Zavrieť

Porady

prac cas a zahr.prac.cesta

dobry den, chcela by som sa opytat ako to je vlastne s pracovnym casom pri zahranicnych pracovnych cestach, kedz sa vlastne zacina pocitat a kedy sa konci s jeho vypoctom pri navrate?

totiz manzel pojde na takuto pr.cestu. Cesta sa zacne o 04.00, kedy vyrazi autom na letisko. V zahranici bude mat prilet o 9.30, cca 0.30hod. potrebuje na presun do firmy a tam ma este riadne pracovat do 16.00hod./co je spolu uz 12 hodin, ak ratame ze pr.cas zacal uz o 04.00/.
Podobne to bude aj pri prilete v piatok, ked os 09.00 bude riadne vo firme pracovat, odlet ude o 19.00 a prilet do BA o 23.00. Potom bude este nasledovat cesta z letiska domov do priblizne 02.00 v sobotu.

V starej praci po prilete zo sl.cesty v neskorych nocnych hodinach mohol na druhy den nastupit neskor napr. az na o 11.00.
Existje este stale nieco taketo<
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gemka Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som sa opytat ako to je vlastne s pracovnym casom pri zahranicnych pracovnych cestach, kedz sa vlastne zacina pocitat a kedy sa konci s jeho vypoctom pri navrate?

    totiz manzel pojde na takuto pr.cestu. Cesta sa zacne o 04.00, kedy vyrazi autom na letisko. V zahranici bude mat prilet o 9.30, cca 0.30hod. potrebuje na presun do firmy a tam ma este riadne pracovat do 16.00hod./co je spolu uz 12 hodin, ak ratame ze pr.cas zacal uz o 04.00/.
    Podobne to bude aj pri prilete v piatok, ked os 09.00 bude riadne vo firme pracovat, odlet ude o 19.00 a prilet do BA o 23.00. Potom bude este nasledovat cesta z letiska domov do priblizne 02.00 v sobotu.
    Pozri si tieto témy, bolo to tam podrobne rozpísané:

    Pracovný čas počas pracovnej cesty

    Služobná cesta a práca nadčas
    a tu:
    Pracovný čas na pracovnej ceste


    gemka Pozri príspevok
    V starej praci po prilete zo sl.cesty v neskorych nocnych hodinach mohol na druhy den nastupit neskor napr. az na o 11.00.
    Existje este stale nieco taketo<
    Dakujem
    Áno, existuje. Musí mať prestávku aspoň 8 hodín.

    § 92 ods. 3:

    "(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku."

    prac cas a zahr.prac.cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.