Zavrieť

Porady

Škoda na tovare

Dobrý deň.Zaujímam sa o vyradenie tovaru v prípade poškodenia a nezistenia vinníka alebo v prípade tovaru, ktorý nemôžeme predať lebo nemá oň nikto záujem. V prírade škody môžem dať tento tovar celý do nákladov, keď budem mať škodovú komisiu a vinník sa nezistil. Alebo to bude pripočitateľná položka?
V prípade nepredajného tovaru - môžem tento tovar predať za 1,-- Sk a do nákl. dať celú nákupnú cenu? Čo k tomu potrebujem? Nejaký zápis alebo čo? Prosím poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    závisí o aký tovar ide.
    ale podľa otázky skúsim odpovedať:
    škody sa uznávajú len do výšky prijatej náhrady.
    Ale aj poškodený tovar môžeš predať, ak dáš primeranú zľavu, vtedy ide celá skladova cena do nákladov.
    nepredajný tovar = škoda
    nepredajný tovar nie je nepredaný ak ho predáš za 1,-Sk. To je predajný tovar s výraznou zľavou a skladová cena sa uzná do nákladov.
    ============
    Pozor však na precenenie tovaru k 31.12. ak ho preceníš pod obst.cenu TRVALO s tým, že predaj bude až v nasl. roku, tak TOTO je ŠKODA a daňovo sa neuznáva.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Chcela by som sa opýtať, čo s pokazeným pivom v predajni, platca dph a JU.

    Čítala som tu na porade, že by to malo byť brané ako škoda a že by sa to teda malo vyhodiť z nákladov. S dph sa nerobí nič. Vŕta mi v hlave, či sa takýto nepredaný tovar - pokazený (po záruke) môže dať v určitom % do nákladov.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jess Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, čo s pokazeným pivom v predajni, platca dph a JU.

    Čítala som tu na porade, že by to malo byť brané ako škoda a že by sa to teda malo vyhodiť z nákladov. S dph sa nerobí nič. Vŕta mi v hlave, či sa takýto nepredaný tovar - pokazený (po záruke) môže dať v určitom % do nákladov.
    áno - v určitom % do nákladov napr. ako stratné určite môžeš.
    Treba mať smernicum vysledované množstvo načapovaného piva pri deklarovanom objeme nakúpeného množstva.
    Pivné trubky sa čistia ..... z toho vznikajú straty
    pri narážaní piva tiež sú nejaké straty, prvé pivo s HNED NEPREDáVA, žE?
    .......ATĎ.

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    takže,ked mam preexpirovany tovar,ktory sa neda pouzit ani predat, chcem to dat prec zo skladu,cele naklady v obstaravacej cene dam na ucet 549? Manka a skody a v dan. priznani to vyhodim z danovych nakladov? DPH nijako neupravujem? Vdaka za odpoéved, chcem sa toho tovaru zbavit k 31.12.2008!

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    chudaska Pozri príspevok
    takže,ked mam preexpirovany tovar,ktory sa neda pouzit ani predat, chcem to dat prec zo skladu,cele naklady v obstaravacej cene dam na ucet 549? Manka a skody a v dan. priznani to vyhodim z danovych nakladov? DPH nijako neupravujem? Vdaka za odpoéved, chcem sa toho tovaru zbavit k 31.12.2008!
    prosim poradte!

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    chudaska Pozri príspevok
    takže,ked mam preexpirovany tovar,ktory sa neda pouzit ani predat, chcem to dat prec zo skladu,cele naklady v obstaravacej cene dam na ucet 549? Manka a skody a v dan. priznani to vyhodim z danovych nakladov? DPH nijako neupravujem? Vdaka za odpoéved, chcem sa toho tovaru zbavit k 31.12.2008!
    Nikto nemate taketo skusenosti! Poradte niekto,prosím!

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    szco predava auta a ostalo mu na sklade jedine auto, kt. mu vsak naburali... auto dal opravit, z poistovne mu preplatili menej ako je hodnota faktury.

    Moja otazka znie, ci tieto skutocnosti musim evidovat v uctovnictve (JU) alebo nemusim.

    A ak to musim evidovat tak to dam takto?
    - predpis skody v celej sume do zavazkov a uhradu do prevadzkovej rezie
    - uhradu od poistovne ako iny zdanitelny prijem
    - rozdiel uzavierkovym dokladom odpocitam z prevadzkovej rezie
    je to takto spravne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.