Zavrieť

Porady

BPS alebo polovicny uvazok

Ahojte.

Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju
b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok
d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal

DIK za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Worko Pozri príspevok
    Ahojte.

    Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

    Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

    V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
    a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju Tak isto ako pri PP na plný úväzok, teda odvody do ZP a SP
    b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
    c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok Nie neexistuje
    d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal Polovičný úväzok sú 4 hodinny denne. Nárok na str.lístky vznika, ak za deň sa odpracuje viac ako 4 hodiny.

    DIK za kazdu odpoved
    .............................

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Worko Pozri príspevok
    Ahojte.

    Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

    Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

    V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
    a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju
    b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
    c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok ..je § 227 odst. 2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
    d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal

    DIK za kazdu odpoved
    Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaO Pozri príspevok
    Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.
    Ja som myslel na prašule, bubáčiky, déngy........

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    smith Pozri príspevok
    Ja som myslel na prašule, bubáčiky, déngy........
    Ja nie, tých mám, dosť. len času málo...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaO Pozri príspevok
    Ja nie, tých mám, dosť. len času málo...
    Menil by som....

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    JankaO Pozri príspevok
    Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.
    Áno, lenže bude to časovo rovnako - ako brigádnik max polovica týždenného úväzku a na PZ polovičný úväzok.
    Výhodu pre Worka vidím v tom, že bude dôchodkovo i nemocensky poistený, a taktiež poistenie v nezamestnanosti. Čo sa týka daní, bude na tom rovnako.

    Worko je offline (nepripojený) Worko

    Worko
    Ludia a ako to je s danovym bonusom a s detskymi pridavkami pre mojich oboch pracujucich rodicov? Teda po podpise normalnej pracovnej zmluvy na polovicny uvazok (plat 12.000 v hrobom)-. DIK

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Worko Pozri príspevok
    Ludia a ako to je s danovym bonusom a s detskymi pridavkami pre mojich oboch pracujucich rodicov? Teda po podpise normalnej pracovnej zmluvy na polovicny uvazok (plat 12.000 v hrobom)-. DIK
    Môžeš zarobiť koľko chceš za rok (aj milióny) - zatiaľ je iba podmienka, že musíš byť študentom denného štúdia.
    Daňový bonus aj prídavky na deti rodičom zostanú.

    BPS alebo polovicny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.