Zavrieť

Porady

Odpočet DPH a lízing

Ahojte. Potrebujem, súrne, radu. V júni zaplatil konateľ spoločnosti dlžnú sumu lízingovej splátky. Môj predchodca z nej uplatnil odpočet DPH. No lízíng už spoločnosť zrušila a peniaze poslala späť. Čo s uplatnenou DPH. Je potrebné podať dodatočné DPH? Alebo čo s tým???????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najskor treba sformulovať otázku, a postupnosť udalostí zoradiť chronologicky.....
    kto je predchodca a čí je to predchodca?
    Naposledy upravil KEJKA : 04.01.08 at 19:28

    Taninka je offline (nepripojený) Taninka

    Taninka
    Môj predchodca som mala namysli účtovník, ktorý pracoval v danej spoločnosti predo mnou a zanechal dosť veľké resty. Lízingovú zmluvu lízingová spoločnosť zrušila už v marci ale ešte sa to snažili zachrániť zaplatením dlžnej sumy, no nepomohlo. Splázka sa vrátila.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Máme to chápať tak, že ste boli dlžný leasingovej spoločnosti, a preto vám lizingová spoločnosť odobrala predmet lizingu. A pritom z dlžnej sumy, resp. zo sumy čo sa zaplatilo sa uplatnila dph?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba pozrieť vyúčtovanie LZ spoločnosti o ukončenom lízingu. Ku ktormu dňu sa to ukončilo.
    DPH sa uplatňuje podľa splátkového kalendára. Ak v čase úhrady dlžnej sumy nebol platný, tak treba dať dodatočné DP k DPH.

    Odpočet DPH a lízing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.