Zavrieť

Porady

DP 2007- som zamestana plus zivnnost

Dobry den,

hadam som sa trafila so zaradenim temy...

cely rok 2007 som bola zamestnana, ale od 1.9. 07 mam zalozenu zivnost. Ziadnu aktivitu ci zisk som vsak v ramci zivnosti nemala.

Ako urobit danove priznanie? mozem poziadat,aby ho za mna spravil zamestnavatel a za "podnikanie" podam priznanie so samymi nulami?

kde hladat podobne diskusie????

vopred vdaka....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nazdávam sa, že aj keď minimálne - určité výdavky spojené s vybavením živnosti si mala - kolok 1000,- SKK+ výpis z registra trestov a pod. Takže nejaké výdavky si mala, aj keď príjem je nula.

    morbi je offline (nepripojený) morbi

    morbi
    Dobry den,

    ja som bol minuly rok v podobnej situacii, lenze ja som mal prijem so zivnosti.
    Riesil som to nasledovne:

    - Poziadal som zamestnavatela o potvrdenie o prijmoch a preddavkoch na dan

    - Vyplnal som Formular danoveho priznania pre fyzicke osoby typ B

    - Oddiel V. - Vypocet zakladu dane zo zavislej cinnosti som vyplnil na zaklade povrdenia od zamestnavatela

    - Oddiel VI - Vypocet zakladu dane z prijmov z podnikania - na zaklade prijmov z podnikania - vo vasom pripade 0 SKK.
    V tomto oddiely sa musite rozhodnut, ci si budete uplatnovat realne alebo pausalne naklady (40% alebo 60% pre remeselnikov). Kedze prijem je nulovy, pausalne naklady nemaju zmysel. Pri realnych nakladoch musite viest uctovnictvo, a podobne veci, takze neviem ci sa vam oplati investovat cas a usilie.

    - Oddiel X - Vypocet dane - Uplatnite si nezzdanitelne casti zakladu dane, zivotne poistenie, ucelove sporenie, atd.

    - Ako prilohu k DP prilozite potvrdenie od zamestnavatela, o ucelovom sporeni, vypis so zivotneho sporenia. Niektore potvrdenia danovy urad nevyzaduje, treba sa spytat na mieste.

    S pozdravom,

    Ivan

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Potrebujem poradiť s nasledovným prípadom:
    SZČO má živnosť od 3/2007
    zároveň je aj zamestnancom
    Zo živnosti nemá žiadny príjem a výdaje minimálne - založený podn. účet - čiže poplatky a jednu platbu vo výške 500 Sk.
    Ale dostal dotáciu od úradu práce na nákup drobného majektu. Táto dotácia bola čerpaná ale nie v plnej výške.
    A problém spočíva v tom, že neviem ako spraviť DP. Keď použijem paušálne výdavky tak je potrebné zdaniť príjem dotácie, čo predstavuje že bude platiť dane. keď použijem preukázateľné výdavky, je potrebné viesť riadne účtovníctvo aj s výkazmi čo je pri nulovom príjme podn. náročné z hľadiska platenia účtovn. a zároveň bude v mínuse . Č urobiť ? Vypĺňam DP B?
    Naposledy upravil Zužu : 28.02.08 at 07:09

    DP 2007- som zamestana plus zivnnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.