Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel k 31.12.2007

Z predošlých príspevkoch viem, že sa zapíše inter.dokladom rozdiel v kurzoch k 31.12. Chcem len vedieť, ako to v Pohode funguje. Mám zaevidovanú PF zo zahraničia s kurzom NBS. Zaplatím ju až v roku 2008. Cez ID urobím medzi kurzom prijatia faktúry a 31.12.2007 rozdiel - napr.strata 100 Sk - 563/321. Ale pri úhrade keď budem likvidovať faktúru, sa mi pravdepodobne nezohľadní tá časť straty, ktorú mám v inter.dokl.V podstate spraví rozdiel medzi kurzom prijatia a kurzom zaplatenia. Kurzový rozdiel Pohoda zapisuje automaticky. Nakoľko som ešte takýto prípad neúčtovala, prosím poradíte mi?
Usporiadat
zaclony zaclony

zaclony je offline (nepripojený) zaclony

V predošlých príspevkoch som naďabila na informáciu, že Swér si preráta pri uzávierke sám kurzové rozdiely zo záväzkov. Prosím, je to pravda? A potom už v roku 2008 stačí len vypárovať tento záväzok s úhradou?
Naposledy upravil zaclony : 12.01.08 at 17:26 Dôvod: chyby
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zaclony zaclony

zaclony je offline (nepripojený) zaclony

Veľmi pekne ďakujem za tieto informácie. Ja som prešla všetkých 13 strán zo sekcie Pohoda, ale tu sú aj oveľa staršie rady. Tak som si to čítala a veľa mi to dalo.Veľa sa dá od vás naučiť a som rada, že poradu -teda vás poznám.
No priznám sa ,že kniha, ktorú vydáva Stormware mi nesedí a tým,že málo účtujem aj to, čo sa naučím, neskôr zabudnem.vďaka
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Prepočet prijatých a vystavených faktúr v cudzej mene k 31.12. robí Pohoda cez Účtovníctvo - Uzávierka - Uzávierka kurzových rozdielov. A krásne to prepočíta a urobí interné doklady s kurz. rozdielom. Len nezabudni mať v kurzovom lístku nahodený kurz k 31.12..
0 0
zaclony zaclony

zaclony je offline (nepripojený) zaclony

No toto bola rada nad zlato! Ja by som si určite kurz nenahodila.Počas roka si ich nahadzujem sama a toto som ani v tej knihe nenašla. Ďakujem. Snáď tieto otázky raz pomôžu iným začiatočníkom. Z porady by mali napísať v POHODE knihu.
0 0
helhub helhub

helhub je offline (nepripojený) helhub

zaclony Pozri príspevok
Z predošlých príspevkoch viem, že sa zapíše inter.dokladom rozdiel v kurzoch k 31.12. Chcem len vedieť, ako to v Pohode funguje. Mám zaevidovanú PF zo zahraničia s kurzom NBS. Zaplatím ju až v roku 2008. Cez ID urobím medzi kurzom prijatia faktúry a 31.12.2007 rozdiel - napr.strata 100 Sk - 563/321. Ale pri úhrade keď budem likvidovať faktúru, sa mi pravdepodobne nezohľadní tá časť straty, ktorú mám v inter.dokl.V podstate spraví rozdiel medzi kurzom prijatia a kurzom zaplatenia. Kurzový rozdiel Pohoda zapisuje automaticky. Nakoľko som ešte takýto prípad neúčtovala, prosím poradíte mi?
V pohode sa to rieši nasledovne :
V ponuke účtovníctvo - uzávierka - uzávierka kurzových rozdielov je to vyriešené,všetky fa Vám prepočíta na kurz NBS k 31.12. aj s účtovaním a takéto stavy prevediete k 1.1. nasl. roka. Keď budete fa uhrádzať prepočíta Vám už len kurz. rozdiel voči stavu k 1.1. Hela
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

