Zavrieť

Porady

Halierové vyrovnanie

Prosím o radu ako mám v peňažnom denníku zaúčtovať bloky.Jedná sa o halierové vyrovnanie, ktoré na niektorých blokoch nie je uvedené.Napr. mám blok za kúpu kancelárskych potrieb na sumu 35,30 Sk ale v skutočnosti som zaplatila 35,50 Sk.Ktorú sumu mám účtovať?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

určite 35,50, veď inak by si už nemohla v hotovosti platiť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lienočky
Prosím o radu ako mám v peňažnom denníku zaúčtovať bloky.Jedná sa o halierové vyrovnanie, ktoré na niektorých blokoch nie je uvedené.Napr. mám blok za kúpu kancelárskych potrieb na sumu 35,30 Sk ale v skutočnosti som zaplatila 35,50 Sk.Ktorú sumu mám účtovať?
Určite tú, ktorú si platila! Haliere sú predsa v hotovostnej platbe zrušené.
0 0
Lienočky Lienočky

Lienočky je offline (nepripojený) Lienočky

Ďakujem!Hor sa do daňového priznania!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Veľa úspechov a veľa horlivosti, ináč pri zaokrúhľovaní už sa dá len na 50hal. a na koruny.
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

Dobry vecer,

mam podobny problem ako mala Lienocky, ale netyka sa blokov, ale priamo faktur.

Konkretne: Mam prijatu fakturu za mobil s tymito udajmi:
Zaklad dane je 1.024 SKK
19% DPH je 194,60 SKK
Suma na uhradu je 1.218,50 SKK - tu mi vznikol problem - chyba 10 halierov.

Snazim sa nahodit fakturu do programu (JU od MRP), ale mam problem. Vzdy mi chyba onych 10 halierov. Bud mam fakturu nahodenu ako:
a) 1.023,90 + 194,60 = 1.218,50 (problem, lebo znizeny zaklad) alebo
b) 1.024,00 + 194,60 = 1.218,60 (problem, lebo ina suma na uhradu)

Viete mi, prosim, poradit, co s tym?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš verziu MRP-Win?
0 0
Lienočky Lienočky

Lienočky je offline (nepripojený) Lienočky

Lenka prosím ťa, ak mám na výpise z účtu z banky sumu (napr. úrok) 3,40 Sk tiež to mám uvádzať v peňažnom denníku zaokrúhlené na 50 hal.?Asi nie, lebo banka účtuje so sumou 3,40 Sk, ktorá sa presúva do ďalších výpisov z účtu.Potom by mi nesedeli zostatky.Som z toho magor.
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

lenkak,

mam MRP JU pre Win, 4.20 (375)

Cital som manual, nasiel som nieco ako Ciastky (vraj na upravu kvoli zaokruhlovaniu) pri prijatych fakturach, ale nedokazal som to s tym upravit.
Naposledy upravil elusion : 09.03.05 at 19:33
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri výpisoch z banky sa riaď podľa výpisu. Banky nezaokruhľujú úroky a ani daň z úrokov. Zostatky Ti musia sedieť, nemôžeš si zaokrúhliť napr. na 3,50, pretože banka v skutočnosti robila so sumou 3,40 - buď Ti ju strhla alebo pripísala formou úroku.

Iné je to pri hotovostných dokladoch, vtedy môžeš použiť zaokrúhlenie nakoľko ani ty v pokladni už nemáš haliere. (len 50hal).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kvôli lepšiemu pochopeniu Ti prikladám aj názornú ukážku. Vypíš si údaje, typ DPH, zadaj text a to na prvý riadok napíš sumu 1024, DPH 19%, sám Ti vypočíta celkom sumu a do druhého riadku si zaznač zaokrúhlenie -0,10Sk.

