Zavrieť

Porady

Odpisy motorového vozidla

Prosím, vie mi niekto poradiť aký bude účtovný a aký daňový odpis os.auta kupeného na leasing 25.5.2007 ? Leasing je na dobu 36 mesiacov. Mozem ho odpisovať 3 roky? Obstaravacia cena auta je 850.000. Ďakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

doktor08 Pozri príspevok
Prosím, vie mi niekto poradiť aký bude účtovný a aký daňový odpis os.auta kupeného na leasing 25.5.2007 ? Leasing je na dobu 36 mesiacov. Mozem ho odpisovať 3 roky? Obstaravacia cena auta je 850.000. Ďakujem

Za kal. rok 2007 zaúčtuješ v uzávierkovej operácii 31.12. interným dokladom do réžie odpis = OC : 36 x 8 mesiacov. V r. 2008 x 12 mes., v r. 2009 x 12 mes., v r. 2010 x 4 mes.
0 0
doktor08 doktor08

doktor08 je offline (nepripojený) doktor08

Ďakujem za rady.
2 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Vedeli by ste mi niekto poradiť? SZČO má MV na leasing. So súhlasom leasingovej spoločnosti si dal namontovať na toto MV ťažné zariadenie. Môže si tak kúpu a montáž ťažného zariadenia dať do nákladov? Ak áno, tak do akých? Má sa to brať ako navýšenie hodnoty MV alebo to má ísť celé do prevádzkovej réžie s príslušným členením? Alebo...., poraďte prosíííím.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Slavena Pozri príspevok
Vedeli by ste mi niekto poradiť? SZČO má MV na leasing. So súhlasom leasingovej spoločnosti si dal namontovať na toto MV ťažné zariadenie. Môže si tak kúpu a montáž ťažného zariadenia dať do nákladov? Ak áno, tak do akých? Má sa to brať ako navýšenie hodnoty MV alebo to má ísť celé do prevádzkovej réžie s príslušným členením? Alebo...., poraďte prosíííím.
Kedy bolo namontované ? Pri prebratí, alebo keď už bolo auto v prevádzke.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
V prevádzke je MV už od r. 2006.
Leasing začal v roku 2006 a naďalej pokračuje. Všetko prebieha klasicky, SZČO si platí cestnú daň /daň z MV/.
Naposledy upravil Slavena : 10.01.08 at 20:06 Dôvod: Doplnenie problému
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Ak by suma na kúpu ťažného zariadenia nepresiahla 30.000,-, tak to môže ísť do prev. réžie celé.
Ak bolo v roku robené aj iné techn.zhodnotenie na tomto majetku a dokopy za rok suma presiahla 30.000,-, tak sa bude odpisovať.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dokopy je to nejakých 5.200,- Sk, takže to len nejako v tej réžii rozčlením. Ďakujem.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, prosím povie mi niekto čo s DPH pri kúpe os. vozidla ale nie na leasing ale v hotovosti. Na kartu IM zaraďujem cenu s DPH alebo bez?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, prosím povie mi niekto čo s DPH pri kúpe os. vozidla ale nie na leasing ale v hotovosti. Na kartu IM zaraďujem cenu s DPH alebo bez?
§ 25 Zákona o dani z príjmov
(5) Súčasťou vstupnej ceny je aja) daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, b) daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, a nemôže ju odpočítať
....
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Táto firma je platcom DPH a tuším tam nastala nejaká zmena, nie?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V texte podčiarknuté sa týka daňovníka, ktorý je platiteľom DPH ...
Potom asi nerozumiem, čo sa pýtaš .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

OK rozumiem a ďakujem, ale predtým sa tu niekde písalo, že do vstupnej ceny sa pri platiteľovi dáva cena bez DPH a DPH sa dáva priamo do nákladov. Alebo to bolo pri leasingu a ja sa mýlim.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

zuhl Pozri príspevok
OK rozumiem a ďakujem, ale predtým sa tu niekde písalo, že do vstupnej ceny sa pri platiteľovi dáva cena bez DPH a DPH sa dáva priamo do nákladov. Alebo to bolo pri leasingu a ja sa mýlim.
To platí pri obstaraní MV formou finančného prenájmu, nájdeš to v §25 ods.6 .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem si veľmi zlatá, prajem pekný večer.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Paula Pozri príspevok
Za kal. rok 2007 zaúčtuješ v uzávierkovej operácii 31.12. interným dokladom do réžie odpis = OC : 36 x 8 mesiacov. V r. 2008 x 12 mes., v r. 2009 x 12 mes., v r. 2010 x 4 mes.
sú ešte nejaké uzávierkové oprácie v súvislosti s leasingom?
vďaka.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Johanka Pozri príspevok
dovolila som si odcitovať prvý príspevok a nadviazať naň
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, celé poobedie tu hľadám v príspevkoch, a nikde som sa nestretla s prípadom, ktorý potrebujem vyriešiť:
Kúpili sme osobný automobil. Faktúra je na sumu 768907,- sk+146092,- dph. Polovicu sme zaplatili v hotovosti, pri prevzatí automobilu, a na zvyšnú čiastku spolu s poistným mám úverovú zmluvu na 12 mesiacov. Platili sme rok len poistné na základe splatkového kalendára a na konci tohto roku sme doplatili jednorazovo zostatok úveru.
administratívny poplatok je 17800,-.
Je dph a administratívny poplatok súčasťou OC automobilu pre uplatnenie odpisov?
Ďakujem.
Naposledy upravil Iwett : 15.01.08 at 15:29 Dôvod: doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, celé poobedie tu hľadám v príspevkoch, a nikde som sa nestretla s prípadom, ktorý potrebujem vyriešiť:
Kúpili sme osobný automobil. Faktúra je na sumu 768907,- sk+146092,- dph. Polovicu sme zaplatili v hotovosti, pri prevzatí automobilu, a na zvyšnú čiastku spolu s poistným mám úverovú zmluvu na 12 mesiacov. Platili sme rok len poistné na základe splatkového kalendára a na konci tohto roku sme doplatili jednorazovo zostatok úveru.
administratívny poplatok je 17800,-.
Je dph a administratívny poplatok súčasťou OC automobilu pre uplatnenie odpisov?
Ďakujem.
Podľa mňa admin.poplatok nie je súčasťou OC, lebo auto už máš zaradené.

Príbuzné témy:
http://www.porada.sk/t65716-p2-kupa-...-autouver.html
http://www.porada.sk/t12438-autocredit.html
http://www.porada.sk/t12438-autocredit.html
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

dakujem veľmi pekne , tak som nehľadala dobre, hladala som leasingy,odpisy,autá....tak môžem čítať od začiatku....príjemný večer..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať