Zavrieť

Porady

Predčasné ukončenie leasingu

Predčasné ukončenie leasingu - pracovný stroj v dôsledku finančnej neschopnosti firmy.
Leasingová zmluva vypovedaná 21.09.2007. Stroj odobratý a protokol o odobratí vystavený dňa 09.11.2007. Splátky sa mali platiť mesačne a to 25.teho za príslušný mesiac. Posledná splátka bola uhradená za apríl 2007.Môžu sa za mesiac september a október zaúčtovať mesačné odpisy, resp. nárokovať DPH ? Leasingová spoločnosť konečné vyúčtovanie dlhu nezaslala, ale predpokladám, že budú chcieť splátky od mája do októbra
včetne pokút a úrokov z omeškania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Katarina Pozri príspevok
    Predčasné ukončenie leasingu - pracovný stroj v dôsledku finančnej neschopnosti firmy.
    Leasingová zmluva vypovedaná 21.09.2007. Stroj odobratý a protokol o odobratí vystavený dňa 09.11.2007. Splátky sa mali platiť mesačne a to 25.teho za príslušný mesiac. Posledná splátka bola uhradená za apríl 2007.Môžu sa za mesiac september a október zaúčtovať mesačné odpisy, resp. nárokovať DPH ? Leasingová spoločnosť konečné vyúčtovanie dlhu nezaslala, ale predpokladám, že budú chcieť splátky od mája do októbra
    včetne pokút a úrokov z omeškania.
    Ukončenie leas.zmluvy bolo 9.11.2007, tak nárok na DPH za obdobie 09,10/2007 je.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    O predčasnom ukončení som účtovala 551/082, O82/022 474/325
    finančné vysporiadanie od leasingovej spoločnosti príde až v roku
    2008 keď predajú odobratý predmet. V roku 2007 na účte 648 nebudem účtovat a na 474 mi ostane zostatok? Prosím poradte.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Prosím pomôžte,prešla som už všetky príspevky, ale nenachádzam riešenie. Velmi pekne dakujem.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    money dakujem pekne, ale nepomohlo, potrebovala by som pomoc ako to zaúčtovat v podvojnom účtovníctve v roku 2007 - predčasné uknčnčie leasingu z dôvodu platobnej neschopnosti, ked konečné vyúčtovanie od leas.spoločnosti príde až v roku 2008
    Naposledy upravil Katarina : 09.03.08 at 15:02

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Katarina Pozri príspevok
    O predčasnom ukončení som účtovala 551/082, O82/022 474/325
    finančné vysporiadanie od leasingovej spoločnosti príde až v roku
    2008 keď predajú odobratý predmet. V roku 2007 na účte 648 nebudem účtovat a na 474 mi ostane zostatok? Prosím poradte.
    Posúvam, prosím.........

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Opäť sa vraciam k téme - ukončenie leasingu z dôvodu odpredaja predmetu leasingu nájomcovi - po prečítaní usmernenia DR SR - sa chcem len uistiť - či v našom prípade keď sme ukončili zmluvu z dôvodu odkúpeniu predmetu nájmu pred skončením zmluvy o finančnomprenájme máme postupovať podľa § 17 odst 26 písm. b) . Viac sa prikláňam k § 17 odst. 26 prísmeno a)...Za radu a uistenie vopred ďakujem

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Prosím vás splátkový kalendár je k 5. v mesiaci, ale 9.10 bolo zariadenie odobraté leas. spoločnosťou pre neplatenie. Môžem si podľa spl. kalendára uplatniť ešte DPH 5.10 ?
    Ďakujem

    Ingrid 73 je offline (nepripojený) Ingrid 73

    obyčajná žena Ingrid 73
    Prosím Vás, ako mám upraviť ZD pri predčasnom ukončení leasingu ak kúpna cena je nižšia ako zostatková cena???
    Ďakujem

    Predčasné ukončenie leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.