Vieš to editovať aj cez čiastky a vtedy týchto -0,10 Sk dáš do okienka mimo DPH, aby Ti vôbec týchto 0,10Sk nefigurovalo v DPH. (nie 0%).
Naposledy upravil lenkak : 10.03.05 at 06:21
zaokruhlenie1.JPG  
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

lenkak,

spravil som presne co si radila a dostal som rovnaky obrazok ako ty. Vid dole. Ale ked si pozries cervenu sipku, stale mam o 10 halierov nizsi zaklad, co je vlastne moj uz opisany problem:

1.023,90 + 194,60 = 1.218,50 (problem, lebo znizeny zaklad)

Jedna sa mi o to, ze sa to bojim dat do ucta s tym 10 halierovym rozdielom a de facto inym zakladom ako je na fakture... Potrebujem toto:

1.024 + 194,60 = 1.218,50 (divna matemaktika, ale ked to vyslo mobilnemu operatorovi, preco nie mne). Na fakture je presne toto:

Suma bez DPH (19%) ....1.024,00 Sk
DPH (19%) ................. 194,60 SK
-------------------------------------
Suma na úhradu .......... 1.218,50 Sk
. . . . . . . . . . . . . . . . . =========

Napad ako to korektne dat do programu? Som z toho jelen.
Naposledy upravil elusion : 09.03.05 at 21:18
2lenkak.PNG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vo faktúrach si pridáš do textu ešte jeden riadok, tam dáš zaokrúhlenie,
v denníku to pravíš nasledovne:

Ale keď si pozrieš na čiastkach sumy tak si všimni:
ZÁKLAD 19% = 1024
Naposledy upravil lenkak : 10.03.05 at 06:19
fakt.JPG  
denn.JPG  
ciastky.JPG  
1/1
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

Vdaka, uz veselo nahadzujem...
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ja sa chcem spytat, co sa tyka zaokruhovania DPH, niektore dosle faktury nemaju zaokruhlenu dph-cku, napriklad 20,76 sk, no ked to nahodim, program mi to zaokruhli na 20,80 apotom mi nesedi celk suma faktury, da sa niekde to zaokruhovanie dphcky nastavit.....teda aby som bola presna, v riadku faktury mi to zostane ako 20,76 a hore v sume celk fakt. je to 20,80.
Naposledy upravil Danka Kosibová : 20.04.07 at 10:29
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď si všetky položky nahodíš vo faktúrach, klikni na ikonu čiastky a tam prepíš dph podľa dokladu. Potom daj ok, a dph Ti zostane uložená tak, ako ju prepíšeš v čiastkach.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dakujem pekne...
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Ja mám tiež problém so zaokruhlovaním, ale v Alfe. Robím to tak, že napr.
10,76 základ
3,30 DPH
-----------
14,76 je to spolu ale zaúčtujem to takto:
10,70 a 3,30 čo je 14,00 a tých 0,6 halierov čo zostane mi hodí vedľa rozdiel 0,6 halierov keď je navyše tak s plusom, keď chýba s mínusom. A v PD mi to zaúčtuje ako VOZD iné. Napr. kancelárske potreby 10,70 - prevádzková a tých 0,6 - iné.
A tak je to, keď účtujem v pokladni. Čo vy na to?
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Pri došlých faktúrach to mám zase ináč:
Napr. 870,16
+ 165,30
-------------
1035,50 takto to aj nachodím do PC musím urobiť rozpis v DPH lebo program mi to vyráta ináč, keď nahodím celkovú sumu. Zaujmavé je že v tom rozpise píše ten rozdiel tie 0,4 haliere ale, keď zavriem okno rozpis tak to tam nie je, a keď závezok uhradíme, počítač to urobí tak, že to je takto:
870,20
165,30
---------
870,50 - táto suma je uhradená a 0,4 haliere tým pádom pridá k prevádzkovej (napr. za telefon)
Je to tak správne?
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Prosím Vás odpíšte mi. Chcem vedieť ako to účtujete vy. Podeľte sa o skúsenosti.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Prosím Vás má niekto skúsenosti so zaokruhlovaním v Alfe? či to iba mne robí problémy? skúste si prečítať moje príspevky č. 18 a 19. Prosím.
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať