Zavrieť

Porady

Účtovanie nehnuteľnosti

SZČO kúpil nehnuteľnosť v celkovej sume 250000 Sk, pozostávajúcu z pozemku a malej budovy. Na kúpnej zmluve je uvedené:
a, oplotenie areálu ktoré sa nachádza na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 3000Sk
b, spevnené plochy ktoré sa nachádzajú na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 32000Sk
c, sekundárny rozvod (Inv.Čxxx) v cene 46000Sk
d, vrátnica (Inv.Č.xxx) v cene 55000Sk
e, pozemok v cene 114000Sk.
Pozemok (e) je mi jasný, neodpisuje sa, HIM.
Vrátnica (d) je budova, HIM-odpisuje sa 20r.
a, prev.r., alebo techn.zh.+pripočítať k pozemku a spolu na IK?
b, myslí sa tým asfalt potiahnutý na pozemku-mohlo by to byť techn.zh., pripočítať k cene pozemku, a zaradiť spolu na IK?
c, sú to elektrická a telefónna prípojka, nachádzajúce sa v budove-to môže byť techn.zh. budovy a odpisovať spolu, alebo sa to odpisuje zvlášť a ako? Všetkým pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Žabinka Pozri príspevok
    SZČO kúpil nehnuteľnosť v celkovej sume 250000 Sk, pozostávajúcu z pozemku a malej budovy. Na kúpnej zmluve je uvedené:
    a, oplotenie areálu ktoré sa nachádza na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 3000Sk Drobná stavba
    b, spevnené plochy ktoré sa nachádzajú na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 32000Sk Drobná stavba
    c, sekundárny rozvod (Inv.Čxxx) v cene 46000Sk Do OC budovy
    d, vrátnica (Inv.Č.xxx) v cene 55000Sk Budova
    e, pozemok v cene 114000Sk.
    Pozemok (e) je mi jasný, neodpisuje sa, HIM.
    Vrátnica (d) je budova, HIM-odpisuje sa 20r.
    a, prev.r., alebo techn.zh.+pripočítať k pozemku a spolu na IK?
    b, myslí sa tým asfalt potiahnutý na pozemku-mohlo by to byť techn.zh., pripočítať k cene pozemku, a zaradiť spolu na IK?
    c, sú to elektrická a telefónna prípojka, nachádzajúce sa v budove-to môže byť techn.zh. budovy a odpisovať spolu, alebo sa to odpisuje zvlášť a ako? Všetkým pekne ďakujem.
    ............................

    JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

    JUDDIT
    smith Pozri príspevok
    ............................


    spevnené plochy sú drobná stavba ? podľa čoho usudzuješ?
    ináč by ma to potešilo, ja som tiež zaradila do 3.sk. a väčšina príspevkov na Porade je 4.skupina.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JUDDIT Pozri príspevok
    spevnené plochy sú drobná stavba ? podľa čoho usudzuješ?
    ináč by ma to potešilo, ja som tiež zaradila do 3.sk. a väčšina príspevkov na Porade je 4.skupina.
    Ak spevnená plocha je do 25m2 tak určite.

    Účtovanie nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.