Zavrieť

Porady

602 vs 648

cafte poradaci,

vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

Dakujem za Vas nazor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Don Corleone Pozri príspevok
    cafte poradaci,

    vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

    Dakujem za Vas nazor
    Audítor má pravdu, sú to služby, teda účet 602.
    Dakujem tweety. Ale matie ma tam ta formulacia "typicke". Vynosom tej spolocnosti nie je primarne prenajom. Preto sa mi viac pozdava ta 648 kde idu ostatne vynosy z hospodarskej cinnosti. Este som to nekonzultoval s auditorom, chcel som najskor aj poradacky nazor

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Don Corleone Pozri príspevok
    Dakujem tweety. Ale matie ma tam ta formulacia "typicke". Vynosom tej spolocnosti nie je primarne prenajom. Preto sa mi viac pozdava ta 648 kde idu ostatne vynosy z hospodarskej cinnosti. Este som to nekonzultoval s auditorom, chcel som najskor aj poradacky nazor
    To nevadí, že nie je primárny, ale sú to tržby z predaja služieb. Pozri § 75 Postupov účtovania.

    § 75
    Účtová skupina 60-Tržby za vlastné výkony a tovar
    V prospech účtov tejto účtovej skupiny sa účtujú tržby z predaja tovaru, zásob vlastnej výroby a služieb typických pre hospodársku činnosť účtovnej jednotky so súvzťažným zápisom na ťarchu účtov účtovej skupiny 31-Pohľadávky alebo účtu 211-Pokladnica.

    O tom paragrafe hovorim aj ja.. prave na tom slovicku "typickych" zakladam svoj nazor..

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Don Corleone Pozri príspevok
    cafte poradaci,

    vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

    Dakujem za Vas nazor
    Súhlasím s auditorom-účet 602. Vo Vašom prípade nie je možné prenájom garáží považovať za príležitostný príjem. Je to opakujúca sa činnosť(myslím, že by mal byť o túto činnosť rozšírený aj ŽL). Ak to budeš mať v ŽL, už to bude typická činnosť pre Vašu firmu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Don Corleone Pozri príspevok
    § 75



    Účtová skupina 60-Tržby za vlastné výkony a tovar


    V prospech účtov tejto účtovej skupiny sa účtujú tržby z predaja tovaru, zásob vlastnej výroby a služieb typických pre hospodársku činnosť účtovnej jednotky so súvzťažným zápisom na ťarchu účtov účtovej skupiny 31-Pohľadávky alebo účtu 211-Pokladnica.

    O tom paragrafe hovorim aj ja.. prave na tom slovicku "typickych" zakladam svoj nazor..
    Ale pozri si aj Účet 602.
    dakujem Vam obom za odpovede Nad tym zapisom do obchodneho regiostra som rozmyslal aj ja lebo naozaj by sa to tym vyriesilo.

    Prajem obom pohodovy den

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Klient začal vyrábať a osadzovať kovové billboardy... Potrebovala by som sa uistiť, či účtujem správne 311/601-Tržby za vlastné výrobky. Predpokladám totiž, že je to výroba a nie služby (602)... Za odpovede ďakujem vopred.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anja111 Pozri príspevok
    Klient začal vyrábať a osadzovať kovové billboardy... Potrebovala by som sa uistiť, či účtujem správne 311/601-Tržby za vlastné výrobky. Predpokladám totiž, že je to výroba a nie služby (602)... Za odpovede ďakujem vopred.
    Prikláňam sa k tej 601 tiež. Nepovažujem to za službu, nakoľko predáva "hmatateľnú" vec.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.01.08 at 14:55

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.