Zavrieť

Porady

práca na dohodu a daňové zúčtovanie

Ahojte poraďáci, určite mi niekto z vás dokáže poradiť.....
T. č. som na rodičovskej dovolenke, kt. mi bude končiť januárom 2008.Počas celého tohto obdobia som od decembra 2006 zamestnaná na dohodu u vedľajšieho zamestnávateľa.Mojim hlavným zamestnávateľom je naďalej štátny sektor. Ročný zdanený príjem pre prácu na dohodu za rok 2007 presiahol sumu 100.000 Sk.Mám si požiadať o daňové zúčtovanie pri práci na dohodu a podať daňové priznanie aj keď som na rodičovskej dovolenke?Resp.kam mám odvádzať odvody? Alebo ako mám postupovať ďalej? Vo februári 2008 chcem požiadať o výpoveď v štátnom sektore.Doposiaľ som si u nikoho neuplatňovala žiadnu odpočítateľnú čiastku a ani nepodpisovala vyhlásenie.Dá sa to so spätným dátumom? Prepáčte za moju primitívnosť, ale skutočne potrebujem poradiť. VĎAKA!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    k.gabriela Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, určite mi niekto z vás dokáže poradiť.....
    T. č. som na rodičovskej dovolenke, kt. mi bude končiť januárom 2008.Počas celého tohto obdobia som od decembra 2006 zamestnaná na dohodu u vedľajšieho zamestnávateľa.Mojim hlavným zamestnávateľom je naďalej štátny sektor. Ročný zdanený príjem pre prácu na dohodu za rok 2007 presiahol sumu 100.000 Sk.Mám si požiadať o daňové zúčtovanie pri práci na dohodu a podať daňové priznanie aj keď som na rodičovskej dovolenke?Resp.kam mám odvádzať odvody? Alebo ako mám postupovať ďalej? Vo februári 2008 chcem požiadať o výpoveď v štátnom sektore.Doposiaľ som si u nikoho neuplatňovala žiadnu odpočítateľnú čiastku a ani nepodpisovala vyhlásenie.Dá sa to so spätným dátumom? Prepáčte za moju primitívnosť, ale skutočne potrebujem poradiť. VĎAKA!
    O ročné zúčtovanie dane z príjmov zo závislej činnosti môžeš požiadať u toho zamestnávateľa kde máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti. Je to príjem zo závislej činnosti, a preto žiadne iné odvodové povinnosti ti nevznikajú, jedine vysporiadať daň. Buď ročným zúčtovaním, alebo podaní daňového priznania.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janasim Pozri príspevok
    A ročné zúčtovanie ZP už nebude robiť,však?
    Už nie, nakoľko je poistené z iného dôvodu (poistencom štátu), a pre takýchto poistencov bola novelou zákona o ZP od 01.01.2008 zrušená horná hranica príjmu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    k.gabriela Pozri príspevok
    Zolee, daňové priznanie mám podať u vedľajšieho zamestnávateľa?
    Daňové priznanie sa podáva na daňový úrad, príslušný podľa tvojho bydliska.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    k.gabriela Pozri príspevok
    Odvody by som mala ešte nejaké platiť alebo už nie? Stačí vyrovnať daň?
    Čítaj môj prvý príspevok.

    práca na dohodu a daňové zúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.