Zavrieť

Porady

DP- materske a dan za auto??????

Zdravim...
od 31.7.07 som na MD. RD mi zacina 15.3. 2008. Predtym som bola riadne zamestnana.

26.7.07 som predala auto, ktore som mala vo vlastnictve 10 mesiacov, ale mala som naklady na opravu asi 3 mesiace predtym. Celkove naklady na opravu sa rovnaju dani z predaja auta.
Ako postupovat pri danovom priznani? mam to uviest do danoveho priznania? nevezmu mi so spatnou platnostou materske?

Mam si vobec robit DP? Nestacilo by len poziadat zamestnavatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zivnost Pozri príspevok
    Zdravim...
    od 31.7.07 som na MD. RD mi zacina 15.3. 2008. Predtym som bola riadne zamestnana.

    26.7.07 som predala auto, ktore som mala vo vlastnictve 10 mesiacov, ale mala som naklady na opravu asi 3 mesiace predtym. Celkove naklady na opravu sa rovnaju dani z predaja auta.
    Ako postupovat pri danovom priznani? mam to uviest do danoveho priznania? nevezmu mi so spatnou platnostou materske?

    Mam si vobec robit DP? Nestacilo by len poziadat zamestnavatela?
    Ak to auto si nepoužívala na podnikanie (asi nie keď si zamestnaná) tak príjem z predaja hnuteľných vecí (teda aj auta) je oslobodené od dane z príjmov. Preštuduj si §9 ods.1 písm. d ZoDP.

    zivnost je offline (nepripojený) zivnost

    zivnost
    smith Pozri príspevok
    Ak to auto si nepoužívala na podnikanie (asi nie keď si zamestnaná) tak príjem z predaja hnuteľných vecí (teda aj auta) je oslobodené od dane z príjmov. Preštuduj si §9 ods.1 písm. d ZoDP.
    supis dakujem....lebo niekto mi povedal, ze ak predavam auto a vlastnim ho menej ako rok, tak musim platit...

    DP- materske a dan za auto??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.