Zavrieť

Porady

uctovanie v JU

Poradte: Ako spravne zauctovat kadernicke nakup farieb,... v hotovosti- je to material alebo prevadzkova rezia? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    ja si skôr myslím, že je to materiál, ktorý spotrebuješ pri svojej prevádzke nie ?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    do réžie by som dala náklady firmy ako nájomné, spotreba el. energie, voda, telefón, poštovné...
    V kaderníctve je nákup farieb vedený v účtovníctve ako nákup materiálu.
    Pretože sa farby používajú na ďaľšie spracovanie.
    Keby išlo o predajňu kaderníckých potrieb je to nákup tovaru pretože sa farby ďalej predaávajú spotrebiteľovi.

    katkas je offline (nepripojený) katkas

    katkas
    Dik za radu. Este mi poradte, ci v JU sa uctuje rezerva na nevycerpanu dovolenku, ja si myslim ze nie. Ako mam zauctovat dan z prijmu FO za rok 2003?

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Rezerva sa v JÚ neúčtuje.
    DPFO za rok 2003 je výdavok neovplyvňujúci daňový základ.

    darinasv je offline (nepripojený) darinasv

    darinasv
    Ja by som ale v kaderníctve využila paušálne výdavky 60% a vôbec by som sa nejakými farbami nezaťažovala. Kaderníčka určite nemá taký vysoký príjem, že by sa jej to nevyplatilo.

    Najjednoduchšie: zrátať príjmy (podľa RP) odpočítať výdavky 60% z príjmov + odvody do fondov. Žiadne účtovníctvo, žiadne dohadovanie sa s daňovákmi a ešte aj pri príjme okolo 200000tis. sa neplatí žiadna daň. Nie je to super? Keby si to mohli uplatňovať aj účtovníci....



    katkas
    Poradte: Ako spravne zauctovat kadernicke nakup farieb,... v hotovosti- je to material alebo prevadzkova rezia? Dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.