuješ na to povolenie
0 0
Gretta Gretta

Gretta je offline (nepripojený) Gretta

ahojte poradaci..tak teraz som trochu zmatena..TinaM pise,ze
"Ak máš auto k 31.12.2007 zaevidované v majetku firmy a použila si ho v súvislosti s podnikaním , odpis môžeš uplatniť."

tu som si nie celkom ista.
Mam podobny problem, na ktory mi kazdy radi inak. 21.12.2007 som predala auto zo zivnosti (auto bolo v obchodnom majetku, zatial 1 rok odpisovane) na s.r.o. Bohuzial na Policii som bola zmenu zapisat az 11.1.2008.
Velmi by som potrebovala odpisy na toto auto uplatnit na s.r.o., ale neviem ci je to mozne, lebo existuju dva nazory:
a) ak som auto pouzila na podnikatelske ucely v s.r.o. uz v obdobi od 21.12. do 31.12.2007, mozem si odpis za rok 2007 uplatnit na s.r.o. (a zmena technicaku az v januari nie je podstatna pre danove ucely)
b) kedze som na Policii zmenu nahlasila az 11.1. 2008 a az vtedy mi dali novy technicak, odpis v s.r.o. na auto sa moze uplatnit az za rok 2008 (kedze neboli splnene "vsetky nalezitosti, ktore su potrebne na zacatie odpisovania")

Obidva nazory pritom pochadzaju z Danoveho riaditelstva. Tak a to si mam vybrat a riskovat ??
Neviete mi s tym niekto poradit, kde teda tie odpisy patria ??
dakujem velmi pekne ...trpezlivo budem ocakavat vase reakcie
a mimochodom :kde je napisane, ze ak je cena auta pri prevode na s.r.o. vyssia ako 20% ZI, tak je potrebny nejaky posudok ??? aky posudok ??kto robi taketo posudky ??
0 0
Gretta Gretta

Gretta je offline (nepripojený) Gretta

ach jaj ...... nikto ???
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Gretta Pozri príspevok
ahojte poradaci..tak teraz som trochu zmatena..TinaM pise,ze
"Ak máš auto k 31.12.2007 zaevidované v majetku firmy a použila si ho v súvislosti s podnikaním , odpis môžeš uplatniť."

tu som si nie celkom ista.
Mam podobny problem, na ktory mi kazdy radi inak. 21.12.2007 som predala auto zo zivnosti (auto bolo v obchodnom majetku, zatial 1 rok odpisovane) na s.r.o. Bohuzial na Policii som bola zmenu zapisat az 11.1.2008.
Velmi by som potrebovala odpisy na toto auto uplatnit na s.r.o., ale neviem ci je to mozne, lebo existuju dva nazory:
a) ak som auto pouzila na podnikatelske ucely v s.r.o. uz v obdobi od 21.12. do 31.12.2007, mozem si odpis za rok 2007 uplatnit na s.r.o. (a zmena technicaku az v januari nie je podstatna pre danove ucely)
b) kedze som na Policii zmenu nahlasila az 11.1. 2008 a az vtedy mi dali novy technicak, odpis v s.r.o. na auto sa moze uplatnit az za rok 2008 (kedze neboli splnene "vsetky nalezitosti, ktore su potrebne na zacatie odpisovania")

Obidva nazory pritom pochadzaju z Danoveho riaditelstva. Tak a to si mam vybrat a riskovat ??
Neviete mi s tym niekto poradit, kde teda tie odpisy patria ??
dakujem velmi pekne ...trpezlivo budem ocakavat vase reakcie
a mimochodom :kde je napisane, ze ak je cena auta pri prevode na s.r.o. vyssia ako 20% ZI, tak je potrebny nejaky posudok ??? aky posudok ??kto robi taketo posudky ??
ja by som osobne neriskovala. Mala som tento problém minulý rok - teda ešte za rok 2006 a odpisy som neuplatnila - uplatním ich až teraz za rok 2007. Časom som sa dočítala aj v Poradcovi, že ak nie je auto prepísané v TP ešte v decembri na prelome rokov, ale až v januári nasled.roku, odpisovať možno začať až v nasledujúcom roku.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Viem, že toto je už veľa krát prediskutovávaná téma, a tým, že auto sa začne používať skôr ako sa prepíše majiteľ v TP, je v podstate v poriadku viac menej v priebehu roka. Na prelome rokov- a teda aj účtovných rokov vzniká trošku v tomto rozpor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať