Zavrieť

Porady

Prenájom bytu

Zdravim vas vsetkych. Mam takuto zakladnu otazocku. Som klasicky zamestnanec, a mam byt, ktory nevyhovuje velkostne mojej rodine, ale nemozme ani nechceme ho predat. Teda chcem ist do vacsieho bytu, ktory si prenajmem. Moja otazka je: moj prijem z prenajmu nasho bytu nech bude 10.000, a moj naklad na prenajom bytu kam pojdem byvat je povedzme tie 10.000. Mozem si tento naklad zapocit ako vydavok do buduceho danoveho priznania ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príjem z prenájmu je príjem podľa 6/3, pričom sa rozhodnete, či budete uplatňovať skutočné výdavky podľa odseku 11, alebo paušálne podľa odseku 10.
    - ak pôjde o paušálne výdavky, z prímu 10 tis. si uplatnte ako daňový výdavok 4 tis.sk
    - môžete sa stať UJ, zaradíte byt do OM, a budete si uplatňovať skutočne preukaz. výdavky (opravy, údržba, energie, daň z nehbuteľností.....)

    Ak sa presťahujete do prenajatého bytu, podľa môjho názoru, si nemôžete výdavky z tohto prenámu započítať s príjmami.

    1897 je offline (nepripojený) 1897

    1897
    Hmmm... Myslel som si to, ale chceli sme sa spytat ludi co tomu rozumeju viac. Logiku to sice nema, lebo ak by som ten vydavok na druhy byt neurobil, tak prenajimat nemozem (takisto ako keby som neplatil za elektriku, ktora uznatelna je) ale asi na taketo nieco DU nemysli... takze dik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.