zaclony Pozri príspevok
No toto bola rada nad zlato! Ja by som si určite kurz nenahodila.Počas roka si ich nahadzujem sama a toto som ani v tej knihe nenašla. Ďakujem. Snáď tieto otázky raz pomôžu iným začiatočníkom. Z porady by mali napísať v POHODE knihu.
Kurzy si predsa nemusíš nahadzovať, ale stiahnuť priamo z portálu NBS do SW. Predídeš tak možným omylom v prepise.
Ak by si nevedela postup, pomôžem.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Za postup by som ti bola aj ja veľmi vďačná, stále si vždy nahadzujem kurzy ručne a ide ma z toho ......
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ahojte,
prosím Vás ak mám faktúru v zahraničnej mene z roku 2007, z ktorej bola v roku 2007 uhradená len časť, robím bežný KR, alebo kurzový rozdiel k 31.12.2007.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Ahojte,
prosím Vás ak mám faktúru v zahraničnej mene z roku 2007, z ktorej bola v roku 2007 uhradená len časť, robím bežný KR, alebo kurzový rozdiel k 31.12.2007.
Robíš KR pri úhrade a potom KR k 31.12.2007 na saldo tejto faktúry.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Kája. Pozri príspevok
Za postup by som ti bola aj ja veľmi vďačná, stále si vždy nahadzujem kurzy ručne a ide ma z toho ......
1. Najprv idem na stránku www.nbs.sk. Tam si stiahnem do môjho vybraného adresára mesačné kurzy, kt. sú vo formáte "zip".
2. Ideš v Pohode do Nastavenia-zoznamy-kurzový lístok-a na lište máš zvýraznený Záznam-a dole - načítať kurzy.
3.sprievodca importom kurzových lístkov-Ďalší
4.dátový súbor NBS-tam vojdem a nastavím svoj, kde som si to uložila-ďalší
(možno to netreba ukladať do dvojho súboru, ale zo serveru NBS to stiahnuť neviem)
5.Import kurz.lístkov-ďalší.

*/Stiahne Vám tie cudzie meny, kt. máte zaznačené, že sa používajú.

Ešte musíš dať pozor, pretože samozrejme nie sú tam kurzy za So a Ne a sviatky, takže Piatkové kurzy prekopírujem (ctrl K) a opravím dátum pripadajúci na sobotu a nedeľu a detto sviatky, kurzy z predošlého dňa.

A ešte ale poznámočka. Ja účtujem firmy po ukončení mesiaca, kedy už je KL na str. NBS kompletný za celý mesiac.

Možno pomôže.
Naposledy upravil atka4 : 22.01.08 at 10:58 Dôvod: */
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Kája. Pozri príspevok
Za postup by som ti bola aj ja veľmi vďačná, stále si vždy nahadzujem kurzy ručne a ide ma z toho ......
Čo ti budem hovoriť. Účtujem zmenáreň - od r. 2006, ale robila som spätne v tom roku DDP tej pani aj za roky 2003-2004-2005, lebo to nemala dobre.
Za toto obdobie sa vychádzalo z kurzov NBS, tak si vieš predstaviť to nahadzovanie, pri toľkých menách, denne............šialenstvo. Tak to boli zapojené aj deti.
Potom som na to prišla, keď som už mala urobené cca 2 roky........Takto je to v tomto smere POHODA, aj keď riešia to určite aj iné SW.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Ahojte poradáci, mne sa vyskytol takýto problém so systémom pohoda. Pri úhradách zahraničných záväzkoch zahraničnou menou mi spravilo automaticky kurzový rozdiel zle. Zistilka som to teraz pri závierke a škrtám celý účet 321, lebo mi nahodila zlé KR a účet 321 mi nesedí s knohou záväzkov. Mal už niekto takýto problém?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

dada111 Pozri príspevok
Ahojte poradáci, mne sa vyskytol takýto problém so systémom pohoda. Pri úhradách zahraničných záväzkoch zahraničnou menou mi spravilo automaticky kurzový rozdiel zle. Zistilka som to teraz pri závierke a škrtám celý účet 321, lebo mi nahodila zlé KR a účet 321 mi nesedí s knohou záväzkov. Mal už niekto takýto problém?
Zle? Popíš konkrétne problém. Nikdy mi to neurobilo zle kurzový rozdiel.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
dala som úhradu napr. 7000,.. usd a tie mi prepočítalo na 210tis,skk a skoro podobný mi urobilo tiež 200tis skk kurzový rozdiel.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
zaučtovala som úhradu 10000 pln - 87790 ska k tomu mi urobil počítač kr vo výške 80260,-- skk
som z toho nešťastná lebo musím odškrtať celú zahraničnú 321 teda úhrady a k nim prislúchajúci KR
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ale potom ti nemohol sedieť ani zostatok v banke alebo pokladni, aj mne spravil program niečo podobné, ale novelizáciou niekedy v lete bola táto chyba odstránená.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Ale mne ten zostatok v banke na cudziu menu sedel. Aj v pokladni aj v banke.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dada111 Pozri príspevok
Ale mne ten zostatok v banke na cudziu menu sedel. Aj v pokladni aj v banke.
... a nemôže to ovplyvniť nesprávne nastavenie desatinnej čiarky v kurze? len tak hádam
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Ďakujem krásne Kája, veľmi si pomohla, už som to všetko opravila sedí mi to, nejde to len o 0,13 hal. ale to je už malina,.
V stromware mi toto nevedeli vysvetliť, alebo nechceli.
ešte raz díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať