Zavrieť

Porady

II.Pilier

Marcela
Dobrý večer. Viete mi niekto poradiť čo s tými, ktorí vstúpili do 2.pilieru s vekom 50 rokov? Teraz keď sú zmeny sporenia na 15 rokov? Ako im poradiť aby neboli škodní?
Ďakujem za radu.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pri súčasnej legislatíve je to nevýhoda. Ale ani jasnovidec nevie povedať, či nebude schválený vek odchodu do dôchodku v 65 ...
0 0
fifik fifik

fifik je offline (nepripojený) fifik

Marcela
Veď práve to. Ako sa teda správne rozhodnúť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
To, čo sa teraz bude javiť ako rozumné (vystúpiť) sa o 15 rokov tak javiť nemusí.
0 0
fifik fifik

fifik je offline (nepripojený) fifik

Marcela
Ďakujem za radu
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Aha, to som si nevšimol....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

fifik Pozri príspevok
Dobrý večer. Viete mi niekto poradiť čo s tými, ktorí vstúpili do 2.pilieru s vekom 50 rokov? Teraz keď sú zmeny sporenia na 15 rokov? Ako im poradiť aby neboli škodní?
Ďakujem za radu.
Dobre chápem, že my ti máme poradiť, aby si potom ty mohla iným posúvať tieto rady za poplatok?

Ďakujem pekne za takého "finančného poradcu".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

endrju Pozri príspevok
http://www.porada.sk/601029-post14.html
Prepáč, akosi nerozumiem Tvojim otázkam. Zaradila si otázku o druhom pilieri do sekcie DPH - Zákony, tlačivá, aktuality. Má niečo spoločné druhý pilier s DPH? A okrem toho som mal pocit, že radiť chceš najmä Ty nám.
Možno, že Tí, ktorí nevystúpia budú musieť odvádzať do druhého piliera aj s DPH ..
0 0
liebling liebling

liebling je offline (nepripojený) liebling

Chcem vystúpiť z II.piliera. Ako musím postupovať?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

liebling Pozri príspevok
Chcem vystúpiť z II.piliera. Ako musím postupovať?
Musíš ísť do pobočky soc. pisťovne, kde vyplníš jedno tlačivko, overíš podpis a je to.

Podrobnosti sa dočítaš tu:

http://www.sme.sk/c/3664721/Rozhoduj...j-vyplata.html

A formulár vyhlásenia, že nechceš byť poistený je tu:

http://www.socpoist.sk/index/index.p...567&prm2=13167
Naposledy upravil Chobot : 09.01.08 at 09:55
0 0
fifik fifik

fifik je offline (nepripojený) fifik

Marcela
nerozumiem prečo chcete vystúpiť s 2 pilieru?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
fifik Pozri príspevok
nerozumiem prečo chcete vystúpiť s 2 pilieru?
Pretože sporiteľom s vekom 50 rokov a viac sa za súčasného právneho stavu neoplatí v II. pilieri zostať.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

a prosím ešte o názor, sporiteľovi, s vekom 42 rokov?????? tiež sa neoplatí?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nesúhlasím s Tónom (ajobs) - nemožno to zovšeobecňovať.

Moje odporúčanie:

