Zavrieť

Porady

požiar

ahojte, mám problém a budem vďačná za radu: 20.12.07 vyhorela prevádzka, predajňa, zásoby poškodené všetky a sú nepoužiteľné ( skladová hodnota cca 500 tis Sk) - to je potvrdené aj poisťovňou po obhliadke, požiarnici charakterizovali požiar ako úmyselne založený, bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, vyšetrovanie nie je uzavreté. Čo mám spraviť - kam mám preúčtovať poškodené zásoby?, mám vrátiť DPH z týchto zásob, ak áno, tak kedy? - po ukončení vyšetrovania, alebo teraz, keď budem najbližšie podávať DPH? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    škoda nie je dodanie tovaru ani služby. DPH sa neodvádza.
    všetko čo máš v majetku a bolo nenapraviteľne poškodené zaúčtuješ 549 / napr. 132
    rovnako zost.cenu odpisovaného majetku.
    A podľa poistných podmienok zaúčtuješ náhradu škody v očakávanej výške 378/648.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pridávam ti link, stanovisko daňového riaditeľstva ohľadne dph pri poškodenom tovare:

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=527

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA Pozri príspevok
    škoda nie je dodanie tovaru ani služby. DPH sa neodvádza.
    všetko čo máš v majetku a bolo nenapraviteľne poškodené zaúčtuješ 549 / napr. 132
    rovnako zost.cenu odpisovaného majetku.
    A podľa poistných podmienok zaúčtuješ náhradu škody v očakávanej výške 378/648.
    A čo keď je to JÚ?

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    Ďakujem veľmi pekne za poradenie drahí poraďáci, tú škodu som vnímala dobre, ale miatlo ma v tej situácii stanovisko o úmyselnom požiari a nevedela som, či to nezohráva nejakú úlohu v danej situácii. Dík za link - založila som si to stanovisko.

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    smith Pozri príspevok
    A čo keď je to JÚ?

    N ovplyvňujúci základ dane a úhradu od poisťovne do výnosov po jej prijatí, ale uviedla by som ju do pohľadávok predch. roku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.