Zavrieť

Porady

Čiastočná úhrada škody na tovare

Prajem pekný večer, teda už noc. Nedá mi spať jedná otázočka ohľadne poškodeného tovaru, za ktorý poisťovňa poslala náhradu škody vo výške 50% z nákupnej hodnoty, nakoľko tento tovar bol poškodený vodou z roztrhnutého potrubia ale bol poškodený len do výšky 50% a po zľave bude ešte možné ho predať. Povedzme, že tovar mal nák.hodnotu 10.000,-- Sk, poisťovňa uhradila 4500,- Sk a 500,- ako spoluúčasť si účtuje naša organizácia do nákl. neovpl. ZD. Neviem čo so zvyšnými 5000,-- Sk. Môžem ich dať do nákladov po predaji tohoto tovaru s 80% zľavou - čiže predaj 2000 Sk. Účtujeme v PU.
Prosím skuste mi poradiľ. Veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil ivetkavrb : 04.01.08 at 23:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ivetkavrb Pozri príspevok
    Prajem pekný večer, teda už noc. Nedá mi spať jedná otázočka ohľadne poškodeného tovaru, za ktorý poisťovňa poslala náhradu škody vo výške 50% z nákupnej hodnoty, nakoľko tento tovar bol poškodený vodou z roztrhnutého potrubia ale bol poškodený len do výšky 50% a po zľave bude ešte možné ho predať. Povedzme, že tovar mal nák.hodnotu 10.000,-- Sk, poisťovňa uhradila 4500,- Sk a 500,- ako spoluúčasť si účtuje naša organizácia do nákl. neovpl. ZD. Neviem čo so zvyšnými 5000,-- Sk. Môžem ich dať do nákladov po predaji tohoto tovaru s 80% zľavou - čiže predaj 2000 Sk. Účtujeme v PU.
    Prosím skuste mi poradiľ. Veľmi pekne ďakujem.
    Myslím si, že to môžeš takto riešiť, len by som to upresnila vo vnútropodnikovej smernici...

    Čiastočná úhrada škody na tovare

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.