Dobre platený zamestnanec, s príjmom 50000 Sk a vyšším, ktorý nemieni žiadať o dôchodok v 62 rokoch, ale neskôr, nech zostane v druhom pilieri (resp. nech ide do druhého piliera), aj keď je päťdesiatnik.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
[quote=Jozef Mihál;607962Moje odporúčanie:
Dobre platený zamestnanec, s príjmom 50000 Sk a vyšším, ktorý nemieni žiadať o dôchodok v 62 rokoch, ale neskôr, nech zostane v druhom pilieri (resp. nech ide do druhého piliera), aj keď je päťdesiatnik.[/quote]
Dobre toto je rada pre par jedincov, na ich spocitanie by zrejme nebolo treba ani vela ruk. Ak totiz zoberieme do uvahy, ze ten nadstardatny prijem je treba mat aspon 15 rokov, nie len dnes. Teraz prosim povedz otvorene a jasno co ti ostatni, co odporucas im.
A ked som sa uz obratil na Teba, myslim, ze sa v tom pohybujes. Zaujimalo by ma ake je asi zlozenie terajsich ucastnikov II. piliera podla vysky ich prispevkov. Kolko je tam teda tych s tym nadstadartnym prijmom, a kolki sa len tak vezu v priemernej kategorii.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Celé poistenie vrátane aj toho dôchodkového je vlastne hra vabank: vždy sa kalkuluje s číslami-koľko a ako dlho budem
relatívne dobre zarábať...Ono sa ľahko povie-budem robiť do 65-päťky, ale život je nevyspytateľný-1000 vážnych dôvodov, prečo nakoniec robiť nebudem!!! A ak niekto má to šťastie, že napr. 10 rokov má príjem 50.000,-Sk, nedala by som inému subjektu ani korunu,
treba šporiť do "pančuchy"!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Lion Topoľčany Pozri príspevok
A ak niekto má to šťastie, že napr. 10 rokov má príjem 50.000,-Sk, nedala by som inému subjektu ani korunu,
treba šporiť do "pančuchy"!!!
Nerozhoduje sa o tom, či dať niekomu korunu, tú dať musí tak či tak, zvážiť treba iba, či do SP alebo SDS.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Trochu som celú vec nadsadila, žiaľ má J.Motyčková pravdu-treba sa rozhodnúť : "koho viac finančne podporím"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Iwett Pozri príspevok
a prosím ešte o názor, sporiteľovi, s vekom 42 rokov?????? tiež sa neoplatí?
Pozri sem, tu máš jednoduchý návod, podľa ktorého sa môžeš rozhodnúť:

http://www.porada.sk/t68625-vstupit-...i-piliera.html
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
dad111 Pozri príspevok
Teraz prosim povedz otvorene a jasno co ti ostatni, co odporucas im.
A ked som sa uz obratil na Teba, myslim, ze sa v tom pohybujes. Zaujimalo by ma ake je asi zlozenie terajsich ucastnikov II. piliera podla vysky ich prispevkov. Kolko je tam teda tych s tym nadstadartnym prijmom, a kolki sa len tak vezu v priemernej kategorii.
Ak myslíte tým "sa v tom pohybuješ" že som zaangažovaný či povedzme to otvorene, platený nejakou DDS-kou alebo naopak vládou, nie je tomu tak.

Preto ani neviem, aké je zloženie účastníkov II. piliera podľa veku, výšky nasporenej sumy, príspevkov atď. - nemám prístup k takýmto informáciám.

Osobne nie som ani v I. pilieri ani v II. pilieri - legálnym spôsobom odvody a príspevky neplatím - ako: podiely na zisku s.r.o. + autorské honoráre.

A to je moja základná rada pre všetkých - ak môžete zariaďte si svoje podnikanie tak isto. Ale samozrejme neinvestujte peniaze ktoré by inak šli na odvody do nového Porsche, ale rozumnejšie.
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Ešte je tu jeden problém s II. pilierom. Do konca roka 2007 pribúdalo
"nasilu" do II. piliera 19-25 ročných ľudí po skončení strednej prípadne vysokej školy , ak si našli prvé zamestnanie. V roku 2007 vraj takto pribudlo 33 000 nových poistencov II.piliera. Možno to nebolo správne takto povinne-nasilu vstupovať do II.piliera. ale teraz je tu druhý extrém pre mladých ľudí. Vstupovať dobrovoľne, ale treba sa rozhodnúť do pár mesiacov /tuším do pol roka, ak sa mýlim tak ma opravte/.
Podľa môjho názoru je to veľmi krátka doba na rozmyslenie vstupu
do II. piliera. Takýto mladý človek rieši iné problémy a má myšlienky na všetko možné adekvátne jeho veku, len v drvivej väčšine nebude vtedy rozmýšľať o svojom starobnom dôchodku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať