Zavrieť

Porady

odovzdanie daňového priznania

Prajem dobrý deň,

chcem sa opýtať. kamarát si chce zobrať z banky úver a potrebuje k tomu: daňové priznanie za rok 2007, výkaz majetku a záväzkov, príjmy a výdavky. a chcela by som vedieť, že keď on pôjde na daňový úrad, či to všetko hneď dostane alebo bude musieť čakať nejakú dobu.

ešte jedna otázka ohľadom výkazu majetku a záväzkov. výška záväzkov sa dáva celková za celý rok ale iba stav k 31.12.

ďakujem všetkým za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Myslím, že zvláštne položená otázka, na daňovom úrade mu predsa nič nedajú, iba mu potvrdia že tam podal daňové priznanie so všetkým čo k nemu patrí. A odovzdať priznanie môže aj dnes . A do záväzkov ide len stav k 31.12.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    niky32123 Pozri príspevok
    Prajem dobrý deň,

    chcem sa opýtať. kamarát si chce zobrať z banky úver a potrebuje k tomu: daňové priznanie za rok 2007, výkaz majetku a záväzkov, príjmy a výdavky. a chcela by som vedieť, že keď on pôjde na daňový úrad, či to všetko hneď dostane alebo bude musieť čakať nejakú dobu.

    ešte jedna otázka ohľadom výkazu majetku a záväzkov. výška záväzkov sa dáva celková za celý rok ale iba stav k 31.12.

    ďakujem všetkým za rady
    Keď máš vyplnené DP a výkazy ideš na DÚ a podáš ho. V prípade, že to odnesie hneď ku svojej správkyni dane, prinesie si aj doklad z banky, potvrdia mu to a má to všetko hotové. Je možné, že nejaký týždeň to bude trvať, lebo pracovníci DÚ neradi robia niečo na počkanie.
    Čo sa týka výkazu o M a Z - výška záväzkov - do tejto kolonky napíšeš sumu ktorá za rok 2007 nie je k 31.12. uhradená.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    KvetkaK Pozri príspevok
    Myslím, že zvláštne položená otázka, na daňovom úrade mu predsa nič nedajú, iba mu potvrdia že tam podal daňové priznanie so všetkým čo k nemu patrí. A odovzdať priznanie môže aj dnes . A do záväzkov ide len stav k 31.12.
    Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    mysimis Pozri príspevok
    Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.
    Súhlasím, ja som skôr mala dojem že by zadávač otázky chcel od DÚ, že všetky tie papiere urobí za neho. A ja som mala na mysli len potvrdenie o odovzdaní daňového priznania.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mysimis Pozri príspevok
    Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.
    U nás správkyne to robia na počkanie. Akurát si skontrolujú v systéme, či nemáš nejaké daňové nedoplatky.

    niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

    niky32123
    Tak teda ked on všetko odovzdá na daňovom bude čakať, ale všetky papiere mu potom vrátia, aby ich teda mohol predložiť banke?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak to má priložiť ku žiadosti, tak na daňovom si dá potvrdiť kópie, určite mu nevrátia to, čo im odovzdá.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    niky32123 Pozri príspevok
    Takže keď pôjde odovzdať daňové, má požiadať o vydanie kópie?

    Sám by si mal doniesť kópie, ktoré mu DÚ potvrdí. My sme museli ku každej overenej strane priložiť 50,- Sk kolok. Ale to závisí od požiadavok banky.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    niky32123 Pozri príspevok
    Takže keď pôjde odovzdať daňové, má požiadať o vydanie kópie?
    Keď bude odovzdávať DP + prílohy, tak nech si zoberie aj kópie. DÚ mu potvrdí tieto kópie, ak to banka tak vyžaduje. Niektorým bankám stačí potvrdenie o podaní DP + tlačivo, na ktorom DÚ potvrdí, že subjekt nemá voči nemu žiadne nedoplatky. V tom prípade by banke k tomuto dal len ofotené kópie. Ale to už záleží na tom, čo tá banka vyžaduje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.