Zavrieť

Porady

CO VSETKO MOZEM ODPISAT z dane z prijmu?

Budem sa mozno pytat aj blbosti, ale byt som kupila v BA presne pred rokom a predavam ho, cize musim samozrejme zaplatit mastnu dan, co sa mi nejak extra nechce. Chcem sa popytat co vsetko si mozem odpisat. Viem, ze si mozem odpisat rekonstrukcie na ktore mam doklady, faktury- okna, obklady, malovky, ... bezpecnostne dvere a linka so spotrebicmi ak ostava. Mam ine otazky.

Mozem si odpisat:

1. inkaso a najomne co sa platilo pocas roka?

2. byt je na HU, mozem si odpisat urok z predcasneho vyplatenia hypo.?lebo aj to je vysoka suma

3.ak nemam vsetky blocky a faktury, mozem to dane zahrnut a budu akceptovat nejaku cast z toho? lebo bol kupovany v povodnom stave a predava sa po kompletnej rekonstrukcii

Zatial je toto vsetko co ma napada, pridam dalsie

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivonka400 Pozri príspevok
    Budem sa mozno pytat aj blbosti, ale byt som kupila v BA presne pred rokom a predavam ho, cize musim samozrejme zaplatit mastnu dan, co sa mi nejak extra nechce. Chcem sa popytat co vsetko si mozem odpisat. Viem, ze si mozem odpisat rekonstrukcie na ktore mam doklady, faktury- okna, obklady, malovky, ... bezpecnostne dvere a linka so spotrebicmi ak ostava. Mam ine otazky.

    Mozem si odpisat:

    1. inkaso a najomne co sa platilo pocas roka? NIE

    2. byt je na HU, mozem si odpisat urok z predcasneho vyplatenia hypo.?lebo aj to je vysoka suma NIE

    3.ak nemam vsetky blocky a faktury, mozem to dane zahrnut a budu akceptovat nejaku cast z toho? lebo bol kupovany v povodnom stave a predava sa po kompletnej rekonstrukcii Len tie výdavky môžeš odrátať, ktoré vieš vydokladovať.

    Zatial je toto vsetko co ma napada, pridam dalsie

    Dakujem za pomoc.
    ...................

    CO VSETKO MOZEM ODPISAT z dane z prijmu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.