Zavrieť

Porady

vymeriavací základ

Môže mi niekto poradiť? 1x vypisujem tlačivo na sociálnu poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti - za zamestnanca, ktorý u nás dostal výpoveď, a vypisujem iba zadnú stranu (teda okrem mena a druhu pracovného pomeru na prvej strane) - uvedte vymeriavacie základy zamestnanca na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti po 31.12.2002. Ten základ je základná mzda alebo hrubý príjem, alebo čístý?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Vymeriavacím základom je Hrubá mzda z ktorej sa odvádzali odvody na poistenie v nezamestnanosti

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Fany111 Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť? 1x vypisujem tlačivo na sociálnu poisťovňu Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti - za zamestnanca, ktorý u nás dostal výpoveď, a vypisujem iba zadnú stranu (teda okrem mena a druhu pracovného pomeru na prvej strane) - uvedte vymeriavacie základy zamestnanca na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti po 31.12.2002. Ten základ je základná mzda alebo hrubý príjem, alebo čístý?
    Ja tieto potvrdenia robím tak, že si vytlačím ročné mzdové listy 3 roky spätne a tam mám uvedené presné vymeriavacie základy na poistné v nezamestnanosti. Nemusí to byť vždy hrubá mzda, môže to byť maximálny VZ. Tam uvidíš aj prípadné choroby a OČR zamestnanca.
    Naposledy upravil Zita4 : 09.01.08 at 13:13 Dôvod: doplnenie

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Vypĺňam evid. list dôchodk. zabezpečenia, a to ešte aj za staré roky, konkrétne rok 2003, kedy boli tie tvrdé tlačivká. Vrátila mi to sociálka, lebo za rok 2003 vymeriavací základ bol vyšší ako maximálny. Môj dotaz: Vie niekto, aký bol max. VZ v r. 2003??? alebo kde to mám nájsť???

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    gita Pozri príspevok
    Vypĺňam evid. list dôchodk. zabezpečenia, a to ešte aj za staré roky, konkrétne rok 2003, kedy boli tie tvrdé tlačivká. Vrátila mi to sociálka, lebo za rok 2003 vymeriavací základ bol vyšší ako maximálny. Môj dotaz: Vie niekto, aký bol max. VZ v r. 2003??? alebo kde to mám nájsť???
    V roku 2003 to bolo 24000 Sk na poistenie v nezamestnanosti.

    Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

    Iveta1
    Hľadám niečo také pre vym.základ pre sociálnu poisťovňu ako je v zákone o zdravotnom poistení §13 vymeriavací základ, teda čo všetko sa započítava resp.nezapočítava do VZ. Viete niekto, kde to hľadať pre sociálku?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    gita Pozri príspevok
    Vypĺňam evid. list dôchodk. zabezpečenia, a to ešte aj za staré roky, konkrétne rok 2003, kedy boli tie tvrdé tlačivká. Vrátila mi to sociálka, lebo za rok 2003 vymeriavací základ bol vyšší ako maximálny. Môj dotaz: Vie niekto, aký bol max. VZ v r. 2003??? alebo kde to mám nájsť???
    V roku 2003 podľa § 16 ods.13 Zák. č. 274/1994 bol maximálny vym.základ 32.000,- Sk

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Andyke Pozri príspevok
    V roku 2003 podľa § 16 ods.13 Zák. č. 274/1994 bol maximálny vym.základ 32.000,- Sk
    Ja mám poznačené dôch.+nemoc. = maximum 32000,- a poist.v nezam. 24000,- Sk.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Prosím Vás, aký bude vymeriavací základ pre zamestnanca, ktorý bol 3 roky na MD, do práce vôbec nenastupil, hneď bol PN. Ďakujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.